Glukozamina

Glukozamina to związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie, uczestniczący w wytwarzaniu chrząstek, tkanki łącznej oraz mazi stawowej. Suplementy diety z jej zawartością są szczególnie polecane osobom zmagającym się z chorobą zwyrodnieniową stawów, zwłaszcza tym uskarżającym się na dolegliwości bólowe. Proszek, kapsułki czy tabletki z glukozaminą – jakie preparaty masz do dyspozycji i w jaki sposób je stosować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 16 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 16 wyników

Ustaw kierunek malejący

Glukozamina – właściwości 

 

Glukozamina to substancja korzystnie wpływająca na kondycję stawów, dlatego produkty z jej zawartością są szczególnie polecane przy chorobie zwyrodnieniowej. Według doniesień naukowych łagodzi ona dolegliwości bólowe, zmniejsza sztywność stawów oraz hamuje rozwój wyżej wspomnianego schorzenia. Wyjątkowe właściwości glukozaminy to przede wszystkim zasługa jej działania przeciwutleniającego i przeciwzapalnego. Warto wiedzieć, że dodatkowo zapobiega ona odwapnieniu kości, wspomaga syntezę kolagenu, a także usprawnia regenerację chrząstki stawowej.

 

Glukozamina – dawkowanie

 

Jak powinno wyglądać dawkowanie glukozaminy? W pierwszej kolejności warto zapoznać się z zaleceniami producenta zamieszczonymi w ulotce lub na opakowaniu zakupionego specyfiku. Glukozaminę Olimp, na przykład, należy zażywać w ilości 3 kapsułek dziennie, z kolei optymalna porcja glukozaminy Swanson to jedna tabletka na dobę. Jeśli chodzi o glukozaminę w proszku 6PAK Flex Pak, przyjmuj ją raz dziennie w dawce 20 g rozpuszczonej w 250 ml wody – najlepiej 30 minut przed posiłkiem.

 

Glukozamina – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać suplementów diety z glukozaminą? Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest przede wszystkim uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki zawarte w wybranym produkcie. Niektórzy specjaliści nie polecają jej również osobom zmagającym się z zaburzeniami metabolicznymi, w tym cukrzycą i insulinoopornością, chorobami serca oraz dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Warto mieć świadomość, że glukozamina może wchodzić w interakcje z pewnymi medykamentami, w tym lekami przeciwzakrzepowymi i onkologicznymi. Jeśli nie jesteś pewien, czy znajdujesz się w grupie ryzyka, koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed wdrożeniem preparatów z glukozaminą do swojej kuracji.

 

Glukozamina – skutki uboczne 

 

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się po spożyciu glukozaminy? Działaniem niepożądanym najczęściej zgłaszanym przez sięgające po nią osoby są zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym zaparcia, biegunka, wzdęcia i ból brzucha. U osób uczulonych na skorupiaki mogą pojawić się reakcje uczuleniowe, np. w postaci duszności i świądu skóry, ponieważ w skład specyfików z glukozaminą wchodzą ich pancerze. Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące symptomy, zrezygnuj z przyjmowania suplementu i skontaktuj się z lekarzem.

 

Glukozamina dla dzieci 

 

Nie poleca się podawania glukozaminy do picia, w proszku, w tabletkach czy w innych formach osobom poniżej 18. roku życia, ponieważ nie ma wystarczająco dużo danych na temat bezpieczeństwa jej stosowania w tej grupie wiekowej. 

 

Glukozamina w ciąży

 

Pojedyncze badania naukowe wykazały, że sięganie po glukozaminę w ciąży nie wpływa negatywnie na rozwój płodu. Należy jednak podkreślić, że jest ich zbyt mało, aby mieć 100% pewność. Pamiętaj, że nie jest ona wskazana ani dla ciężarnych, ani dla kobiet karmiących piersią. 

 

Preparaty z glukozaminą

 

Aby móc w pełni skorzystać z wyjątkowych właściwości glukozaminy, powinieneś zaopatrzyć się w specyfik wysokiej jakości. W MyBionic znajdziesz glukozaminę w proszku, płynie i tabletkach od najlepszych producentów suplementów diety na rynku. 

 

Glukozamina – tabletki

 

Przykładowe preparaty z glukozaminą w tabletkach

 

 • Swanson Glukozamina, Chondroityna i MSM (120 tabletek), 
 • Essence Glukozamina, Chondroityna i MSM (90 tabletek), 
 • Puritan’s Pride Glukozamina, Chondroityna i MSM (60 tabletek). 

 

Glukozamina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z glukozaminą w kapsułkach

 

 • Olimp Glukozamina Flex (60 kapsułek), 
 • Singularis Arthro SR + Siarczan Glukozaminy (60 kapsułek), 
 • Glukozamina Jarrow Formulas N-A-G (120 kapsułek), 
 • ForMeds Glukozamina (60 kapsułek), 
 • Doctor’s Best Glukozamina, Chondroityna i MSM (120 kapsułek), 
 • Glukozamina Aliness DuoFlexin (90 kapsułek), 
 • Now Foods Glukozamina (120 kapsułek).

 

Glukozamina – proszek

 

Przykładowe preparaty z glukozaminą w proszku

 

 • 6PAK Flex Pak o smaku truskawkowym (400 g),
 • 6PAK Flex Pak o smaku ananasowym (400 g).

 

Glukozamina w płynie 

 

Przykładowy preparat z glukozaminą w płynie

 

 • Forever Freedom sok z liści aloesu z dodatkiem siarczanu glukozaminy i chondroityny (1 litr).

 

Glukozamina – cena


Cena glukozaminy w MyBionic zależy od kilku różnych czynników, w tym stężenia głównej substancji, wielkości opakowania oraz formy (np. glukozamina do picia, w kapsułkach, w proszku). Jeśli planujesz zaopatrzyć się w glukozaminę Olimp lub glukozaminę Swanson, musisz przygotować się na wydatek rzędu 26,90 zł/65,90 zł. Preferujesz glukozaminę w płynie? W naszym asortymencie znajdziesz sok z liści aloesu z dodatkiem siarczanu glukozaminy i chondroityny firmy Forever Freedom za 198,90 zł. Wiedz, że w naszym sklepie czekają na ciebie nie tylko preparaty z glukozaminą, ale również witaminy, minerały, probiotyki, oleje, adaptogeny i wiele innych ciekawych opcji. Przed złożeniem zamówienia koniecznie zapoznaj się z naszymi promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite