Forever Living Products

Forever Living Products

Forever Living Products to amerykańska firma, która istnieje na rynku od 1978 roku. Została założona przez  Rexa Maughana. Siedzibę ma w Scottsdale w Arizonie. Głównymi przedmiotami zainteresowania tej marki są: Aloe Vera, naturalne soki, produkty pszczele oraz kosmetyki i środki higieny osobistej.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 10 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 10 wyników

Ustaw kierunek malejący

Forever Living zostało założone w 1978 roku w Tempe w Arizonie przez Carla Jensena i Rexa Maughana . Od tej pory firma rozwijała się bardzo dynamicznie, już w 1983 roku znalazła się na 6. miejscu rankingu Inc. Magazine 500 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Stanach Zjednoczonych. Początkowo marka zajmowała się sprzedażą produktów powstających na bazie ekstraktu z aloesu (głównie), dezodorantów, past do zębów oraz środków do prania. Obecnie Forever Living działała w ponad 165 krajach na całym świecie.            

Filozofią firmy jest dostarczanie najwyższej jakości produktów opartych na ekstrakcie z aloesu. Forever Living dokłada wszelkich starań, by ich produkty spełniały najbardziej rygorystyczne wymagania konsumentów oraz dostarczały im tego, co najlepsze. Dlatego też posiada ponad 7500 akrów ziemi w Teksasie i Republice Dominikany, na której uprawiane jest blisko 50 milionów roślin. Pozwala to na wytwarzanie niemal 30 milionów kilogramów Aloe vera rocznie. Jedynym gatunkiem uprawianym przez Forever Living jest Aloe Barbadensis Miller, ze względu na swoje najbardziej cenne właściwości. Szczególna troska o jakość wytwarzanych dóbr przejawia się również w tym, że zbiory aloesu przeprowadzane są ręcznie. Pozwala to na selekcję tylko wartościowych liści oraz zapobiega zniszczeniom plonów. Każdy liść jest również ręcznie filtrowany.  

           Plantacje aloesu Forever Living są bardzo przyjazne środowisku. Ogromna ilość roślin znacząco przyczynia się do oczyszczania powietrza z dwutlenku węgla, ponieważ jest on potrzebny aloesowi do przeprowadzania fotosyntezy. Innowacyjne metody prowadzenia plantacji gwarantują uzyskanie jak największej ilości i najlepszego miąższu. Zastosowanie biodegradowalnych opakowań produktów jest również kolejnym krokiem w walce z zanieczyszczeniem środowiska.   

          Forever Living posiada własny zakład produkcyjny w Phoenix. Wszystkie produkty, zanim trafią do konsumentów, są wnikliwie sprawdzane, by spełniały rygorystyczne wymogi. Bestsellerowe napoje na bazie miąższu z aloesu nie posiadają żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. Możliwe jest to poprzez zastosowanie nowatorskiego aseptycznego procesu przetwórczego. Produkty firmy powstają zgodnie z najnowszą wiedzą i innowacyjną technologią. Marka Forever nie szczędzi kapitału na swój rozwój – świadczy o tym zainwestowanie ponad 21 milionów dolarów w sprzęt niezbędny do innowacyjnej produkcji oraz wydanie około 4 milionów dolarów na gwarancję precyzyjności i efektywności produktów.            

Każdy etap wytwórczy jest kontrolowany i testowany pod względem jakości. Dzięki licznym kontrolom firma może szczycić się posiadaniem wielu certyfikatów za bezpieczeństwo, jakość i zarządzanie. Wiele z produktów aloesowych posiada certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (IASC).           

  W ofercie firmy, oprócz produktów na bazie aloesu, znaleźć można wiele innych produktów. Są to między innymi pyszne owocowe soki, będące bogactwem witamin i minerałów, różnego rodzaju suplementy diety, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz pomagają utrzymać prawidłową masę ciała, produkty pochodzenia pszczelego, kosmetyki poprawiające jakość i kondycję skóry, a także ekologiczne detergenty, pozwalające utrzymać dom w czystości i pięknym zapachu.           

  Podsumowując, Forever Living powstała ponad czterdzieści lat temu. Jej głównym celem wtedy było pomaganie ludziom wyglądać i czuć się lepiej. I tak jest do tej pory. Lata ciężkiej pracy, by doszlifować najmniejsze szczegóły przekłada się na zdobycie zaufania ogromnej ilości konsumentów na całym świecie. Szeroka gama produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.