Pokrzywa indyjska

Pokrzywa indyjska może poszczycić się nie tylko przepięknym wyglądem, ale także mocą prozdrowotnych własności. Mało kogo dziwi więc fakt, iż jest ona jednym z najchętniej stosowanych surowców w medycynie ajurwedyjskiej. Jak dokładnie działa pokrzywa indyjska? Właściwości tego surowca wspomogą cię m.in. w chorobach metabolicznych i układu krążenia, infekcjach dróg moczowych oraz zmianach skórnych.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

Pokrzywa indyjska – właściwości

 

Pokrzywa indyjska to surowiec stosowany w medycynie naturalnej od wieków. Obecnie zdobywa on coraz większe zainteresowanie w świecie suplementów diety, a to wszystko za sprawą wsparcia, jakie oferuje w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jednak to nie jedyny jego atut!

 

Działanie pokrzywy indyjskiej zostało docenione w profilaktyce rozmaitych chorób, zwłaszcza schorzeń sercowo-naczyniowych. Wykazuje ona pozytywny wpływ na pracę serca i obniża ciśnienie krwi – dzięki jej lepszemu przepływowi narządy i tkanki zostają dotlenione, a procesy zapalne oraz dolegliwości bólowe wyciszone.

 

Szukasz skutecznych sposobów na poprawę metabolizmu? W takim razie rozważ suplementację pokrzywą indyjską. Tabletki z jej zawartością pomagają ustabilizować poziom cukru we krwi, zredukować liczbę komórek tłuszczowych i zmniejszyć apetyt. Obecna w niej forskolina wzmaga produkcję insuliny przez wyspy trzustkowe. Co więcej, doniesienia ze świata nauki pokazują, że jej zewnętrzne stosowanie jest pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej. Jej dodatkowym atutem jest korzystne oddziaływanie na pracę tarczycy, czyli gruczołu odpowiedzialnego za sterowanie procesami metabolicznymi.

 

Osoby borykające się z chorobami autoimmunologicznymi powinny rozważyć włączenie do kuracji ekstraktu z pokrzywy indyjskiej. Właściwości rośliny w tym obszarze mogą naprawdę zaskoczyć. Redukuje ona stany zapalne, a co za tym idzie – niweluje symptomy związane z zaostrzeniem przebiegu choroby. Nic więc dziwnego, że jest ona rekomendowana jako terapia uzupełniająca w łuszczycy.

 

Suplementacja pokrzywą indyjską przychodzi z pomocą w sytuacjach przewlekłego stresu. Liczne związki zawarte w jej wyciągu zapewniają lepszy relaks i odprężenie po ciężkim tygodniu pracy lub nauki. Inną własnością tej rośliny jest zwiększanie produkcji testosteronu, co może szczególnie zainteresować osoby aktywnie uprawiające sport. Hormon ten jest kluczowy dla budowy zdrowej i sprawnej tkanki mięśniowej.

 

Pokrzywa indyjska – dawkowanie

 

Informacja odnośnie dawkowania pokrzywy indyjskiej – do picia, w tabletkach lub w kapsułkach – jest zwykle podana przez producenta na opakowaniu. Pokrzywę indyjską Swanson, na przykład, należy spożywać w ilości 1 kapsułki dziennie. W przypadku produktów o mniejszym stężeniu optymalna ilość to 2 kapsułki na dobę. Nie wolno przekraczać zalecanej dawki, ponieważ grozi to dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi.

 

Pokrzywa indyjska – skutki uboczne

 

Skutki uboczne pokrzywy indyjskiej pojawiają się zazwyczaj w wyniku przedawkowania. Wówczas należy spodziewać się nieprzyjemnych symptomów ze strony układu pokarmowego, w tym bólów brzucha i biegunki. Przed rozpoczęciem kuracji tą rośliną warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli pojawią się u ciebie jakiekolwiek przeciwwskazania do jej suplementacji, całkowicie zrezygnuj z jej zażywania. 

 

Pokrzywa indyjska – przeciwwskazania

 

Kto powinien wykluczyć preparaty z pokrzywą indyjską? Przeciwwskazaniem do jej przyjmowania jest ciąża oraz karmienie piersią. Szczególną ostrożność powinny zachować również osoby zażywające antykoagulanty, mające problemy z krzepliwością krwi oraz planujące w najbliższej przyszłości zabieg chirurgiczny lub dentystyczny. Co więcej, produkty z wyciągiem z tej rośliny nie powinny być podawane dzieciom. 

Preparaty z pokrzywy indyjskiej wzmagają wydzielanie soku żołądkowego, dlatego nie mogą być stosowane przez pacjentów z chorobą wrzodową, nadkwaśnością żołądka lub refluksem. Twój specjalista zalecił ci leki obniżające ciśnienie krwi lub glikemizujące? W takim razie skonsultuj z nim włączenie pokrzywy indyjskiej do suplementacji. Pamiętaj, że działa ona hipotensyjnie i obniża glikemię.

 

Preparaty z pokrzywy indyjskiej

 

Szukasz dobrej jakości preparatów z pokrzywy indyjskiej, które pomogą ci pozbyć się nadprogramowych centymetrów w talii? Znajdziesz je w naszym sklepie – w MyBionic oferujemy suplementy diety najwyższej jakości!

 

Pokrzywa indyjska – kapsułki

 

Przykładowy preparat z pokrzywą indyjską w kapsułkach:

 

  • Swanson Pokrzywa Indyjska (400 mg, 60 kapsułek).

 

Pokrzywa indyjska – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na wysokiej jakości preparat z pokrzywą indyjską? Cena produktów z jej zawartością jest zależna od stężenia substancji czynnych, liczby dawek oraz producenta. Za pokrzywę indyjską Swanson, na przykład, zapłacisz 26,90 zł, natomiast zakup produktu Panaseus Talia Osy to koszt rzędu 34,90 zł.

 

Czy wiesz, że nasz sklep oferuje również inne witaminy i minerały oraz zioła? U nas znajdziesz preparaty dedykowane mężczyznom, kobietom, seniorom, dzieciom, ciężarnym oraz sportowcom. Możesz także dobrać produkty pod kątem konkretnych dolegliwości, z którymi się zmagasz – dla twojej wygody podzieliliśmy je na kategorie!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite