Maca

Korzeń maca, zwany żeń-szeniem peruwiańskim, to roślina z rodziny kapustowatych, pochodząca z górskich terenów Peru. Nie bez powodu cieszy się ona coraz większą popularnością wśród zwolenników medycyny alternatywnej – okazuje się bowiem, że obecne w niej związki wspomagają leczenie rozmaitych dolegliwości. Co dokładnie w sobie kryje i jakie działanie na organizm wykazuje korzeń maca? Właściwości tego składnika są tak liczne, że trudno wymienić je wszystkie!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący

Maca – właściwości 

 

Jakie właściwości wykazuje korzeń maca? Działanie tej rośliny jest bardzo wszechstronne, a to wszystko za sprawą wysokiej zawartości witamin i minerałów oraz związków bioaktywnych, w tym garbników, flawonoidów, antocyjanów, saponin i steroli roślinnych. Regularne spożywanie korzenia maca – kapsułek, proszku, tabletek czy innych suplementów diety – korzystnie wpływa na libido, łagodzi uciążliwe objawy menopauzy, pozytywnie oddziałuje na płodność u kobiet i mężczyzn, a także wspomaga leczenie chorób skóry i zwiększa wydolność podczas ćwiczeń. Wśród mniej oczywistych własności korzenia maca wymienia się z poprawę funkcji seksualnych u osób zażywających leki z grupy SSRI oraz tych zmagających się z chorobą wysokogórską. 

 

Maca – dawkowanie 

 

Jak najlepiej stosować korzeń maca? Dawkowanie zależy przede wszystkim od rodzaju produktu, jakim dysponujesz. Planujesz suplementować ekstrakt z maca Swanson? Aby osiągnąć zadowalające efekty, przyjmuj go w ilości 1-2 kapsułek dziennie. Stawiasz na korzeń maca Now Foods? Zatem spożywaj go po 1 sztuce 1-2 razy na dobę. Jeśli twój wybór padł na korzeń maca Essence, powinieneś sięgać po 1 porcję dziennie (1 tabletka). 

 

Maca – skutki uboczne

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zażyciu korzenia maca? Skutki uboczne, na które najczęściej uskarżają się zażywające go osoby, to mdłości oraz bóle brzucha i głowy. Warto jednak podkreślić, że składnik ten uznawany jest za mało toksyczny, a niepokojące symptomy wynikają zwykle z jego przedawkowania. To właśnie dlatego należy przyjmować go zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi w ulotce lub na opakowaniu wybranego produktu. 

 

Maca – przeciwwskazania 

 

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania korzenia maca – tabletek, kapsułek, proszku lub innych specyfików – jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek zawarte w nich substancje. Nie poleca się ich także osobom zmagającym się z chorobami tarczycy i nadciśnieniem. Jeśli masz wątpliwości co do ich spożywania, skonsultuj się ze swoim lekarzem. 

 

Maca dla kobiet

 

Korzeń maca dla kobiet – dlaczego warto uwzględnić go w suplementacji pań? Chociażby dlatego, że skutecznie niweluje on dokuczliwe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, stany depresyjne i problemy ze snem. 

 

Maca w ciąży 

 

Do tej pory pojawiło się zbyt mało danych na temat bezpieczeństwa przyjmowania korzenia maca w ciąży, dlatego nie poleca się go przyszłym mamom. Jeśli mimo to planujesz wdrożyć go do swojej diety, koniecznie omów tę kwestię ze swoim lekarzem. 

 

Maca dla mężczyzn 

 

Jeśli chodzi o korzeń maca dla mężczyzn, panowie również mogą osiągnąć mnóstwo korzyści z jego suplementowania. Okazuje się, że składnik ten poprawia jakość nasienia i doskonale sprawdza się przy problemach z erekcją. 

 

Preparaty z maca

 

Szukasz sprawdzonych i skutecznych suplementów z korzeniem maca? Preparaty, jakie masz do dyspozycji w MyBionic, to kapsułki, proszek i tabletki. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, możesz liczyć na najwyższą jakość i przystępne ceny!

 

Maca – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z korzeniem maca w kapsułkach

  • Essence Maca (90 kapsułek), 
  • Now Foods Maca (250 kapsułek), 
  • Singularis Maca (120 kapsułek), 
  • Swanson Maca (60 kapsułek),
  • Maca Rainforest Foods EKO (120 kapsułek).

Maca – tabletki 

 

Przykładowe preparaty z korzeniem maca w tabletkach

  • OstroVit Maca (90 tabletek),
  • Essence Maca (90 tabletek). 

Maca – proszek

 

Przykładowy preparat z korzeniem maca w proszku

  • Maca Rainforest Foods EKO (300 g). 

Maca – cena 

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na korzeń maca? Cena produktu zależy przede wszystkim od jego rodzaju (np. kapsułki, tabletki, proszek maca), a także objętości opakowania, firmy i ilości substancji czynnej. Korzeń maca Swanson, na przykład, dostępny jest w naszej ofercie za jedyne 16,90 zł (60 kapsułek). Specyfik maca Singularis z kolei otrzymasz za 49,90 zł (120 kapsułek). Planujesz wrzucić do wirtualnego koszyka korzeń maca Now Foods lub Essence? Wiedz, że ich zakup w naszym sklepie to koszt rzędu 81,90 zł i 23,99 zł. Jeśli szukasz innych suplementów diety, np. ziół, superfoods, antyoksydantów, probiotyków lub olejów, koniecznie zajrzyj do wszystkich zakładek na naszej stronie, nie pomijając tej z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite