Bromelaina

Bromelaina, zwana również bromeliną, to mieszanina enzymów proteolitycznych, czyli trawiących białko, pozyskiwanych z różnych części ananasa. Okazuje się, że substancja ta wykazuje bardzo wszechstronne działanie na organizm i usprawnia wiele zachodzących w nim procesów. Jakich konkretnie? Poznaj najważniejsze informacje na temat bromelainy – właściwości, dawkowania oraz przeciwwskazań do jej stosowania!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 8 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 8 wyników

Ustaw kierunek malejący

Bromelaina – właściwości

 

Nie bez powodu bromelaina cieszy się tak ogromną popularnością w medycynie alternatywnej – okazuje się, że wspomaga ona leczenie rozmaitych schorzeń, a także zapobiega ich rozwojowi. Wiele osób chętnie sięga po nią w trakcie infekcji, np. przeziębienia, a to wszystko za sprawą jej właściwości przeciwzapalnych i rozrzedzających śluz. Co więcej, przychodzi ona z pomocą przy trudno gojących się ranach i oparzeniach oraz w przypadku astmy, artretyzmu i bólu pooperacyjnego. 

 

Bromelaina – działanie na układ sercowo-naczyniowy 

 

Bromelaina usprawnia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, zapobiegając zlepianiu się płytek krwi, a co za tym idzie – występowaniu zakrzepicy. Ponadto stanowi ona cenny element profilaktyki i kuracji zakrzepowego zapalenia żył. 

 

Bromelaina – zastosowanie przy dolegliwościach trawiennych 

 

O sięgnięciu po bromelainę (suplement) powinny pomyśleć osoby zmagające się z przykrymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego – substancja ta ułatwia trawienie białek, a także wspomaga leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. 

 

Bromelaina – zatoki

 

Ze względu na silny potencjał przeciwbakteryjny i przeciwzapalny oraz zdolność do rozrzedzania śluzu i łagodzenia obrzęku błon śluzowych bromelaina przynosi ulgę przy nawracających i przewlekłych stanach zapalnych zatok.

 

Bromelaina na odchudzanie 

 

Nie bez powodu gros osób stosuje bromelainę na odchudzanie – nie dość, że usprawnia ona trawienie białek, to jeszcze ułatwia rozpad skrobi oraz tłuszczów. Co więcej, jak zostało wcześniej podkreślone, reguluje ona procesy trawienne, co nie pozostaje bez znaczenia w procesie redukcji wagi.

 

Papaina i bromelaina

 

W wielu suplementach diety można natknąć się na połączenie bromelainy z papainą, ponieważ wykazują one podobne działanie na organizm. Papaina jest pozyskiwana z papai i również słynie z licznych cennych właściwości – niweluje ona stany zapalne, łagodzi różne dolegliwości bólowe, wspomaga regenerację tkanek oraz przynosi ulgę przy schorzeniach układu pokarmowego. 

 

Bromelaina – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać suplementów diety z bromelainą? Przeciwwskazania do jej stosowania to m.in. uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki preparatu oraz ciąża i karmienie piersią. Ponadto szczególną ostrożność przy jej suplementowaniu powinny zachować osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew, antybiotyki oraz środki nasenne, przeciwpadaczkowe i przeciwdepresyjne. 

 

Bromelaina – skutki uboczne

 

Jakie skutki uboczne wiążą się ze spożywaniem bromelainy? Działania niepożądane zwykle mają związek z zaburzeniami pracy układu pokarmowego – u niektórych osób mogą pojawić się mdłości, wymioty oraz biegunka. Znane są również przypadki, w których bromelaina nasiliła krwawienia menstruacyjne. Jeśli po wdrożeniu bromelainy do diety pojawiły się u ciebie niepokojące symptomy, przerwij kurację i na wszelki wypadek skonsultuj się z lekarzem.

 

Bromelaina – dawkowanie

 

Zanim zażyjesz bromelainę – kapsułki, tabletki czy inne rodzaje preparatów z jej zawartością – koniecznie zapoznaj się z informacjami dotyczącymi dawkowania. Znajdziesz je na ulotce lub na opakowaniu zakupionego suplementu. Jeśli zaopatrzyłeś się w bromelainę Now Foods, powinieneś sięgać po 1 kapsułkę dziennie. Twój wybór padł na bromelainę Swanson? Wiedz, że najlepsze efekty terapeutyczne osiągniesz, spożywając 1 tabletkę na dobę. W razie wątpliwości co do dawkowania specyfików z bromelainą nie bój się poprosić o pomoc specjalistę – lekarza lub farmaceutę. 

 

Bromelaina – preparaty

 

W MyBionic czekają na ciebie 2 rodzaje produktów z bromelainą – tabletki i kapsułki o różnych stężeniach substancji czynnej. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, możesz liczyć na wysoką jakość i skuteczność, ponieważ współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami, a oferowane przez nas suplementy wytwarzane są ze starannie wyselekcjonowanych i dobrze przebadanych składników. 

 

Bromelaina – tabletki

 

Przykładowy preparat z bromelainą w tabletkach: 

  • Swanson Bromelaina (100 tabletek).

Bromelaina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z bromelainą w kapsułkach: 

  • ForMeds Bicaps Bromelaina (60 kapsułek), 
  • Swanson Bromelaina + Kwercetyna (100 kapsułek), 
  • ForMeds Bromelaina (120 kapsułek).

Bromelaina – cena

 

Ile kosztują dobrej jakości produkty z bromelainą? Sklep MyBionic oferuje sprawdzone specyfiki już od 25,90 zł (Swanson)! Jeśli preferujesz suplement diety firmy ForMeds, musisz nastawić się na wydatek rzędu 57,19 zł. Cena bromelainy Now Foods z kolei to 127,90 zł. Planujesz wzbogacić swoją suplementację o inne substancje? U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od probiotyków i olejów, przez grzyby i adaptogeny, po superfoods, zioła oraz witaminy i minerały. Zanim skompletujesz swoje zamówienie, koniecznie zajrzyj do zakładki z promocjami, w której czekają na ciebie bardzo atrakcyjne promocje!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite