GABA

GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, to jeden z najistotniejszych neuroprzekaźników hamujących aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Umożliwia on relaksację i odpoczynek, a jego suplementacja rekomendowana jest w leczeniu problemów ze snem i zaburzeń depresyjnych. Jak dokładnie działa kwas GABA? Po jakie suplementy z jego zawartością warto sięgać? I jakie są przeciwwskazania do włączenia go do kuracji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Ładuję...

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

GABA – właściwości

 

Kwas gamma-aminomasłowy to neuroprzekaźnik modulujący przesył informacji chemicznych na poziomie synaps. Umożliwia on wprowadzenie organizmu w stan relaksacji i odprężenia, dzięki czemu doskonale sprawdza się u osób odczuwających negatywne skutki długotrwałego stresu. Jakie właściwości posiada GABA?

 

Działanie kwasu gamma-aminomasłowego wykorzystuje się w leczeniu szeregu schorzeń neurologicznych, w tym chorobie Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona oraz stwardnieniu rozsianym. Związek ten chroni układ nerwowy, poprawia funkcje kognitywne i ułatwia zasypianie. Jest on również stosowany jako element leczenia wspomagającego w depresji i stanach lękowych. Co więcej, GABA obniża ciśnienie krwi i wykazuje cechy hipoglikemiczne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz przeciwalergiczne.

 

Zastanawiasz się, czy zażywanie kwasu gamma-aminomasłowego to rozwiązanie dla ciebie? Produkty na jego bazie dedykowane są osobom borykającym się z problemami ze snem, doświadczającym wzmożonego stresu, pracującym na zmiany, zmagającym się z wahaniami nastroju oraz jako element profilaktyki schorzeń układu nerwowego, w tym chorób neurodegeneracyjnych.

 

GABA – dawkowanie

 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z suplementacją kwasem gamma-aminomasłowym, przyjmuj go w ilości 1-2 g dziennie. Zwiększenie dawki jest rekomendowane tylko wtedy, gdy ta powyższa nie przyniesie żadnego skutku. Nie należy przekraczać 5 g GABA na dobę, a za dawkę optymalną uważa się tę na poziomie 2-3 g. Nie wiesz, jak dokładnie brać produkty z jego zawartością? W takim razie kieruj się informacjami podanymi w ulotce lub na opakowaniu.

 

GABA – skutki uboczne

 

Rozważasz suplementację kwasem GABA? Skutki uboczne jego stosowania są zwykle związane z przedawkowaniem i objawiają się bólami głowy, osłabieniem oraz dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, w tym bólem brzucha. Może także wystąpić reakcja alergiczna, jeśli jesteś uczulony na jakiekolwiek składniki danego preparatu.

 

GABA – przeciwwskazania

Ze względu na brak odpowiedniej ilości danych naukowych pochodzących z badań przeprowadzonych w grupie przyszłych mam przeciwwskazaniem do zażywania kwasu gamma-aminomasłowego jest ciąża i okres karmienia piersią. 

 

GABA dla dzieci

 

Produkty z GABA są szczególnie polecane dla maluchów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jak pokazują badania, poziom tego neuroprzekaźnika jest obniżony w stosunku do tego charakterystycznego dla zdrowych rówieśników. Jednak przed jego wdrożeniem warto zasięgnąć porady specjalisty. 

 

GABA dla kobiet

 

Produkty z kwasem gamma-aminomasłowym są rekomendowane zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Jednak oprócz wprowadzenia odpowiedniej kuracji, poleca się również wdrożenie stosownych zmian w diecie i stylu życia, w tym ograniczenie stresu.

 

Preparaty GABA

 

Szukasz sprawdzonych suplementów zawierających GABA? Preparat skrojony na twoje potrzeby znajdziesz na naszej stronie. U nas masz do wyboru różne stężenia substancji aktywnych i kilku producentów. Pamiętaj, że współpracujemy wyłącznie z najbardziej zaufanymi wytwórcami na rynku.

 

GABA – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z GABA w kapsułkach:

 

  • Now Foods GABA 500 mg (100 kapsułek),
  • GABA Jarrow Formulas Soothe (30 kapsułek),
  • Swanson GABA 500 mg (100 kapsułek),
  • Puritan’s Pride GABA 750 mg (90 kapsułek).

 

GABA – cena

 

Planujesz włączenie do swojej kuracji kwasu GABA? Cena preparatów z jego zawartością w MyBionic zależy od kilku różnych czynników, w tym stężenia głównej substancji, wielkości opakowania oraz wytwórcy. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w GABA Swanson lub GABA Puritan’s Pride, musisz przygotować się na wydatek rzędu 23,90 zł/54,90 zł. Wolisz specyfik GABA Now Foods? U nas otrzymasz go za 42,90 zł. Oprócz tego w naszym asortymencie znajdziesz GABA Jarrow Formulas Soothe w cenie 99,99 zł za 30 kapsułek. 

 

Na oku masz inne suplementy na stawy? W MyBionic oferujemy m.in. glukozaminę, kwas hialuronowy, kolagen oraz omułka zielonowargowego. Wiedz, że w naszym sklepie możesz liczyć również na szeroki wybór antyoksydantów, adaptogenów, probiotyków oraz witamin i minerałów. Przed złożeniem zamówienia zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz 5% zniżki na swoje pierwsze zakupy!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite