Zdrowe odżywianie

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Wapń – jak działa, w czym jest, jak dawkować?

  Świeże produkty mleczne, widok z góry

  Wapń – normy, źródła i właściwości

   

  Wapń to jeden z podstawowych minerałów, które należy dostarczać wraz ze zróżnicowaną dietą. Jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju kości i zębów, a także odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Warto również wspomnieć, że nie pozostaje on bez znaczenia dla pracy serca i mięśni oraz podstawowych funkcji układu nerwowego. W czym jest wapń oprócz nabiału? I jakie są objawy i skutki jego niedoboru? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

 2. Czytaj więcej »

  Imbir – właściwości i działanie imbiru. Poznaj jego moc!

  Imbir na drewnianej desce

  Imbir to naturalne lekarstwo, które można stosować na szereg dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Wspiera on procesy trawienne, działa przeciwzapalnie i może stanowić profilaktykę rozmaitych infekcji. Jakie substancje aktywne kryją się w imbirze? Dlaczego warto suplementować jego ekstrakt? I jak wykorzystać tę roślinę w kuchni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 3. Czytaj więcej »

  Produkty bogate w białko, czyli wszystko, co warto o nich wiedzieć

  Płaski układ z nasionami i ramą

  Białko to jeden z trzech podstawowych makroelementów, które powinny znaleźć się każdego dnia na twoim talerzu. Pełni ono szereg istotnych funkcji, bez których niemożliwe jest osiągnięcie pełnej homeostazy w organizmie. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy i na jakie produkty bogate w białko warto postawić? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 4. Czytaj więcej »

  Cukry proste – właściwości, normy spożycia i występowanie

  Różne rodzaje cukru, cukru brązowego i białego na betonie, widok z góry

  Cukry proste to węglowodany zbudowane z dosłownie kilku atomów węgla i można podzielić je ze względu na ich ilość lub rodzaj grupy karbonylowej. Stanowią one szybki zastrzyk energetyczny dla ludzkiego organizmu, jednak ich zbyt duży udział w diecie zwiększa ryzyko rozwoju szeregu chorób. W czym są cukry proste, ile ich dostarczać i kiedy najlepiej je spożywać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 5. Czytaj więcej »

  Nietolerancja laktozy – objawy, dieta i leczenie

  produkty mleczne na białym blacie

  Nietolerancja laktozy to powszechna przypadłość, która objawia się szeregiem dokuczliwych symptomów. Cierpisz na bóle brzucha, wzdęcia lub przelewanie w jelitach po spożyciu przetworów mlecznych? Być może masz do czynienia właśnie z tym schorzeniem. Jak je rozpoznać? Co jeść przy nietolerancji laktozy? Czym różni się ta wrodzona od nabytej? Jakie badania w jej kierunku wykonać? I jak wygląda leczenie? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu!

   

 6. Czytaj więcej »

  Jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami?

  Raport dotyczący poziomu cholesterolu we krwi test opieki zdrowotnej

  Cholesterol jest istotną substancją dla funkcjonowania całego ludzkiego organizmu. Spełnia on szereg funkcji, wspierając działanie praktycznie wszystkich układów. Problemem jest jednak nadmiernie podwyższony poziom cholesterolu LDL, który zwiększa ryzyko chorób serca, w tym incydentów sercowo-naczyniowych. Czym jest cholesterol, jakie są jego frakcje i co zrobić, gdy mamy złe wyniki lipidogramu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

 7. Czytaj więcej »

  Jakie zioła na odbudowę flory bakteryjnej jelit są najskuteczniejsze? Poznaj naturalne sposoby na przywrócenie eubiozy

  Ręka lekarza z jelitami wydrukowanymi 3d

  Coraz częściej mówi się o tym, że flora jelitowa stanowi praktycznie odrębny organ. Pogląd ten nie powinien nikogo dziwić, ponieważ pełni ona szereg istotnych funkcji w ludzkim ciele. Warto mieć świadomość tego, że zdrowy mikrobiom jelitowy zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób zapalnych jelit, które mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Jak odbudować florę bakteryjną bez potrzeby sięgania po leki od specjalisty? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

 8. Czytaj więcej »

  Szybki przyrost mięśni. Odżywki i sposoby, które dają najlepsze rezultaty.

  Dojrzały mężczyzna na siłowni wyciska na ławce

  Proces nabierania masy to podstawowy element pracy nad sylwetką. Aby osiągnąć sukces w swoich zamierzeniach, należy przygotować odpowiedni plan zarówno żywieniowy, jak i treningowy. Wiele osób napotyka po drodze szereg przeszkód utrudniających szybkie zbudowanie mięśni. Na szczęście istnieje cały wachlarz sprawdzonych metod i specyfików, które mogą znacząco poprawić twoje efekty. Jakie odżywki są najlepsze na przyrost masy mięśniowej? Poznaj najlepsze opcje!

 9. Czytaj więcej »

  Jakie suplementy na redukcję tkanki tłuszczowej wybrać?

  Kulturysta pozuje w studio

  Budowanie wymarzonej sylwetki to wieloetapowy proces. Polega on nie tylko na rozbudowie masy mięśniowej, ale także na późniejszym spalaniu tkanki tłuszczowej. W obu przypadkach kluczowe jest wprowadzenie zbilansowanej diety i zaplanowanie odpowiedniej nadwyżki energetycznej bądź deficytu kalorycznego. Jeśli zależy ci na maksymalizacji twoich efektów, możesz również wspierać się całym wachlarzem specjalistycznych preparatów, które pomogą ci osiągnąć idealne proporcje. Jakie suplementy na redukcję będą najskuteczniejsze? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

 10. Czytaj więcej »

  Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

  Młody mężczyzna zawinięty w kołdrę ze skwaszoną miną i bólem głowy

  Zakwaszenie organizmu niesie za sobą szereg nieprzyjemnych dolegliwości, w tym problemy skórne, osłabienie odporności, długotrwałe uczucie zmęczenia oraz brak energii do działania. Jego przyczyn upatruje się w przewlekłym stresie, nieodpowiednim odżywianiu, braku ruchu i złej higienie snu. Jak rozpoznać powyższą przypadłość i jak odkwasić organizm domowymi sposobami? Dowiedz się tego z niniejszego artykułu!

 11. Czytaj więcej »

  Jak oczyścić organizm z toksyn?

  Widok Z Góry Na Zielone Warzywa I Owoce Ze Słowem Detox Na Czarnym Tle Dieta Detoksykacyjna

  W ostatnim czasie dość często mówi się o konieczności oczyszczania organizmu z toksyn. Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak szkodliwe substancje wpływają na ich zdrowie i samopoczucie. Za kluczowy element wspomagający detoksykację organizmu uznawana jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Z jakich produktów spożywczych powinniśmy zrezygnować, a po które na co dzień sięgać, żeby poczuć się lepiej? I co poza nimi przyspiesza usuwanie toksyn z ustroju? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

 12. Czytaj więcej »

  Jak pozbyć się wody z organizmu? Poznaj skuteczne sposoby!

  Kobieta pokazująca swój celulit na nodze

  Zatrzymywanie wody w organizmie wiąże się z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości. Najczęściej dotyka ono kobiet i pojawia się w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, ale równie dobrze może mieć ono inne podłoże. Z czego wynika kumulowanie się wody w tkankach podskórnych i jak pozbyć się jej nadmiaru z organizmu domowymi sposobami? Rozwiązania tego problemu są prostsze, niż myślisz!

Strona
Search engine powered by ElasticSuite