Lactobacillus gasseri

Lactobacillus gasseri to bakteria kwasu mlekowego o bardzo korzystnym wpływie na układ trawienny i odpornościowy. Jest ona doskonale tolerowana przez ludzki organizm, dzięki czemu wielu konsumentów chętnie po nią sięga. Jakie cechy charakterystyczne posiada probiotyk z bakteriami Lactobacillus gasseri i w jakiej formie dostępny jest w MyBionic? Poznaj najważniejsze informacje na temat jego suplementacji i już dziś włącz go do swojej kuracji!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

Lactobacillus gasseri – właściwości

 

Kuracja probiotykami z Lactobacillus gasseri niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o ich pozytywnym wpływie na mikroflorę bakteryjną poprzez wspieranie naturalnej bariery śluzowej żołądka i jelit. Ich zażywanie poprawia ogólne funkcjonowanie układu trawiennego, a doniesienia ze świata nauki pokazują, że te bakterie kwasu mlekowego stanowią doskonałą broń w walce z zakażeniem H. pylori. Co więcej, stosowanie specyfików z ich zawartością jest rekomendowane osobom borykającym się z zespołem jelita drażliwego i zaburzeniami perystaltyki.

 

Pragniesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów? W takim razie wiedz, że Lactobacillus gasseri usprawnia metabolizm tłuszczów i stabilizuje poziom leptyny, czyli hormonu zwiększającego apetyt i uczucie głodu. Niweluje ona zachcianki na słodycze, a także przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Produkty z tą bakterią uważane są za doskonałe uzupełnienie diety odchudzającej. 

 

Na jakie inne korzyści zdrowotne można liczyć, przyjmując powyższy surowiec? Zażywanie probiotyków z Lactobacillus gasseri łagodzi przebieg kandydozy. Ponadto przychodzą one z pomocą w walce z kobiecymi dolegliwościami. W badaniach wykazano, że stanowią one wartościowy element kuracji uzupełniającej w endometriozie, której towarzyszą silne bóle menstruacyjne i zaburzenia miesiączkowania. 

 

Lactobacillus gasseri to bakteria, która naturalnie występuje w mleku matki, nabiale oraz kilku fermentowanych produktach charakterystycznych dla kuchni brazylijskiej, jednak najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z suplementów diety. Są one odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci i dostępne w rozmaitych formach, w tym kapsułkach, proszku, kroplach i płynie, które łatwo dopasujesz do swoich preferencji. Jeśli nie wiesz, czy możesz zażywać specyfiki z Lactobacillus gasseri, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Lactobacillus gasseri – dawkowanie

 

Jak stosować probiotyk Lactobacillus gasseri? Dawkowanie poszczególnych specyfików z jej zawartością zależy od ich stężenia, formy oraz producenta. Jeśli dysponujesz preparatami w kapsułkach, zwykle jest to 1 sztuka dziennie, natomiast postać sproszkowana przynosi najlepsze efekty w objętości około 5-20 g rozpuszczonych w 100 ml mleka, wody lub soku. 

W MyBionic oferujemy co najmniej kilka specyfików z powyższą bakterią. Jak je suplementować? Lactobacillus gasseri Swanson, na przykład, należy suplementować w ilości 1 kapsułki dziennie. Jeśli posiadasz produkt Nature Science PROteinBIOTIC, przyjmuj 25-75 g każdego dnia. Pamiętaj, aby spożywać farmaceutyki w proszku zaraz po ich przygotowaniu.

 

Lactobacillus gasseri – skutki uboczne

 

Z jakimi negatywnymi konsekwencjami wiąże się zażywanie Lactobacillus gasseri? Działaniem ubocznym najczęściej zgłaszanym przez stosujące ją osoby są dolegliwości żołądkowo-jelitowe, w tym bóle brzucha, biegunka, wzdęcia, zaparcia i gazy. Co więcej, w niektórych przypadkach występuje ból głowy.

 

Lactobacillus gasseri to bakteria znana ze swoich własności podwyższających poziom histaminy. W wyniku tego procesu następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Dotyczy to w szczególności osób z jej nietolerancją. Warto także pozostać czujnym na symptomy typowe dla alergii, tj. katar, kaszel, swędzenie, łzawienie oczu oraz duszności. 

 

Zawarte w wielu preparatach substancje pomocnicze mogą prowadzić do nadwrażliwości. W ich skład bardzo często wchodzą takie alergeny jak soja, jaja i laktoza. Jeśli pojawią się u ciebie jakiekolwiek niepokojące objawy, skonsultuj się z lekarzem.

 

Lactobacillus gasseri – preparaty

 

Szukasz probiotyków Lactobacillus gasseri dla siebie lub swoich bliskich? W takim razie świetnie trafiłeś, ponieważ w MyBionic oferujemy suplementy zarówno w formie wygodnych kapsułek, jak i proszku. Wszystkie nasze produkty pochodzą od najlepszych wytwórców na rynku, dlatego możesz cieszyć się wysoką jakością w najniższych cenach. Już dziś postaw na suplementy diety najwyższej jakości i zadbaj o swoje zdrowie!

 

Lactobacillus gasseri – kapsułki

 

Przykładowy preparat z Lactobacillus gasseri w kapsułkach: 

 

  • Swanson Lactobacillus gasseri (60 kapsułek).

 

Lactobacillus gasseri – proszek

 

Przykładowe preparaty z Lactobacillus gasseri w proszku: 

 

  • Nature Science PROteinBIOTIC (250 g),
  • Nature Science BiotiC PRO (100 g).

 

Lactobacillus gasseri – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na zakup probiotyku zawierającego Lactobacillus gasseri? Cena najtańszego produktu, czyli Swanson probiotyk Lactobacillus gasseri, wynosi 35,90 zł. Preferujesz preparaty w formie proszku? W takim razie polecamy zarówno Nature Science PROteinBIOTIC (250 g) za 109,95 zł, jak i Nature Science BiotiC PRO (100 g) za 50,95 zł. Pamiętaj, że w naszym sklepie znajdziesz również inne probiotyki, w tym Rhamnosus GG, Bifidum i Saccharomyces boulardii. Ponadto czekają tutaj na ciebie również inne suplementy diety, w tym te dedykowane kobietom, mężczyznom, seniorom, dzieciom, ciężarnym oraz sportowcom. Do wyboru masz odżywki i batony białkowe, algi, adaptogeny, antyoksydanty, oleje, tran, superfoods, zdrową żywność, boostery tlenku azotu, a także całe spektrum specyfików na dolegliwości układu pokarmowego, nerwowego i sercowo-naczyniowego. Aby złożyć kompletne zamówienie na naszej stronie, koniecznie zajrzyj do wszystkich zakładek, nie pomijając oczywiście tej z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite