Trening

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Mięśnie pleców — jak je rozluźnić i wzmocnić?

  Mięśnie pleców — jak je rozluźnić i wzmocnić?

  Mięśnie pleców, inaczej nazywane mięśniami grzbietu to bardzo ważna część naszego ciała, odpowiadają m.in. za stabilizację całego ciała oraz utrzymanie pozycji wyprostowanej. Można je podzielić na mięśnie głębokie i powierzchniowe. Różnią się one w zależności od wykonywanej funkcji i roli jaką pełnią. Jak poradzić sobie z nadmiernie spiętymi lub słabymi mięśniami grzbietu? Odpowiedź w poniższym artykule.

   


  Mięśnie pleców — anatomia

 2. Czytaj więcej »

  Otyłość brzuszna – jakie ćwiczenia wykonywać?

  Otyłość brzuszna – jakie ćwiczenia wykonywać? | MyBionic.pl

  Otyłość sama w sobie jest przewlekłym stanem zapalnym, który charakteryzuje niepoprawnie prowadzony styl życia. Otyłość brzuszna to poważne zaburzenie metaboliczne, które prowadzi do pogorszenia komfortu życia i jest stanem zagrażającym zdrowiu w dłuższej perspektywie. Otyłość brzuszna, jak się jej pozbyć oraz jak walczyć z otyłością brzuszną? Powinno się podjąć jak najszybciej odpowiednie działania, aby zredukować stan otyłości brzusznej i poprawić stan zdrowia osoby otyłej. Jedną z najważniejszych zmian jest korekta prowadzonego stylu życia, na który składa się odpowiednia dieta oraz ćwiczenia. Jakie więc ćwiczenia wykonywać będąc otyłym?

   

 3. Czytaj więcej »

  Ćwiczenia — jak prawidłowo je wykonywać w domu?

  Ćwiczenia jak prawidłowo je wykonywać w domu?

  Aktywność fizyczna to bardzo ważny aspekt każdego dnia, niezależnie od wieku, płci czy wagi. Zachowanie ogólnego dobrostanu organizmu jest silnie związane z podejmowaniem aktywności fizycznej w postaci treningów i ćwiczeń. Regularnie prowadzone ćwiczenia w domu czy na zewnątrz zwiększają siłę i wytrzymałość organizmu na bodźce zewnętrzne, w tym odporność na wszelkiego rodzaju infekcje. Bez względu na to, czy chcesz schudnąć, przytyć czy po prostu dobrze czuć się w swoim ciele, warto wdrożyć ćwiczenia do codziennego planu dnia. 

  Ostatnie lata pokazały, że ćwiczenia z domu przynoszą bardzo dużo korzyści i wcale nie musisz kupować karnetu na siłownię, by zacząć swoją przygodę z treningiem. Ćwiczenia w domowym zaciszu mogą być równie skuteczne, jeżeli zadbasz o kilka ważnych aspektów. Ćwiczenia dla początkujących w domu, nawet bez kondycji to świetny sposób, by przekonać się do aktywności fizycznej. 

 4. Czytaj więcej »

  Najpopularniejsze diety wspomagające odchudzanie

  wysportowana kobieta mierząca obwód talii za pomocą miary krawieckiej

  Najpopularniejsze diety wspomagające odchudzanie

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon na plażowanie i wodne szaleństwa. To już ostatni dzwonek, żeby przygotować swoje ciało do bikini lub kąpielówek i zrzucić ostatnie nadprogramowe kilogramy. Szukasz skutecznej diety, która pozwoli ci osiągnąć upragniony cel? Do dyspozycji masz tak wiele opcji, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Na ratunek przyjdą ci zarówno diety odchudzające, jak i oczyszczające, które pobudzą twój metabolizm, wspomogą detoksykację organizmu i przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Poznaj wady i zalety popularnych modeli żywieniowych i wybierz dietę najlepiej dostosowaną do twoich potrzeb. Wakacje bez kompleksów? My jesteśmy na tak! 

   

   

  Rodzaje diet