Kelp

Kelp, czyli morszczyn pęcherzykowaty, to glon należący do grupy brunatnic, występujący głównie w Oceanie Arktycznym i Atlantyckim. Znany jest on przede wszystkim z wysokiej zawartości jodu, antyoksydantów, karotenoidów oraz polisacharydów. Jakie działanie na organizm wykazuje kelp? Proszek, kapsułki czy tabletki – w jakiej formie występuje i dlaczego warto uwzględnić go w codziennej suplementacji?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący

Kelp – właściwości

 

Z jakich właściwości prozdrowotnych słynie kelp? Działanie tego niezwykłego glonu jest dość wszechstronne – wspomaga on proces odchudzania, wzmacnia kości, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, zapobiega powstawaniu skrzepów we krwi, a do tego wykazuje własności przeciwnowotworowe. Ponadto usprawnia funkcjonowanie tarczycy, o ile przyjmowany jest w odpowiednich ilościach.

 

Kelp – dawkowanie 

 

Szczegółowe informacje na temat dawkowania kelpu umieszczone są na opakowaniu suplementu lub dołączonej do niego ulotki. W przypadku kelpu Swanson, na przykład, dzienna optymalna porcja wynosi 250 mcg (1 tabletka). Jeśli dysponujesz kelpem w kapsułkach ForMeds, sięgaj po 1 sztukę na dobę. Dla własnego bezpieczeństwa zawsze trzymaj się zaleceń producenta

 

Kelp – skutki uboczne 

 

Jakie negatywne konsekwencje niesie za sobą spożywanie kelpu? Działanie uboczne dotyczy głównie układu pokarmowego – nadmierne stosowanie tej algi może wywołać takie dolegliwości jak nudności, wymioty, zaparcia czy biegunki. Innym, znacznie poważniejszym skutkiem jest zatrucie arsenem oraz wystąpienie zaburzeń w obrębie tarczycy – mowa przede wszystkim o jej nadczynności. 

 

Kelp – przeciwwskazania 

 

Głównym przeciwwskazaniem do zażywania kelpu w proszku, tabletkach czy kapsułkach jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik suplementu. Produkty z jego zawartością nie są także wskazane dla osób zmagających się z niektórymi chorobami gruczołu tarczowego, przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i będących w trakcie kuracji hormonalnej.

 

Kelp w ciąży

 

Jako że do tej pory nie pojawiły się oficjalne dane odnośnie bezpieczeństwa stosowania kelpu w ciąży, nie poleca się go kobietom oczekującym dziecka. Warto podkreślić, że nie jest on szczególnie istotny w tym okresie – niedobór jodu w organizmie przyszłej mamy zwykle uzupełnia się preparatami standaryzowanymi.

 

Kelp dla dzieci

 

Nie wszystkie specyfiki z kelpem są odpowiednie dla dzieci. Przed podaniem ich najmłodszym należy zapoznać się z informacjami odnośnie dawkowania, przeciwwskazań i potencjalnych skutków ubocznych występujących w tej grupie wiekowej. 

 

Kelp – preparaty

 

W naszym sklepie znajdziesz dwa rodzaje preparatów – kelp w tabletkach i kapsułkach o różnych stężeniach i od najlepszych producentów na rynku.

 

Kelp – tabletki 

 

Przykładowy preparat z kelpem w tabletkach

 

  • Swanson Kelp (250 kapsułek). 

 

Kelp – kapsułki

 

Przykładowy preparat z kelpem w kapsułkach

 

  • ForMeds Kelp (60 kapsułek).

 

Kelp – cena

 

Koszt zakupu produktu z kelpem może różnić się w zależności od stężenia substancji czynnej, producenta oraz objętości opakowania. Na 250 tabletek kelpu Swanson, na przykład, należy przeznaczyć 20,90 zł, natomiast cena 60 kapsułek z kelpem firmy ForMeds wynosi 28,90 zł. Czy wiesz, że MyBionic posiada w swojej ofercie również inne suplementy diety, w tym starannie wyselekcjonowane witaminy i minerały? Już dziś złóż zamówienie dla siebie i swoich bliskich, korzystając przy okazji z bardzo atrakcyjnych rabatów!

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite