MArchiwa miesięczne: Sierpień 2022

Ładuję...
  1. Czytaj więcej »

    Koniczyna czerwona – jakie są jej właściwości i przeciwwskazania? Jak dawkować?

    Koniczyna czerwona ma wiele zastosowań prozdrowotnych, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy – MyBionic.pl

    Koniczyna czerwona, inaczej nazywana dziką koniczyną to popularna roślina rosnąca na terenach Europy i nie tylko. Przeważnie jest ona określana mianem chwastu, ponieważ nie potrzebuje wyjątkowych warunków środowiskowych do rozwoju. Mimo to, właściwości lecznicze czerwonej koniczyny zyskały sławę wśród kobiet, dzięki swoim zastosowaniom w balansie hormonalnym. Często koniczyna czerwona wykorzystywana jest jako zioło wspierające terapie hormonalne i regulujące wiele objawów typowo kobiecych. Jakie właściwości posiada oraz jak ją dawkować, aby działała? Odpowiedź w tym artykule.

     

  2. Czytaj więcej »

    Jagody goji - jakie mają działanie i wartości odżywcze? Kiedy stosować?

    Jagody goji to bogactwo przeciwutleniaczy – MyBionic.pl

    Jagody Goji to bardzo małe i niepozorne owoce, które pełne są drogocennych składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Owoce te idealnie sprawdzą się do dań słodkich i słonych, ozdabiając talerz i dodając witamin każdemu daniu. Pamiętajmy, że jemy też oczami, więc warto udekorować swój talerz owocami, które niesamowicie podbijają wrażenia organoleptyczne. 

     

     

    Właściwości jagód goji

  3. Czytaj więcej »

    Kolagen - czym jest, jakie ma właściwości i wpływ na organizm?

    Kolagen to podstawowy budulec włosów, skóry i paznokci – MyBionic.pl

    W obecnych czasach wiele osób zaczyna dbać o swoje ciało nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz, a moda na diety bogato odżywcze kwitnie w pełni. Wiele diet jest specjalnie układanych, by bezpośrednio dostarczać wszystkie niezbędne składniki dla włosów, skóry, stawów i paznokci. Największą rolę w dbaniu o właśnie te aspekty odgrywa kolagen. Stosowanie suplementów z kolagenem stale rośnie, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to jest kolagen oraz jakie są jego właściwości. Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule, a ponadto dowiesz się:

     

  4. Czytaj więcej »

    Jakie są rodzaje zeza, jak można go leczyć i jakie są jego przyczyny?

    fragment twarzy kobiety z widocznym zezem zbieżnym

    Zez to nierównoległe ustawienie gałek ocznych wskutek osłabienia lub porażenia ich mięśni. Wbrew pozorom nie jest to jedynie defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim problem natury medycznej, bowiem schorzenie to prowadzi do poważnych powikłań, w tym pogorszenia ostrości wzroku oraz zaburzeń widzenia stereoskopowego. Jakie są rodzaje zeza i skąd bierze się ta przypadłość? Jak wygląda korekcja zeza u dzieci i dorosłych?

     

  5. Czytaj więcej »

    Bezsenność – jakie suplementy na problemy ze snem?

    niewyspana kobieta zatykająca uszy poduszką

    Bezsenność, zwana również insomnią, to zaburzenie prawidłowego rytmu snu, które objawia się trudnościami z zasypianiem oraz wybudzaniem się w nocy. Przyczyną jej występowania może być nadmiar stresu, niekomfortowe warunki do wypoczynku oraz niektóre choroby i dolegliwości. Zaliczasz się do grona osób cierpiących na bezsenność? Jak leczyć problemy ze snem naturalnymi metodami i jakie suplementy przyjmować? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

     

  6. Czytaj więcej »

    Czym jest gluten i w jakich produktach występuje?

    napis GLUTEN w otoczeniu kawałków ciastek i pieczywa

    W ostatnim czasie dieta bezglutenowa zyskała na popularności, nawet wśród osób, u których nie stwierdzono celiakii, alergii ani nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten. Czym dokładnie jest ten składnik i w jakich produktach się znajduje? Czy każdy powinien stosować dietę bez glutenu? Komu dedykowany jest ten model odżywiania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu! 

     

    Co to jest gluten?

     

    Jak wygląda dieta bezglutenowa, co jeść i jakie zasady obowiązują przy przygotowywaniu posiłków? Przed poruszeniem powyższych kwestii, warto dowiedzieć się,

  7. Czytaj więcej »

    Polipy jelita grubego – objawy i przyczyny ich powstawania

    ilustracja przedstawiająca fragment endoskopu i jelita z widocznymi polipami

    Polipy jelita grubego to zmiany w końcowym odcinku przewodu pokarmowego, wykrywane nawet u 40% dorosłych pacjentów – częściej u mężczyzn niż u kobiet. Zazwyczaj nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak w niektórych przypadkach mogą przekształcić się w nowotwór złośliwy. Jakie są objawy polipów jelita, skąd się biorą i w jaki sposób się je leczy? 

     

     

    Polipy

  8. Czytaj więcej »

    Jak działają plastry antykoncepcyjne, jaka jest ich skuteczność i skutki uboczne?

    kobieta przyklejająca plaster antykoncepcyjny na brzuch

    Plastry antykoncepcyjne to metoda zapobiegania ciąży coraz chętniej stosowana przez kobiety, które nie chcą lub nie mogą przyjmować tabletek. Ich popularność to nie tylko zasługa wygodnego użytkowania, ale również łatwej dostępności i wysokiej skuteczności. Czy plastry antykoncepcyjne są na receptę? W jaki sposób je aplikować i jakich skutków ubocznych się po nich spodziewać? Poznaj najważniejsze zagadnienia na temat transdermalnego systemu antykoncepcyjnego!

     

  9. Czytaj więcej »

    Jak badać hormony? Jak wyglądają badania i jakie hormony można zbadać?

    badania hormonalne – lekarka trzymająca w dłoni fiolkę z krwią

    Hormony to związki chemiczne wydzielane przez gruczoły dokrewne wchodzące w skład układu hormonalnego. Odgrywają one niezwykle ważną rolę w organizmie, bowiem to od nich w dużej mierze zależy jego prawidłowe funkcjonowanie. To właśnie dlatego tak istotne jest regularne wykonywanie badań, zwłaszcza gdy pojawiają się niepokojące symptomy, w tym osłabienie, wahania wagi, trądzik czy problemy z płodnością. Jakie badania na hormony warto wziąć pod uwagę? Ile kosztują i gdzie można je zrobić? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

     

  10. Czytaj więcej »

    Na czym polega HIV? Kiedy można się nim zarazić?

    napis HIV w otoczeniu akcesoriów medycznych

    HIV to skrót, który już na samą myśl wywołuje gęsią skórkę. Trudno się temu dziwić – w końcu oznacza wirusa, który, nieodpowiednio leczony, prowadzi do śmiertelnego AIDS. Do tej pory narosło wokół niego mnóstwo mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Na czym polega wirus HIV i w jaki sposób się objawia? Jak dochodzi do zakażenia i czy można je skutecznie leczyć? Dowiedz się wszystkiego o wirusie HIV z niniejszego artykułu i rozwiej swoje wątpliwości! 

     

     

  11. Czytaj więcej »

    Mózg – jaka jest jego budowa i funkcje?

    budowa mózgu człowieka – schemat na dłoni

    Mózg to najważniejszy narząd w ludzkim ciele, bez którego sprawne działanie innych organów byłoby niemożliwe. Jest on częścią ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i odznacza się bardzo skomplikowaną anatomią. Jaka jest budowa ludzkiego mózgu i jakie funkcje pełnią jego poszczególne obszary? Z tego artykułu dowiesz się, z czego składa się ludzkie mózgowie. Zapraszamy do lektury!

     

     

  12. Czytaj więcej »

    Czym spowodowane jest drętwienie rąk i jak sobie z nim radzić?

    męskie dłoni sygnalizujące drętwienie rąk

    Drętwienie rąk to nieprzyjemna dolegliwość, która jest szczególnie uciążliwa w godzinach nocnych – wybudza wiele osób i utrudnia zasypianie. Często doświadczasz mrowienia w górnych kończynach? W takim razie dowiedz się, jakie mogą być jego przyczyny i kiedy należy skonsultować tę przypadłość ze specjalistą!

     

Strona
Search engine powered by ElasticSuite