Chlorofil

Chlorofil to związek, który odpowiada za zielony kolor roślin, włączając w to warzywa i owoce. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jego funkcja nie ogranicza się jedynie do roli barwnika – okazuje się bowiem, że jest on prawdziwą skarbnicą substancji odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Jakie procesy zachodzące w organizmie wspomaga chlorofil? Tabletki, płyn, proszek czy kapsułki – po jakie suplementy diety z jego zawartością warto sięgać i w jakich dawkach je przyjmować? Poznaj wyjątkowe właściwości chlorofilu i jak najszybciej wprowadź go do swojej diety!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

Chlorofil – właściwości

 

Zanim poznasz prozdrowotne właściwości chlorofilu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym w ogóle jest ten związek. Najprościej rzecz ujmując, jest to barwnik obecny w roślinach, algach i bakteriach fotosyntetyzujących. To właśnie on nadaje tym pierwszym charakterystyczny zielony kolor i stanowi jeden z kluczowych składników w procesie fotosyntezy. Chlorofil występuje w przyrodzie pod dwiema postaciami – chlorofilu a (barwa niebieskozielona) i chlorofilu b (barwa żółtozielona). 

 

Właściwości i działanie chlorofilu nie ograniczają się jedynie do tych przytoczonych powyżej. Okazuje się bowiem, że usprawnia on funkcjonowanie ludzkiego organizmu i to na wielu różnych płaszczyznach. Zawarte w nim substancje, zwłaszcza przeciwutleniacze, wykazują własności przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, hamując tym samym namnażanie się wolnych rodników i niwelując szkodliwe skutki stresu oksydacyjnego. Co więcej, wspierają one układ odpornościowy i zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. 

 

Jakie inne zalety posiada chlorofil? Działanie tego związku jest tak wszechstronne, że trudno wymienić je wszystkie! Zdecydowanie warto wspomnieć o jego pozytywnym wpływie na parametry krwi – mówi się, że ma on podobną strukturę chemiczną do hemoglobiny, dlatego może wspomagać leczenie pacjentów zmagających się z anemią. Ponadto usprawnia on procesy detoksykacyjne, pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową, poprawia kondycję skóry, a także pozytywnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego.

 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że chlorofil uznawany jest za wewnętrzny dezodorant. Według dotychczasowych obserwacji jego stosowanie może rozwiązać problem z nieświeżym oddechem i zneutralizować nieprzyjemny zapach ciała. Pewne korzyści z jego zażywania mogą osiągnąć również osoby dążące do redukcji wagi – spożyty razem z posiłkiem węglowodanowym daje długotrwałe uczucie sytości, regulując jednocześnie poziom hormonu głodu. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy chlorofilu, trudno się dziwić, że zasilił on grono tzw. superfoods, czyli naturalnej żywności obfitującej w cenne substancje odżywcze.

 

Chlorofil – dawkowanie 

 

Niezależnie od tego, czy dysponujesz proszkiem, tabletkami, kapsułkami czy chlorofilem w płynie, dawkowanie zawsze należy dobierać według informacji umieszczonych w ulotce lub na opakowaniu preparatu. W przypadku chlorofilu Now Foods, na przykład, dzienna zalecana porcja wynosi 100-300 mg (1-3 kapsułki), natomiast chlorofil w płynie Laborell najlepiej przyjmować w ilości 550 mg na dobę (11 kropli). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie suplementowania chlorofilu, koniecznie skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. 

 

Chlorofil – skutki uboczne 

 

U większości osób skutki uboczne picia chlorofilu (lub spożywania go w innej formie) są wynikiem przedawkowania lub zażywania go na czczo. Wśród najczęściej występujących dolegliwości wymienia się zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym mdłości, wymioty, biegunkę oraz bóle brzucha. Warto jednak podkreślić, że pojawiają się one rzadko, a sam chlorofil uznawany jest za bezpieczny.

 

Chlorofil – przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania chlorofilu w proszku, płynie, tabletkach czy kapsułkach jest uczulenie na jakiekolwiek zawarte w nim składniki. Pamiętaj, że może on wchodzić w interakcje z niektórymi farmaceutykami, np. środkami fotouczulającymi, więc jeśli przyjmujesz na stałe jakieś leki, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 

Chlorofil dla dzieci

 

Na ogół nie ma przeciwwskazań do podawania chlorofilu dzieciom, chyba że producent danego suplementu zaleca inaczej. Najmłodsi otrzymują zazwyczaj chlorofil do picia, który łatwiej jest im przyjmować niż kapsułki czy tabletki. Ważne, aby omówić decyzję o wdrożeniu chlorofilu do diety malucha ze specjalistą. 

 

Chlorofil w ciąży

 

Jako że do tej do tej pory nie pojawiły się oficjalne dane odnośnie bezpieczeństwa stosowania chlorofilu w ciąży, nie poleca się jego zażywania przyszłym mamom. Oczywiście nie oznacza to, że jest on w tym okresie całkowicie zbędny – warto go spożywać, sięgając przede wszystkim po zielone warzywa. 

 

Preparaty z chlorofilem 

 

W naszym sklepie znajdziesz dwa rodzaje suplementu diety z chlorofilem – preparaty w formie płynu i kapsułek od najbardziej zaufanych producentów na rynku. Wiedz, że wszystkie nasze produkty są starannie przebadane i wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Już dziś zaopatrz się w specyfik dopasowany do swoich potrzeb i ciesz się wyjątkowym działaniem chlorofilu!

 

Chlorofil do picia

 

Przykładowy preparat z chlorofilem do picia (krople)

 

  • Laborell chlorofil z morwy białej (30 ml). 

 

Chlorofil – kapsułki

 

Przykładowy preparat z chlorofilem w kapsułkach

 

  • Chlorofil Now Foods (100 mg, 90 kapsułek). 

 

Chlorofil – cena

 

Cena chlorofilu zależy od kilku różnych czynników, w tym jego rodzaju (np. chlorofil w tabletkach, kapsułkach, kroplach itp.), objętości opakowania, stężenia głównej substancji oraz producenta. Jeśli planujesz zaopatrzyć się w chlorofil Now Foods, przygotuj się na wydatek rzędu 64,90 zł za 90 kapsułek. Preferujesz chlorofil w płynie? Cena produktu firmy Laborell wynosi 25,90 zł za 30 ml. 

 

Chciałbyś kupić suplementy diety dla całej rodziny w jednym miejscu? W takim razie świetnie trafiłeś! MyBionic posiada w swoim asortymencie sprawdzone preparaty dla dzieci i dorosłych, w tym te dedykowane seniorom, sportowcom, weganom i kobietom w ciąży. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od witamin i minerałów po oleje, probiotyki, algi oraz zioła. 

 

MyBionic dokłada wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. To właśnie z myślą o nich dodaliśmy na naszej stronie zakładkę PROMOCJE, w której pojawiają się specyfiki w bardzo atrakcyjnych cenach. U nas możesz liczyć nie tylko wyjątkowe rabaty, ale również wysoką jakość, ogromną różnorodność i pełen profesjonalizm!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite