Szczeć pospolita

Szczeć pospolita to roślina, która od lat cieszy się popularnością wśród entuzjastów medycyny naturalnej, a to wszystko za sprawą swoich wyjątkowych prozdrowotnych właściwości. Znana jest ona m.in. z działania przeciwzapalnego, przeciwbakteryjnego i obniżającego ciśnienie krwi. Co jeszcze do zaoferowania ma nam szczeć pospolita? Borelioza, reumatyzm, a może dna moczanowa – przy jakich schorzeniach warto po nią sięgać i w jakich ilościach ją suplementować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Ładuję...

1 wynik

Ustaw kierunek malejący

1 wynik

Ustaw kierunek malejący

Szczeć pospolita

 

Szczeć pospolita to roślina z rodziny przewiertniowatych, która charakteryzuje się sztywną, kolczastą łodygą, ząbkowanymi liśćmi, rurkowatymi kwiatami oraz podłużnymi brązowymi owocami. Uznawana jest ona za bogate źródło flawonoidów, kwasów fenolowych, irydoidów i saponozydów triterpenowych, które przynoszą szereg korzyści naszemu zdrowiu. 

 

Szczeć pospolita – występowanie

 

Szczęść pospolita występująca w Afryce Północnej, Europie oraz Azji Zachodniej. Można natknąć się na nią również w samej Polsce i to na większości jej terenów, poza północno-wschodnią częścią i wysoko położonymi obszarami górskimi. 

 

Szczeć pospolita – właściwości lecznicze

 

Jaki wpływ na organizm wykazuje szczeć pospolita? Właściwości tej rośliny są naprawdę imponujące. Jako że posiada ona potencjał przeciwzapalny, hipotensyjny, przeciwbólowy i przeciwutleniający, stosuje się ją do leczenia rozmaitych przypadłości. Mowa przede wszystkim o reumatyzmie, osteoporozie i schorzeniach wątroby. Ponadto niektórzy stosują szczeć pospolitą na dnę moczanową oraz w celu detoksykacji organizmu i usprawnienia procesów trawiennych. 

 

Szczeć pospolita – działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze

 

Co jeszcze ma nam do zaoferowania ziele szczeci pospolitej? Okazuje się, że posiada ono silny potencjał przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Doskonale radzi sobie ono z grzybem Candida albicans oraz takimi patogenami jak Staphylococcus aureus czy Escherichia coli. Co więcej, w badaniach in vitro zaobserwowano, że korzeń szczeci pospolitej sprawdza się w zwalczaniu bakterii Borrelia burgdorferi, która odpowiada za rozwój boreliozy.

 

Szczeć pospolita – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać suplementów na bazie szczeci pospolitej – tabletek, kapsułek i innych form? Na liście tej znajdują się przede wszystkim osoby zmagające się z alergią lub nadwrażliwością na rośliny z rodziny przewiertniowatych. Wyciąg ze szczeci pospolitej nie jest polecany również kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz dzieciom. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do spożywania szczeci pospolitej – nalewki czy aptecznych preparatów – koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. 

 

Szczeć pospolita – skutki uboczne

 

Jakich działań niepożądanych można spodziewać się przy zażywaniu szczeci pospolitej – kropli, tabletek czy kapsułek? Stosujący ją osoby najczęściej uskarżają się na uczucie zmęczenia, bóle głowy, mięśni i stawów oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy jednak mieć świadomość, że nieprzyjemne objawy pojawiają się zwykle przy przekroczeniu zalecanych dawek.

 

Szczeć pospolita – jak stosować?

 

Skoro poznałeś już najważniejsze informacje na temat szczeci pospolitej – zastosowania, przeciwwskazań i skutków ubocznych, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. Wszystko zależy od preparatu, w który się zaopatrzysz, dlatego w pierwszej kolejności zapoznaj się ze wskazówkami producenta podanymi w ulotce lub na opakowaniu. W większości przypadków jest to 1 kapsułka lub tabletka dziennie popita dużą ilością wody. 

 

Szczeć pospolita – gdzie kupić?

 

Jeśli planujesz wzbogacić swoją codzienną suplementację o szczeć pospolitą, dokonaj jej zakupu w sprawdzonym i zaufanym miejscu. Wiedz, że w MyBionic możesz liczyć na najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo, ponieważ współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi producentami, którzy doskonale znają potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Oferowane przez nas produkty wytwarzane są ze starannie wyselekcjonowanych składników, a do tego przechodzą rygorystyczne testy i kontrole. 

 

Szczeć pospolita – kapsułki


W MyBionic znajdziesz szczeć pospolitą w formie wygodnych do przyjmowania kapsułek, które cechują się wysokim stężeniem substancji czynnej oraz prostym i przejrzystym składem, pozbawionym zbędnych dodatków i konserwantów. Do dyspozycji masz m.in. opcję od Medica Herbs, która zawiera aż 60 porcji w jednym opakowaniu.

 

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite