Zdrowie

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Kombucha – co to jest i dlaczego warto ją pić?

  Słoiki wypełnione kombucha na białym tle

  Kombucha to delikatnie musujący fermentowany napój wywodzący się z Chin. W procesie jego przygotowania bardzo ważną rolę odgrywają bakterie i drożdże, dzięki czemu zyskuje on iście prozdrowotną moc. Co to jest grzyb kombucha? Jakie ma właściwości? I w jaki sposób go spożywać, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu!

   

 2. Czytaj więcej »

  Żylaki odbytu (hemoroidy) – przyczyny, objawy i najskuteczniejsze metody leczenia

  Człowiek trzymający kaktus za plecami na wysokości pośladków

  Hemoroidy, zwane również guzkami krwawniczymi, to struktury naczyniowe wyściełające kanał odbytu. Ich funkcją jest uszczelnianie tego odcinka układu pokarmowego, umożliwiające sprawowanie kontroli nad oddawaniem stolca i gazów. W wyniku przekrwienia dochodzi do zwiększenia ich objętości i wystąpienia szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Jak sobie pomóc w przypadku powiększonych hemoroidów odbytu

 3. Czytaj więcej »

  Jelito grube – budowa, funkcje i najczęstsze schorzenia, które je dotykają

  Lekarz z wyciągniętymi rękami do przodu i trzymający na nich narysowane jelito

  Jelito grube to część układu pokarmowego łącząca jelito cienkie z odbytem. Jego sprawne funkcjonowanie ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie – warunkuje nasz nastrój i oddziałuje na odpowiedź immunologiczną, ale nie tylko. Jaka jest jego budowa i funkcje? Jakie schorzenia najczęściej dotykają tego odcinka układu trawiennego? I jakie są najpowszechniejsze objawy chorób jelita grubego? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

   

 4. Czytaj więcej »

  Ketoza – co to jest i jak ją osiągnąć?

  Pokarmy Zawierające Naturalną Witaminę B9 Awokado Brokuły Szpinak Pietruszka Fasola Orzechy w misce na białym tle

  Ketoza to stan metaboliczny organizmu, w którym przestaje on czerpać energię z glukozy i przestawia się na jej pobieranie z kwasów tłuszczowych. Można osiągnąć ją zarówno postem, jak i dietą wysokotłuszczową o niewielkim udziale węglowodanów. Co to jest ketoza? Jak się objawia? I dlaczego u niektórych podnosi ona poziom cholesterolu LDL? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

   

 5. Czytaj więcej »

  Anoreksja – objawy, które towarzyszą chorobie

  Zbliżenie kobiety z zaklejonymi ustami trzymającej burgera

  Pierwsze objawy anoreksji są bardzo łatwe do przeoczenia, w szczególności jeśli problem dotyczy naszych bliskich. Choroba ta dopada nierzadko młode osoby – najczęściej kobiety – i wiąże się z rygorystycznym ograniczeniem spożywanych kalorii spowodowanym zaburzonym postrzeganiem własnego ciała. Jak manifestuje się to schorzenie? Jak rozpoznać je u dzieci? I jakie są objawy anoreksji bulimicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

   

 6. Czytaj więcej »

  Siemię lniane na zaparcia – jak przygotować i stosować?

  Siemię Lniane Nasiona Lnu Superfood Pojęcie Zdrowej żywności Ekologicznej

  Od jakiegoś czasu towarzyszą Ci problemy z wypróżnianiem, wzdęcia, ból brzucha i uczucie ciężkości? Wiele wskazuje na to, że zmagasz się z zaparciami. Spokojnie – jeśli nie trwają one zbyt długo i nie są mocno uciążliwe, nie musisz od razu biec w panice do lekarza po receptę na leki. Na początek wystarczy sięgnąć po naturalne składniki, np. siemię lniane. W jakiej formie najlepiej je spożywać i dlaczego w ogóle warto stosować siemię lniane na zaparcia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule! 

   

 7. Czytaj więcej »

  Dieta ketogeniczna – czy warto ją stosować? Zasady, wady i zalety

  Podukty z diety ketogenicznej położone na białym blacie, widok z góry

  Dieta ketogeniczna to sposób odżywiania, w którym większość energii uwzględnionej w jadłospisie pochodzi z produktów bogatotłuszczowych. Jej głównym założeniem jest zmuszenie organizmu do sięgnięcia po zapasy energetyczne zgromadzone w tkance tłuszczowej. Dzięki temu, że wpływa ona bezpośrednio na procesy metaboliczne, pozwala na skuteczne zrzucenie nadprogramowych centymetrów w talii. Dieta ketogeniczna – na czym polega ten protokół żywieniowy? Jakie są jego założenia i potencjalne skutki uboczne? I kto powinien z niego zrezygnować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

   

 8. Czytaj więcej »

  Ciąża – jak rozpoznać jej pierwsze objawy?

  Portret szczęśliwej kobiety w ciąży dotykającej brzucha

  Jakie są pierwsze objawy ciąży i jak je rozpoznać?

   

  Ciąża to okres wiążący się z licznymi zmianami w kobiecym organizmie. Mimo tego, że zawirowania hormonalne pojawiają się już od pierwszych chwil po zapłodnieniu, nie wszystkie przyszłe mamy są w stanie od razu zorientować się, że spodziewają się dziecka. Jak wyglądają wczesne objawy ciąży? I czy zanik okresu to zawsze jej pierwszy zwiastun? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

   

  Czy zanik miesiączki to pierwszy zwiastun ciąży?

   

  Zanim przejdziemy do omówienia zmian zachodzących w kobiecym ciele podczas pierwszych

 9. Czytaj więcej »

  Stłuszczenie wątroby – objawy, leczenie i naturalne sposoby radzenia sobie z nim

  Zamyślony Brodaty łysy Mężczyzna Trzyma Ręce Na Dużym Brzuchu, Stoi W Zamyślonej Pozie

  Stłuszczenie wątroby to schorzenie, w przebiegu którego w hepatocytach magazynowana jest zbyt duża ilość tłuszczu. Gros pacjentów nie odczuwa z tego powodu żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, jednak nie oznacza to, że można je całkowicie zbagatelizować – warto mieć na uwadze, że nie pozostaje ono bez znaczenia dla funkcjonowania organizmu. Jak odwrócić stłuszczenie wątroby? Jakie są jego rodzaje i objawy? I jakie zmiany wdrożyć w diecie, aby na dobre uporać się z tą przypadłością?

   

 10. Czytaj więcej »

  Hipoglikemia – jakie są jej objawy i jak ją leczyć?

  Narzędzia Do Pomiaru Cukrzycy I Kostka Cukru Białego Na Stole

  Hipoglikemia, zwana także niedocukrzeniem, to stan, który może wystąpić nie tylko u osób borykających się z zaburzeniami metabolicznymi, ale również u tych cieszących się dobrym stanem zdrowia. Jest ona związana ze spadkiem poziomu glukozy we krwi, który manifestuje się szeregiem nieprzyjemnych symptomów. Co to hipoglikemia? Jak ją poznać? I czy stanowi

 11. Czytaj więcej »

  Kozłek lekarski (waleriana) – właściwości i działanie

  Waleriana Jako Roślina Ziołowa I Lecznicza

  Jakie właściwości ma kozłek lekarski i jak go stosować?

   

  Kozłek lekarski, zwany też walerianą, to jedno z najczęściej goszczących ziół w naszych apteczkach. Znany jest on przede wszystkim ze swoich właściwości uspokajających, jednak w rzeczywistości jego moc jest znacznie większa, niż zwykło się uważać. Co dokładnie ma nam do zaoferowania kozłek lekarski? Herbata, krople czy tabletki – w jakiej formie go stosować i jakie są przeciwwskazania do jego suplementowania? Poznaj najważniejsze informacje na temat kozłka lekarskiego – działania, dawkowania oraz skutków ubocznych!

   

   

  Jakie właściwości posiada kozłek lekarski

 12. Czytaj więcej »

  SIBO – objawy, leczenie i naturalne sposoby na rozrost bakteryjny jelita cienkiego

  Kolaż Problemu Medycznego Z Krwią W Stolcu

  SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth) to coraz częściej diagnozowana przypadłość wśród osób w każdym wieku. Stanowi ona zespół objawów wynikający z przerostu mikroflory w jelicie cienkim. Manifestuje się ona specyficznymi symptomami, które nierzadko wykraczają poza obszar funkcjonowania układu pokarmowego. Co to jest SIBO? Jak go rozpoznać? I jakie są najlepsze naturalne metody leczenia tej dolegliwości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

Strona
Search engine powered by ElasticSuite