Cat's claw

Koci pazur (cat’s claw) to roślina pochodząca z Amazonii, wykazująca niezwykle wszechstronne działanie na organizm. W medycynie naturalnej ceni się ją m.in. za pozytywny wpływ na skórę, kości, stawy oraz układ pokarmowy. Dlaczego warto wdrożyć do suplementacji koci pazur? Tabletki czy kapsułki – pod jaką postacią występuje i w jakich ilościach go przyjmować?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

Koci pazur – właściwości 

 

Jakimi właściwościami prozdrowotnymi może poszczycić się koci pazur? Działanie tej rośliny na organizm jest bardzo wszechstronne. Suplementy diety z jej zawartością polecane są m.in. osobom zmagającym się z wrzodami żołądka, chorobami skóry, osłabieniem odporności, alergiami, bólem stawów oraz przewlekłym zmęczeniem. Ponadto przypuszcza się, że zioło to może posiadać własności przeciwnowotworowe, jednak nie zostały one jeszcze potwierdzone dokładnymi badaniami.

 

Koci pazur – dawkowanie

 

W jakich ilościach przyjmować cat’s claw? Dawkowanie zależy od rodzaju i stężenia preparatu, jakim dysponujesz. W przypadku kociego pazura Swanson, Puritan’s Pride czy Now Foods zalecana porcja wynosi od jednej do kilku kapsułek na dobę. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania.

 

Koci pazur – skutki uboczne

 

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się przy zażywaniu cat’s claw? Działania niepożądane występują raczej rzadko i dotyczą zwykle układu pokarmowego – przy suplementowaniu kociego pazura mogą pojawić się takie dolegliwości jak nudności czy biegunka. Niektórzy uskarżają się również na senność, lekki spadek ciśnienia oraz bóle i zawroty głowy.

 

Koci pazur – przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do przyjmowania kociego pazura – tabletek, kapsułek czy innych suplementów diety – jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek zawarte w nich substancje. Zioło to nie jest także wskazane dla osób zmagających się z cukrzycą typu 1, zaburzeniami krzepnięcia krwi, hipotonią oraz chorobami autoimmunologicznymi.

 

Koci pazur dla dzieci

 

Nie zaleca się podawania produktów z kocim pazurem dzieciom

 

Koci pazur w ciąży

 

Nie rekomenduje się stosowania specyfików z kocim pazurem przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

 

Koci pazur – preparaty

 

MyBionic oferuje preparaty z kocim pazurem w kapsułkach od najbardziej zaufanych producentów na rynku.

 

Koci pazur – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z kocim pazurem w kapsułkach: 

 

  • Swanson Cat’s Claw (500 mg, 100 kapsułek), 
  • Swanson Koci Pazur (500 mg, 250 kapsułek),
  • Puritan’s Pride Koci Pazur (500 mg, 100 kapsułek), 
  • Now Foods Cat’s Claw (500 mg, 100 kapsułek), 
  • Now Foods Koci Pazur (500 mg, 250 kapsułek).

 

Koci pazur – cena

 

Ile kosztują dobrej jakości produkty z cat’s claw? Cena suplementu z kocim pazurem Now Foods, na przykład, wynosi 32,99 zł za 100 kapsułek, natomiast na cat’s claw Swanson (250 kapsułek) należy przeznaczyć 59,90 zł. Szukasz innych ziół, witamin i minerałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i przy okazji zajrzyj do zakładki z promocjami!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite