Luteina

Luteina to związek z grupy karotenoidów wykazujący prozdrowotny wpływ na organizm. Znany jest on przede wszystkim ze swojego działania antyoksydacyjnego i wspierającego funkcjonowanie narządu wzroku. Jakie są jego inne cenne właściwości i w jakiej formie go przyjmować? Poznaj najważniejsze informacje na temat luteiny – dawkowania, skutków ubocznych oraz rodzajów preparatów z jej zawartością!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 19 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 19 wyników

Ustaw kierunek malejący

Luteina – właściwości

 

Co to jest luteina i jaki jest jej wpływ na nasze zdrowie? Luteina to nic innego jak związek z grupy karotenoidów, odgrywający rolę naturalnego barwnika. Za jej najobfitsze i najbardziej wartościowe źródła w pożywieniu uznaje się zielone warzywa, zwłaszcza jarmuż, szpinak, sałatę rzymską i natkę pietruszki. Ponadto można znaleźć ją w żółtkach jaj oraz pomarańczowych i żółtych owocach, takich jak nektarynki czy brzoskwinie. Jako że nasz organizm nie jest w stanie jej samodzielnie wyprodukować, należy dostarczać ją z zewnątrz – wraz z dietą lub w postaci suplementów. Dlaczego warto to robić? Przede wszystkim ze względu na jej silny potencjał przeciwutleniający, chroniący nas przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie – stresem oksydacyjnym, który prowadzi do rozwoju poważnych chorób, w tym schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, luteina dobrze oddziałuje na pamięć i koncentrację.

 

Luteina na oczy 

 

Luteina znana jest przede wszystkim ze swojego korzystnego działania na narząd wzroku. Okazuje się, że poprawia ona niektóre funkcje wzrokowe, zwłaszcza te związane z wielkością pola i ostrością widzenia. Ponadto stanowi ona naturalny filtr chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niezależnie od tego, czy szukasz kapsułek, proszku czy tabletek na oczy z luteiną, powinieneś stawiać wyłącznie na produkty wysokiej jakości. 

 

Luteina – wzrok. Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Okazuje się, że właściwości luteiny są znacznie szersze, niż zwykło się wydawać. Badania naukowe wskazują na powiązanie pomiędzy jej suplementowaniem a zmniejszeniem ryzyka rozwoju niektórych chorób oczu. Mowa przede wszystkim o zwyrodnieniu plamki żółtej oraz zaćmy, które prowadzą nawet do ślepoty. Jeszcze korzystniejsze efekty można uzyskać, spożywając luteinę w towarzystwie zeaksantyny. 

 

Luteina – skutki uboczne 

 

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych zażywania luteiny jest zabarwienie skóry na lekko pomarańczowy kolor. Na szczęście takie zjawisko nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i zwykle ustępuje po zmniejszeniu dawki. Inne działania niepożądane zgłaszane przez osoby stosujące luteinę (suplement) to zaburzenia żołądkowo-jelitowe o niewielkim stopniu nasilenia. Należy podkreślić, że zwykle były one następstwem przedawkowania preparatu.

 

Luteina w ciąży

 

Luteina a ciąża – czy produkty z jej zawartością są bezpieczne dla przyszłych mam? Do tej pory nie pojawiły się badania, które mówiłyby o szkodliwości spożywania tej substancji przez ciężarne. Istnieją natomiast dane naukowe, według których sięganie po luteinę w tym okresie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego. Pomimo tych pozytywnych doniesień przed wdrożeniem luteiny – tabletek, kapsułek, płynu czy innych specyfików – warto skonsultować się z lekarzem.

 

Luteina dla dzieci

 

Jeśli zdecydujesz się na podawanie suplementów z luteiną dzieciom, koniecznie omów tę kwestię ze specjalistą i postaw preparat dostosowany do ich wieku. 

 

Luteina dla mężczyzn

 

Wszystkie specyfiki z luteiną dostępne w MyBionic są wskazane zarówno dla panów, jak i pań. Zdrowy dorosły mężczyzna może przyjmować nawet 1 mg luteiny na 1 kg masy ciała, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej trzymać się zaleceń producenta.

 

Luteina bez recepty 

 

W naszym sklepie internetowym otrzymasz sprawdzoną luteinę bez recepty. Możesz być pewny, że wyróżnia się ona wysoką jakością i skutecznością. Wystarczy zaledwie kliknięć, aby zamówić produkt, który w pełni odpowiada twoim oczekiwaniom!

 

Preparaty z luteiną 

 

Szukasz luteiny na męty przed oczami? A może zamierzasz przyjmować luteinę na pamięć i koncentrację? Niezależnie od tego, do czego konkretnie jej potrzebujesz, koniecznie postaw na suplement od zaufanego producenta. Wiedz, że MyBionic współpracuje wyłącznie z doświadczonymi firmami, które cieszą się dużym zaufaniem wśród konsumentów. 

 

Kapsułki z luteiną 

 

Przykładowe preparaty z luteiną w kapsułkach: 

  • Swanson Luteina (60 kapsułek), 
  • Swanson Luteina + Zeaksantyna (60 kapsułek), 
  • Medica Herbs Luteina + Zeaksantyna (60 kapsułek), 
  • Singularis Wzrok Kompleks + Luteina (30 kapsułek), 
  • ForMeds Bicaps Luteina + Zeaksantyna (60 kapsułek), 
  • Nordic Naturals Omega Vision Luteina + Zeaksantyna (60 kapsułek), 
  • Puritan's Pride Luteina (60 kapsułek), 
  • Jarrow Formulas Luteina (30 kapsułek). 

Luteina – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na dobrej jakości produkty z luteiną? Ceny preparatów w naszym sklepie zaczynają się już od 25,99 zł (Medica Herbu Luteina + Zeaksantyna). Preferujesz luteinę Swanson, Jarrow Formulas lub ForMeds? Na naszej stronie otrzymasz je kolejno za 37,90 zł, 33,90 zł i 33,59 zł. Jeśli szukasz najlepszej luteiny na oczy, idealną opcją dla ciebie będzie Singularis Wzrok Kompleks + Luteina. Niezależnie od tego, czego konkretnie potrzebujesz i na jakie specyfiki się zdecydujesz, zapisz się do naszego newslettera i zajrzyj do zakładki z promocjami, aby zaoszczędzić na swoich zakupach!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite