MArchiwa miesięczne: Czerwiec 2022

Ładuję...
  1. Czytaj więcej »

    Leki na cholesterol – jak obniżyć jego poziom i jakie preparaty są najlepsze?

    leki na cholesterol na pomarańczowym tle

    Wysoki poziom cholesterolu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie tylko zwiększa on znacząco ryzyko chorób przewlekłych, takich jak miażdżyca, ale również nie pozostaje bez znaczenia dla incydentów sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i niedokrwiennego udaru mózgu. Co zrobić, aby zmniejszyć jego poziom i jakie leki na cholesterol stosować w przypadku złych wyników badań?

     

  2. Czytaj więcej »

    Pamięć – jak ją skutecznie poprawić i ćwiczyć?

    model głowy i puzzle z numerami na pomarańczowym tle

    Podobnie jak ciało, mózg warto ćwiczyć przez całe życie jest to szczególnie ważne w świecie, w którym jest on codziennie bombardowany mnóstwem nieistotnych bodźców i wyręczany automatyzacją najprostszych czynności. Wszystko to sprawia, że zapamiętywanie nieskomplikowanych informacji zamienia się w nie lada wyzwanie. Chcesz zmobilizować swój mózg do wykonywania podstawowych funkcji na najwyższym poziomie? Postaw na regularne ćwiczenia pamięciowe i zacznij dbać o niego już od dzisiaj!

     

  3. Czytaj więcej »

    Co to jest cholesterol LDL i jak obniżyć jego poziom?

    męska dłoń układająca drewniane klocki w napis LDL

    Cholesterol LDL (ang. low density cholesterol) to jedna z frakcji cholesterolu całkowitego. Jego wynik świadczy o stężeniu lipoprotein o niskiej gęstości we krwi, będących składową profilu lipidowego. Odpowiada on za transport cząsteczek cholesterolu po całym ciele. Jakie są funkcje tej frakcji? Jakie są jej normy? Co ma na nią wpływ? I jak zmniejszyć cholesterol LDL? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

     

  4. Czytaj więcej »

    Hormony tarczycy – za co odpowiadają i jakie są ich normy?

    lekarz trzymający w dłoni model tarczycy

    Gruczoł tarczowy to jeden z najważniejszych narządów w ludzkim ciele, który odpowiada za szereg procesów zachodzących w organizmie. Gdy jego praca zostaje zaburzona, pojawiają się niepokojące symptomy, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Aby wykryć nieprawidłowości w jego obrębie, należy oznaczyć stężenie kluczowych hormonów tarczycy – badania te wykonywane są w większości laboratoriów, na podstawie próbki krwi pobranej od pacjenta. Za co odpowiadają hormony tarczycy i jak interpretować wyniki laboratoryjne? 

     

     

  5. Czytaj więcej »

    Cholesterol – kiedy jest na właściwym poziomie?

    mężczyzna trzymający w rękach wyniki profilu lipidowego

    Cholesterol pełni w organizmie szereg istotnych funkcji. Jest on nie tylko wykorzystywany do budowy błon komórkowych i produkcji witaminy D, ale również syntezy hormonów i żółci. Jego podwyższony poziom to jeden z głównych czynników zwiększonego ryzyka wielu chorób układu sercowo-naczyniowego. Co warto wiedzieć o prawidłowym poziomie cholesterolu? Jak przygotować się do jego badania? I co można zrobić, aby utrzymywać go w zakresie norm referencyjnych?

     

  6. Czytaj więcej »

    Bakterie w moczu w ciąży – jak się leczyć?

    liczne bakterie w moczu w ciąży – kobieta w ciąży trzymająca w dłoniach opakowanie tabletek

    Jednym z badań, które ciężarna powinna wykonywać przed każdą kontrolną wizytą u lekarza, jest badanie moczu. Ma ono na celu wykryć m.in. zakażenie układu moczowego, na które kobieta oczekująca dziecka jest szczególnie narażona. O ile pojedyncze bakterie w moczu w ciąży uznawane są za stan fizjologiczny, tak ich większa ilość może wskazywać na silną infekcję, która wymaga dalszej diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia. O czym świadczą liczne bakterie w moczu w ciąży i jak sobie z nimi skutecznie radzić? 

     

  7. Czytaj więcej »

    Magnez w ciąży – jak bezpiecznie go stosować?

    kobieta w ciąży otaczająca rękami ciążowy brzuch

    Magnez to jeden z najważniejszych mikroelementów nie tylko dla zdrowia przyszłej mamy, ale również dla rozwijającego się płodu. Jego niedobór może mieć negatywne konsekwencje, a w skrajnych przypadkach prowadzić do przedwczesnego porodu oraz wystąpienia SIDS, czyli syndromu nagłej śmierci łóżeczkowej. Aby uzupełnić jego poziom, należy zadbać o zbilansowaną dietę i rozważyć wdrożenie dodatkowej suplementacji. Czy można brać magnez w ciąży? Jak zwiększa się zapotrzebowanie na ten pierwiastek i co warto wiedzieć o dawkowaniu?

     

  8. Czytaj więcej »

    Jak objawia się rak szyjki macicy i jakie są sposoby jego leczenia oraz profilaktyki?

    Jak objawia się rak szyjki macicy i jakie są sposoby jego leczenia oraz profilaktyki?

    Rak szyjki macicy to, zaraz obok raka piersi i jajnika, jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Rozwija się latami i w początkowym stadium może dawać niespecyficzne objawy. Jakie symptomy powinny zwrócić twoją uwagę? Jak wygląda przebieg tej choroby? I czy rak szyjki macicy jest uleczalny? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

     

  9. Czytaj więcej »

    Jakie są objawy, skutki i przyczyny niedoboru magnezu?

    napis MAGNESIUM w otoczeniu produktów bogatych w magnez

    Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w ludzkim ciele. Pełni szereg istotnych funkcji, w tym aktywatora w ponad 300 reakcjach enzymatycznych zachodzących w organizmie każdego dnia. Zarówno niedobór, jak i przedawkowanie magnezu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jakie są objawy braku magnezu? Jak zadbać o jego odpowiedni poziom i w jakich produktach można go znaleźć? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

     

  10. Czytaj więcej »

    Mięśnie pleców — jak je rozluźnić i wzmocnić?

    Mięśnie pleców — jak je rozluźnić i wzmocnić?

    Mięśnie pleców, inaczej nazywane mięśniami grzbietu to bardzo ważna część naszego ciała, odpowiadają m.in. za stabilizację całego ciała oraz utrzymanie pozycji wyprostowanej. Można je podzielić na mięśnie głębokie i powierzchniowe. Różnią się one w zależności od wykonywanej funkcji i roli jaką pełnią. Jak poradzić sobie z nadmiernie spiętymi lub słabymi mięśniami grzbietu? Odpowiedź w poniższym artykule.

     


    Mięśnie pleców — anatomia

  11. Czytaj więcej »

    Cytrulina – jakie ma właściwości, do czego służy i czy naprawdę pomaga?

    Cytrulina – jakie ma właściwości, do czego służy i czy naprawdę pomaga?

    Suplementy poprawiające wydolność fizyczną i oddziałujące korzystnie na organizm to istna gratka dla fanów siłowni i nie tylko. Stosowanie preparatów pobudzających staje się coraz częstszą praktyką przed sesjami treningowymi, aby wspomóc element skupienia się i wyciągnąć jak najwięcej korzyści dla siebie w trakcie treningu i po jego zakończeniu. Świetnym wsparciem w tym temacie okazuje się cytrulina, która określana mianem booster’a tlenku azotu idealnie wpisuje się w tematykę środków poprawiających jakość treningu. Jak działa cytrulina oraz czym ona się dokładnie charakteryzuje, odpowiedź w poniższym artykule.

     

  12. Czytaj więcej »

    Otyłość brzuszna – jakie ćwiczenia wykonywać?

    Otyłość brzuszna – jakie ćwiczenia wykonywać? | MyBionic.pl

    Otyłość sama w sobie jest przewlekłym stanem zapalnym, który charakteryzuje niepoprawnie prowadzony styl życia. Otyłość brzuszna to poważne zaburzenie metaboliczne, które prowadzi do pogorszenia komfortu życia i jest stanem zagrażającym zdrowiu w dłuższej perspektywie. Otyłość brzuszna, jak się jej pozbyć oraz jak walczyć z otyłością brzuszną? Powinno się podjąć jak najszybciej odpowiednie działania, aby zredukować stan otyłości brzusznej i poprawić stan zdrowia osoby otyłej. Jedną z najważniejszych zmian jest korekta prowadzonego stylu życia, na który składa się odpowiednia dieta oraz ćwiczenia. Jakie więc ćwiczenia wykonywać będąc otyłym?

     

Strona