Bazylia Tulsi

Tulsi, zwana także świętą bazylią, to reprezentantka rodziny jasnotowatych rosnących w gorącym klimacie Południowo-Wschodniej Azji oraz Północnej Australii. Od wieków była ona wykorzystywana w medycynie naturalnej tych regionów do leczenia rozmaitych dolegliwości. Jakie działanie wykazuje tulsi? Właściwości tej rośliny są pomocne m.in. w eliminacji chorób układu moczowego oraz poprawie pamięci czy koncentracji.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący

Święta bazylia – właściwości

 

Tulsi to roślina porastająca ziemie Południowo-Wschodniej Azji oraz Północnej Australii. Jej nazwa oznacza w sanskrycie niezrównany, co doskonale oddaje jej cechy charakterystyczne. W medycynie ajurwedyjskiej jest ona zaliczana do adaptogenów, czyli substancji zwiększających zdolności organizmu do radzenia sobie z niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi. Z kolei wyznawcy hinduizmu upatrują w niej eliksiru życia pomagającego ciału osiągnąć balans. Jakie odzwierciedlenie mają powyższe wierzenia w faktycznej mocy świętej bazylii

 

Działanie tulsi jest niezwykle wszechstronne. Za jej największy atut uważa się jej zbawienny wpływ na funkcje kognitywne mózgu. Nie tylko poprawia ona pamięć i koncentrację, ale także wykazuje własności neuroprotekcyjne, które są istotne w kontekście profilaktyki chorób neurodegeneracyjnych, w tym Parkinsona i Alzheimera.

 

Jeśli borykasz się z infekcjami bakteryjnymi lub grzybiczymi, sięgnij właśnie po świętą bazylię, która słynie z aktywności przeciwdrobnoustrojowej. Roślina ta zalecana jest m.in. przy przewlekłych zakażeniach układu moczowego oraz infekcjach wirusowych. Ponadto jej regularne zażywanie stabilizuje poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

 

Tulsi to nutraceutyk rekomendowany osobom borykającym się z przewlekłym stresem, który nasila się pod wpływem kortyzolu – hormonu wydzielanego przez nadnercza. Im więcej znajduje się go w osoczu, tym mocniej odczuwasz wpływ stresorów środowiskowych. Okazuje się jednak, że w powyższej sytuacji na pomoc może przyjść ci święta bazylia, która hamuje sekrecję kortyzolu, zmniejszając tym samym szereg nieprzyjemnych dolegliwości, w tym problemy ze snem, rozdrażnienie, trudności w skupieniu uwagi oraz zmiany nastroju.

 

Wśród innych prozdrowotnych zalet tulsi specjaliści zwracają szczególną uwagę na jej cechy diuretyczne. Obniża ona poziom kwasu moczowego, dzięki czemu stanowi doskonałą profilaktykę schorzeń nerek, w tym tworzenia się kamieni nerkowych.

 

Święta bazylia może pochwalić się dużym wzięciem w świecie kosmetyki. Jej działanie przeciwłupieżowe sprawia, że warto sięgać po szampony na jej bazie. Kuracje z ich użyciem nie tylko eliminują bakterie z powierzchni skalpu, ale także odświeżają i oczyszczają skórę głowy. Co więcej, tulsi łagodzi zmiany skórne o różnej patogenezie – jest ona skuteczna w przypadku egzemy oraz zmian trądzikowych, a dodatkowo przyspiesza gojenie się ran.

 

Komu poleca się suplementy ze świętą bazylią? Właściwości lecznicze tej rośliny z pewnością zainteresują osoby doświadczające wzmożonego stresu, problemów ze snem, a także spadków energii będących wynikiem niestabilnego poziomu cukru we krwi. W MyBionic, na przykład, oferujemy praktyczny preparat z ekstraktem z tulsi w poręcznych kapsułkach. Jeśli natomiast borykasz się z problemami skórnymi – zarówno w obrębie skóry głowy, jak i na twarzy lub ciele – śmiało postaw na domowej roboty wcierki lub gotowe środki dostępne na rynku. 

 

Święta bazylia – skutki uboczne

 

Zastanawiasz się nad włączeniem do swojej suplementacji tulsi? Skutki uboczne jej zażywania mogą być konsekwencją nadwrażliwości na jeden lub więcej składników produktu. W przypadku pojawienia się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym nudności, bólu brzucha oraz biegunki, należy przerwać kurację. Ponadto, ze względu na brak odpowiednich badań, bazylia święta nie jest wskazana dla ciężarnych.

 

W celu uniknięcia działań niepożądanych stosuj się do zaleceń producenta dotyczących dawkowania. Jeśli dysponujesz ciętym zielem, zalej 1 łyżeczkę surowca wrzątkiem i przykryj na około 20 minut. Picie tulsi w tej formie zalecane jest 2-3 razy dziennie. Innym bardzo popularnym produktem ze świętą bazylią jest nalewka, którą rozrabia się w stosunku 1:5 z 40-60% alkoholem i maceruje od 5 do 7 dni. Interesuje cię ten wariant? W takim razie zażywaj go 2-3 razy dziennie w objętości 2-3 ml.

 

Oprócz powyższych preparatów możesz wybrać nieco bardziej przystępne warianty tulsi – kapsułki lub proszek. Święta bazylia firmy Aliness, na przykład, powinna być zażywana w ilości 1 sztuki podczas posiłku, natomiast jej sproszkowaną wersję zalewa się ciepłą wodą (może być z dodatkiem miodu) w objętości 1 łyżeczki dziennie.

 

Preparaty ze świętą bazylią

 

W naszym sklepie z suplementami znajdziesz dobrze przyswajalny preparat z tulsi – kapsułki w wygodnej do połykania formie. Warto podkreślić, że w MyBionic stawiamy wyłącznie na sprawdzonych producentów oferujących najwyższą jakość swoich produktów.

 

 Święta bazylia – kapsułki

 

Przykładowy preparat ze świętą bazylią w kapsułkach:

 

  • Aliness Tulsi (300 mg, 90 kapsułek).

 

Święta bazylia – cena

 

Ile zapłacisz za wysokiej jakości preparat ze świętą bazylią? Cena produktu firmy Aliness (90 kapsułek) wynosi 42,90 zł. Szukasz innych witamin i minerałów oraz ziół o podobnym działaniu? W MyBionic znajdziesz rozmaite opcje dedykowane mężczyznom, kobietom, ciężarnym, dzieciom, seniorom oraz sportowcom. Podzieliliśmy je na kategorie, aby ułatwić ci poruszanie się po naszym sklepie. Nie zapomnij zajrzeć do zakładki PROMOCJE, w której czekają na ciebie atrakcyjne rabaty!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite