Magnez B6

Magnez i witamina B6 to dwa niezwykle ważne związki, bez których organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że substancje te działają synergicznie, czyli wzajemnie zwiększają swoją biodostępność. Aby móc w pełni skorzystać z ich cennych właściwości, warto sięgnąć po dobrej jakości preparaty z ich zawartością. Kapsułki, proszek, płyn czy tabletki z magnezem i witaminą B6 – na jakie suplementy diety postawić i w jakich dawkach je przyjmować?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 67 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 67 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Magnez B6 – właściwości 

 

Preparaty z magnezem i witaminą B6 wykazują wszechstronne działanie na organizm – dodają energii, wspierają pracę mięśni, poprawiają jakość snu, korzystnie wpływają na samopoczucie, a także zmniejszają uczucie lęku. Magnez B6 świetnie sprawdza się u sportowców borykających się na co dzień z bolesnymi skurczami mięśniowymi. Warto sięgać po niego również w przypadku kołatania serca, wahań nastroju oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego spowodowanych stresem.

 

Magnez B6 – dawkowanie

 

W jakich ilościach przyjmować magnez z witaminą B6? Dawkowanie należy dopasować wspólnie z lekarzem lub według informacji zawartej w ulotce dołączonej do opakowania. Suplementy diety z magnezem B6 najczęściej spożywa się w trakcie lub tuż po posiłku. Dzienne zapotrzebowanie na obie substancje u zdrowej osoby dorosłej kształtuje się następująco: 

 

Magnez: 310-420 mg;

Witamina B6: 1,3-1,7 mg.

 

Magnez B6 w ciąży

 

Przypuszcza się, że zażywanie witaminy B6 przez przyszłe mamy może łagodzić niektóre dolegliwości ciążowe, w tym mdłości i wymioty. Magnez z kolei wspomaga rozwój dziecka w okresie prenatalnym i po rozwiązaniu, a do tego zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu. Dzienne zapotrzebowanie na oba pierwiastki u ciężarnych wynosi 360-400 mg (magnez) i 1,9 mg (witamina B6). Decyzję o wdrożeniu produktu z magnezem B6 w ciąży należy skonsultować ze specjalistą. 

 

Magnez B6 dla dzieci

 

Niedobór magnezu i witaminy B6 u dzieci niesie za sobą szereg niebezpiecznych konsekwencji. Wśród najpowszechniejszych skutków i objawów deficytu wymienia się m.in. opóźnienie umysłowe, nieprawidłowości w budowie kośćca, zwiększoną płaczliwość, problemy z pamięcią i koncentracją, trudności w zasypianiu, nadpobudliwość, uczucie niepokoju, zaburzenia rytmu serca, drżenie kończyn oraz skurcze mięśni. Maluchom warto podawać specjalny magnez z witaminą B6 dla dzieci, np. w postaci proszku, kropli lub płynu. 

 

Magnez B6 – preparaty

 

W MyBionic znaleźć można suplementy diety z magnezem B6 w rozmaitych formach i od najbardziej zaufanych producentów. 

 

 

Tabletki – magnez B6

 

Przykładowe preparaty z magnezem B6 w tabletkach: 

 

  • Solgar Magnez z witaminą B6 (100 tabletek), 
  • Magnez B6 Olimp TRI-Mag B6 (30 tabletek).

 

Magnez B6 – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z magnezem B6 w kapsułkach:

 

  • Magnez B6 Olimp Chela-Mag B6 Forte (60 kapsułek), 
  • Magnez B6 Olimp Chela-MZB Sport Formula (60 kapsułek),
  • ForMeds Magnez B6 Prenacaps (60 kapsułek).

 

Magnez B6 do picia

 

Przykładowe preparaty z magnezem B6 do picia:

 

  • Magnez B6 Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot (25 ml), 
  • Namedsport Magnez B6 (20 x 25 ml). 

 

Magnez B6 – proszek

 

Przykładowy preparat z witaminą B6 w proszku: 

 

  • ForMeds Magnez B6 F-MAG B6 (60 porcji).

 

Magnez B6 – cena

 

Ile kosztuje dobrej jakości magnez z witaminą B6? Ceny preparatów w naszym sklepie zaczynają się już od kilku złotych! Magnez B6 Olimp w formie shota o smaku pomarańczowym kosztuje zaledwie 5,59 zł, natomiast na 100 tabletek magnezu z witaminą B6 Solgar należy przeznaczyć 52,90 zł. Szukasz innych witamin i minerałów? W MyBionic znajdziesz rozbudowaną ofertę suplementów diety, a wśród nich magnez z potasem i wiele innych sprawdzonych produktów!

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite