Pycnogenol

Pycnogenol to wyciąg z kory sosny nadmorskiej, uznawany za jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów, cieszący się dużą popularnością wśród entuzjastów medycyny alternatywnej. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić – jak się okazuje, obecne w nim związki wspierają szereg procesów zachodzących w organizmie, zapobiegając i wspomagając leczenie rozmaitych schorzeń. Co dokładnie ma nam do zaoferowania pycnogenol? Apteka, zielarnia czy sklep internetowy – gdzie najlepiej kupić suplementy diety z jego zawartością? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący

Pycnogenol

 

Pycnogenol to nic innego jak wyciąg z kory sosny nadmorskiej (Pinus pinaster), która występuje głównie w rejonach basenu Morza Śródziemnego, włączając w to Włochy, Portugalię, Maroko, Hiszpanię oraz Francję. Jest to drzewo iglaste, które osiąga wysokość do 35 m i charakteryzuje się mocno popękaną korą. To właśnie w niej kryje się najwięcej cennych związków, zwłaszcza oligomerycznych proantocyjanidyn, które wykazują silne właściwości przeciwutleniające. Ponadto można znaleźć w niej kwasy fenolowe, bioflawonoidy, katechiny oraz kwas cynamonowy. 

 

Pycnogenol – na co pomaga?

 

Dlaczego warto sięgać po pycnogenol – tabletki, kapsułki lub inne suplementy diety? Chociażby ze względu na jego pozytywny wpływ na układ nerwowy. Według doniesień naukowych obecne w nim składniki nie tylko poprawiają funkcje poznawcze, ale wręcz zapobiegają rozwojowi schorzeń neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione fakty, pycnogenol doskonale sprawdzi się w suplementacji osób zmagających się z problemami z pamięcią i koncentracją. 

 

Pycnogenol – właściwości przeciwcukrzycowe 

 

Pycnogenol znany jest również ze swojego potencjału przeciwcukrzycowego. W badaniach naukowych zaobserwowano korelację pomiędzy jego zażywaniem a spadkiem poziomu glukozy we krwi u osób borykających się z cukrzycą. Co więcej, pomaga on uporać się z niektórymi powikłaniami tej choroby, np. z nadciśnieniem. 

 

Pycnogenol – działanie na układ krążenia

 

Co jeszcze do zaoferowania ma nam pycnogenol? Opinie konsumentów i badania naukowe wskazują, że dobrze oddziałuje on na układ krążenia. Niekiedy stosuje się go w leczeniu obrzęków wywołanych niewydolnością żylną, ochrony przed rozwojem zakrzepicy oraz normalizacji ciśnienia tętniczego krwi. 

 

Pycnogenol – jak stosować?

 

Jak stosować pycnogenol? Najlepiej zażywać go w postaci suplementów diety, np. kapsułek lub tabletek. Dla własnego bezpieczeństwa i osiągnięcia pożądanych efektów terapeutycznych należy przestrzegać zaleceń producenta podanych w ulotce lub na opakowaniu zakupionego specyfiku. 

 

Pycnogenol – dawkowanie

 

Skoro znasz już najważniejsze informacje na temat pycnogenolu – zastosowania, skutków ubocznych i przeciwwskazań do jego przyjmowania, warto dowiedzieć się, w jakich ilościach go spożywać. Otóż dawkowanie zależy w głównej mierze od rodzaju preparatu, w który się zaopatrzyłeś. Twój wybór padł na tabletki od Aliness? Zatem sięgaj po 1-2 sztuki dziennie. Preferujesz opcję od Kenay? Wiedz, że jego optymalna dzienna porcja to 1 kapsułka. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do suplementowania pycnogenolu, nie bój się omówić ich z lekarzem lub farmaceutą. 

 

Pycnogenol – przeciwwskazania

 

Choć pycnogenol uznawany jest za bezpieczne zioło, nie każdy może wdrożyć go do swojej kuracji. Wśród osób, które powinny unikać produktów z jego zawartością, znajdują się kobiety w ciąży i karmiące piersią , dzieci poniżej 6. roku życia oraz osoby zmagające się z alergią lub nadwrażliwością na ten składnik. Należy mieć również na uwadze fakt, że pycnogenol może wchodzić w interakcje z lekami, włączając w to środki przeciwzakrzepowe i immunosupresyjne oraz te stosowane w trakcie chemioterapii. 

 

Pycnogenol – skutki uboczne

 

Jak każdy suplement diety pycnogenol może wywołać pewne skutki uboczne, jednak nie są one zbyt uciążliwe i zdarzają się niezwykle rzadko. U stosujących go osób dochodzi niekiedy do lekkich dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zwłaszcza mdłości. Niektórzy uskarżają się także na bóle głowy. 

 

Pycnogenol – gdzie kupić?

 

Gdzie kupić pycnogenol? Apteka internetowa, sklep online, a może zielarnia? Jedno jest pewne – warto postawić na zaufane źródła, aby mieć 100% pewność co do jego jakości i skuteczności. W MyBionic czekają na ciebie produkty od najbardziej doświadczonych producentów na rynku, którzy poddają swoje specyfiki rygorystycznym testom i kontrolom. 

 

Pycnogenol – preparaty 

 

Korzystając z oferty MyBionic, masz do dyspozycji pycnogenol w tabletkach i kapsułkach, które wyróżniają się nie tylko prostym, naturalnym składem, ale również wysokim stężeniem głównej substancji. 

 

Pycnogenol – tabletki

 

Przykładowy preparat z pycnogenolem w tabletkach: 

  • Aliness Pycnogenol ekstrakt z kory sosny 65% 50 mg (60 tabletek). 

Pycnogenol – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z pycnogenolem w kapsułkach: 

  • Kenay Pycnogenol (60 kapsułek), 
  • HEPATICA Pycnogenol (60 kapsułek). 

Pycnogenol – cena


Ile kosztują sprawdzone i skuteczne specyfiki z pycnogenolem? Jeśli preferujesz produkt w tabletkach, musisz przygotować się na wydatek rzędu 79,90 zł (Aliness). Twój wybór padł na kapsułki? Wiedz, że w MyBionic otrzymasz je za 84,90 zł lub (HEPATICA) lub 194 zł (Kenay). Niezależnie od tego, czy planujesz stosować pycnogenol na potencję, zdrowe serce czy lepszą koncentrację, u nas możesz liczyć na najwyższą jakość i skuteczność.

Search engine powered by ElasticSuite