Zdrowe odżywianie

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Jagody goji - jakie mają działanie i wartości odżywcze? Kiedy stosować?

  Jagody goji to bogactwo przeciwutleniaczy – MyBionic.pl

  Jagody Goji to bardzo małe i niepozorne owoce, które pełne są drogocennych składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Owoce te idealnie sprawdzą się do dań słodkich i słonych, ozdabiając talerz i dodając witamin każdemu daniu. Pamiętajmy, że jemy też oczami, więc warto udekorować swój talerz owocami, które niesamowicie podbijają wrażenia organoleptyczne. 

   

   

  Właściwości jagód goji

 2. Czytaj więcej »

  Czym jest gluten i w jakich produktach występuje?

  napis GLUTEN w otoczeniu kawałków ciastek i pieczywa

  W ostatnim czasie dieta bezglutenowa zyskała na popularności, nawet wśród osób, u których nie stwierdzono celiakii, alergii ani nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten. Czym dokładnie jest ten składnik i w jakich produktach się znajduje? Czy każdy powinien stosować dietę bez glutenu? Komu dedykowany jest ten model odżywiania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu! 

   

  Co to jest gluten?

   

  Jak wygląda dieta bezglutenowa, co jeść i jakie zasady obowiązują przy przygotowywaniu posiłków? Przed poruszeniem powyższych kwestii, warto dowiedzieć się,

 3. Czytaj więcej »

  LCHF (Low Carb High Fat) – na czym polega dieta LCHF?

  Dieta bogata w tłuszcze może pomóc w procesie odchudzania – MyBionic.pl 

  Chęć zmiany swojej sylwetki i zadbania o zdrowie wzbudza w wielu osobach duże pokłady motywacji. W tym celu przeszukuje się Internet w znalezieniu złotego środka na odchudzanie, jakim często są różnego rodzaju diety, które nie zawsze podążają standardami oficjalnych instytucji żywieniowych, jak np. Instytut Żywności i Żywienia. Jedną z takich diet jest system żywieniowy LCHF, czyli dieta o niskiej zawartości węglowodanów oraz wysokiej ilości tłuszczów. Na czym polega ów system żywieniowy i jak przekłada się na efekty w zdrowiu i sylwetce?

   

 4. Czytaj więcej »

  Najpopularniejsze diety wspomagające odchudzanie

  wysportowana kobieta mierząca obwód talii za pomocą miary krawieckiej

  Najpopularniejsze diety wspomagające odchudzanie

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon na plażowanie i wodne szaleństwa. To już ostatni dzwonek, żeby przygotować swoje ciało do bikini lub kąpielówek i zrzucić ostatnie nadprogramowe kilogramy. Szukasz skutecznej diety, która pozwoli ci osiągnąć upragniony cel? Do dyspozycji masz tak wiele opcji, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Na ratunek przyjdą ci zarówno diety odchudzające, jak i oczyszczające, które pobudzą twój metabolizm, wspomogą detoksykację organizmu i przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Poznaj wady i zalety popularnych modeli żywieniowych i wybierz dietę najlepiej dostosowaną do twoich potrzeb. Wakacje bez kompleksów? My jesteśmy na tak! 

   

   

  Rodzaje diet 

   

 5. Czytaj więcej »

  Uczulenie na gluten - jakie są jego objawy?

  Jakie są objawy uczulenia na gluten? - MyBionic.pl

  Uczulenie na gluten - jakie są jego objawy?

  Alergie i inne zmiany związane z aktywacją układu immunologicznego to nieprzyjemne doznania, które mogą towarzyszyć w przebiegu okresu kwitnienia i pylenia niektórych roślin. Alergie mogą także pojawiać się przy spożyciu niektórych produktów spożywczych, co jest nazywane alergiami krzyżowymi. W przypadku uczulenia na gluten mamy do czynienia z dwoma przypadłościami, określanymi popularnie jako alergie. Jest to nieceliakalna nietolerancja glutenu oraz autoimmunologiczna nietolerancja/uczulenie na gluten - celiakia. Czym charakteryzują się te przypadłości i jakie są ich objawy?