Arginina

Arginina, zwana również l-argininą, to jeden z aminokwasów naturalnie występujących w przyrodzie. Związek ten jest niezbędny do niezakłóconego przebiegu niektórych procesów zachodzących w organizmie oraz prawidłowego funkcjonowania różnych układów w naszym ciele. Preparaty z jego zawartością cieszą się szczególną popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Co warto wiedzieć o właściwościach, skutkach ubocznych i dawkowaniu argininy? Poznaj garść praktycznych informacji na jej temat od MyBionic!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 35 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 35 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Arginina – właściwości 

 

Arginina to aminokwas szczególnie pożądany przez osoby aktywne fizyczne – związek ten zwiększa wydolność i sprzyja budowaniu masy mięśniowej. Ponadto uznawany jest on za skuteczne remedium na problemy z potencją, nadciśnieniem i wysokim cholesterolem. Niektóre badania naukowe wskazują również na powiązanie pomiędzy jego stosowaniem a wzrostem odporności, poprawą skupienia oraz efektywniejszą detoksykacją organizmu. 

 

Arginina – dawkowanie 

 

Jak najlepiej przyjmować l-argininę? Dawkowanie warto dobierać według zaleceń producenta konkretnego suplementu. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w ulotce l-argininy Olimp ARGI POWER, na przykład, specyfik ten przynosi satysfakcjonujące efekty już przy 1-2 kapsułkach dziennie. Jeśli dysponujesz l-argininą Swanson (500 mg), zażywaj ją w ilości 1-2 sztuk na dobę. Twój wybór padł na argininę Solgar? Wiedz, że jej optymalna dzienna porcja to 1 tabletka. 

 

Arginina – skutki uboczne 

 

Jakich działań niepożądanych można spodziewać się przy spożywaniu l-argininy? Skutki uboczne, na które najczęściej uskarżają się stosujące ją osoby, to nudności, biegunka, ból głowy oraz wzdęcia. W niektórych przypadkach może dojść także do odwodnienia i reakcji alergicznych, np. w postaci świądu skóry lub wysypki.

 

Arginina – przeciwwskazania

 

Za główne przeciwwskazania do zażywania argininy uznaje się alergię lub nadwrażliwość na składniki obecne w wybranym suplemencie. Ponadto nie zaleca się wprowadzania jej do diety przy niewydolności nerek, niedrożności dróg żółciowych, kwasicy metabolicznej i oddechowej oraz zaburzeniach elektrolitowych. Co więcej, może ona wchodzić w interakcje z lekami przeciwnadciśnieniowymi, przeciwzakrzepowymi i przeciwcukrzycowymi. 

 

Arginina w ciąży

 

Według doniesień naukowych arginina może wspomagać leczenie nadciśnienia i/lub białkomoczu u kobiet w ciąży. Niektóre z nich dowodzą również, że związek ten zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, a także łagodzi jego przebieg. Pamiętaj jednak, aby nie wdrażać żadnych produktów z argininą na własną rękę – decyzja ta powinna zostać podjęta wspólnie z lekarzem prowadzącym. 

 

Arginina dla dzieci

 

Arginina to aminokwas niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka, dlatego należy zadbać o obecność jej źródeł w posiłkach. Podawanie maluchom specyfików z jej zawartością nie jest wskazane, chyba że pediatra zaleci inaczej. 

 

Arginina dla mężczyzn 

 

Mężczyźni chętnie sięgają po argininę w płynie, proszku lub innych formach, aby zwiększyć swoje zdolności wysiłkowe i wspomóc budowanie masy mięśniowej. Co więcej, pomaga ona niwelować problemy z erekcją. Warto podkreślić, że wszystkie opcje dostępne w MyBionic są odpowiednie zarówno dla pań, jak i panów. 

 

Preparaty z argininą 

 

Niezależnie od tego, czy szukasz l-argininy dla kobiet czy dla mężczyzn, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wiedz, że nasze suplementy diety wyprodukowane są ze starannie wyselekcjonowanych komponentów i pochodzą od firm, które cieszą się dużym zaufaniem wśród konsumentów. Czeka tutaj na ciebie m.in. arginina Olimp, Swanson i wiele innych. 

 

Arginina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z argininą w kapsułkach: 

 

  • Puritan’s Pride Arginina (100 kapsułek), 
  • Arginina Olimp ARGI POWER (120 kapsułek), 
  • Now Foods Arginina (100 kapsułek), 
  • Arginina Aliness (100 kapsułek), 
  • Arginina Swanson (60 kapsułek), 
  • Singularis Arginina (60 kapsułek), 
  • Arginina Biotech Men’s Arginine (90 kapsułek). 

 

Arginina – tabletki

 

Przykładowe preparaty z argininą w tabletkach

 

  • Solgar L-Arginina (90 tabletek), 
  • Natrol L-Arginina (90 tabletek).

 

Arginina – cena

 

Na jaki wydatek należy nastawić się przy zakupie l-argininy? Cena najtańszego produktu w naszym sklepie wynosi 19,90 zł i jest nim arginina Swanson (60 kapsułek). Jeśli chodzi o argininę Olimp i argininę Aliness, nabędziesz je kolejno za 72,90 zł i 29,90 zł. Stawiasz na argininę Solgar? Na naszej stronie zamówisz opakowanie 90 tabletek za jedyne 109,90 zł. 

 

Czy wiesz, że MyBionic posiada w swoim asortymencie również inne suplementy diety dla sportowców? Wśród nich znajdziesz m.in. spalacze tłuszczu, batony białkowe, boostery azotu oraz stymulanty i neurotransmitery. Idealnym uzupełnieniem całości będą nasze witaminy i minerały, probiotyki, antyoksydanty, zioła, superfoods oraz adaptogeny. 

 

Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, MyBionic przygotował kilka niespodzianek. Jedną z nich jest zniżka 5% na pierwsze zakupy, którą otrzymasz po zapisaniu się do naszego newslettera. Warto także zajrzeć do zakładki PROMOCJE, w której pojawiają się preparaty w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite