D-mannoza

D-mannoza to związek, o którym często mówi się w kontekście zakażenia dróg moczowych. Okazuje się bowiem, że doskonale radzi on sobie przy infekcjach pęcherza i innych podobnych dolegliwościach. Co to jest cukier d-mannoza i jaka jest jego rola w naszym organizmie? W jakiej formie można go przyjmować i po które preparaty z jego zawartością warto sięgać?

Ładuję...

Wyświetlono 7 wyników

Ustaw kierunek malejący

Wyświetlono 7 wyników

Ustaw kierunek malejący

D-mannoza – co to jest?

 

D-mannoza to monosacharyd, czyli cukier prosty, który w niewielkich ilościach występuje w naszym ustroju, jednak nasz organizm nie jest w stanie go efektywnie magazynować. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie go z zewnątrz, np. w postaci suplementów diety lub niektórych pokarmów, w tym owoców, warzyw i orzechów. Swoją budową przypomina on glukozę, jednak charakteryzuje się wolniejszym wchłanianiem i niższym indeksem glikemicznym. Okazuje się, że posiada on szereg właściwości, które wspomagają leczenie pewnych dolegliwości. Jakich konkretnie? 

 

D-mannoza – właściwości

 

D-mannoza znana jest przede wszystkim z dobroczynnego działania na drogi moczowe. Chroni je ona przed rozmaitymi infekcjami, zapobiegając przywieraniu bakterii do ich ścian. Obecne w niej receptory wiążą się z patogenami, np. bakterią Escherichia coli, i umożliwiają ich wypłukiwanie w trakcie oddawania moczu. Według doniesień naukowych w wielu przypadkach jest ona równie skuteczna co antybiotyki, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu zakażeń układu moczowego. 

 

D-mannoza – działanie prebiotyczne 

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że d-mannoza to cenny prebiotyk. To oznacza, że sprzyja ona kolonizacji dobrych bakterii w naszych jelitach, co w konsekwencji prowadzi do wzmocnienia naszej odporności i uregulowania pracy układu pokarmowego. 

 

D-mannoza – zastosowanie w profilaktyce chorób autoimmunologicznych

 

Badania na modelu zwierzęcym wykazały, że d-mannoza może przeciwdziałać rozwojowi cukrzycy typu 1 i innych chorób o podłożu autoimmunologicznym. 

 

D-mannoza – skutki uboczne 

 

Stosowanie preparatów z d-mannozą może wywołać pewne działania niepożądane. Wśród tych najbardziej powszechnych wymienia się zaburzenia żołądkowo-jelitowe, tym wzdęcia i biegunkę. U części osób występują również bóle i zawroty głowy, nadmierna senność oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Skutki uboczne nie zdarzają się zbyt często, ale jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy po zażyciu d-mannozy – proszku, kapsułek czy innych form – koniecznie skontaktuj się z lekarzem. 

 

D-mannoza – dawkowanie 

 

Jeśli chodzi o dawkowanie d-mannozy, dla własnego bezpieczeństwa i zwiększenia jej skuteczności, warto trzymać się informacji wyszczególnionych w ulotce lub na opakowaniu. Twój wybór padł na d-mannozę Aliness? Zatem spożywaj ją w ilości 2 miarek dziennie. Dysponujesz kapsułkami z d-mannozą Swanson? Według zaleceń producenta należy sięgać po 1-2 sztuki na dobę. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu przyjmowania zakupionego specyfiku, skonsultuj się ze specjalistą – lekarzem lub farmaceutą. 

 

D-mannoza – preparaty 

 

Szukasz sprawdzonych specyfików z d-mannozą? Preparaty od MyBionic z pewnością sprostają twoim oczekiwaniom! Wytwarzane są one wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych składników, dzięki czemu możesz liczyć na wysoką jakość i skuteczność. Do dyspozycji masz d-mannozę w proszku i w kapsułkach od najbardziej zaufanych producentów suplementów diety na rynku. Jeśli chodzi o koszt zakupu d-mannozy, cena najtańszego produktu w naszym sklepie wynosi 64,90 zł. 

 

D-mannoza – proszek 

 

Przykładowe preparaty z d-mannozą w proszku

  • Aliness D-mannoza (100 g), 
  • Swanson D-mannoza (50 g).

D-mannoza – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z d-mannozą w kapsułkach: 

  • Now Foods D-mannoza (120 kapsułek), 
  • Swanson D-mannoza (60 kapsułek).
Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite