Melatonina

Melatonina to hormon naturalnie występujący w ludzkim organizmie, produkowany przez szyszynkę. Jego główną rolą jest regulowanie cyklu dobowego, zwłaszcza godzin budzenia się i zasypiania. Nie każdy jednak wie, że działanie melatoniny nie ogranicza się jedynie do poprawy jakości i długości snu. Jakie są jej pozostałe właściwości? Poznaj najważniejsze informacje na jej temat oraz zestawienie najlepszych kapsułek, proszku, kropli i tabletek z melatoniną!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 33 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 33 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Melatonina – działanie

 

Jakie działanie na organizm wykazuje melatonina? Właściwości tej substancji nie ograniczają się jedynie do ułatwiania zasypiania oraz poprawy jakości i długości snu, choć jest to jej nadrzędna rola. Według badań naukowych wspomaga ona leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy, obniża ciśnienie tętnicze krwi, korzystnie wpływa na gospodarkę lipidową, a także nieznacznie zwiększa poziom hormonu wzrostu. Co więcej, łagodzi ona niektóre dolegliwości bólowe i usprawnia proces odchudzania.

 

Melatonina – dawkowanie 

 

Dawkowanie melatoniny zależy przede wszystkim od rodzaju produktu, jakim dysponujesz, oraz od efektu, jaki chcesz uzyskać. Przed zażyciem konkretnego specyfiku warto zapoznać się z informacjami na temat jego suplementowania. Melatoninę Swanson (1 mg) i melatoninę Puritan’s Pride (3 mg), na przykład, należy zażywać w ilości 1 kapsułki ok. 30 minut przed snem. Melatonina w płynie Vitaler’s (1 mg) z kolei przynosi najlepsze efekty w dawce 5 kropli zaaplikowanych pod język w trakcie posiłku. Pamiętaj, że jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem proszku, kapsułek, płynu czy tabletek z melatoniną powinny zostać omówione ze specjalistą.

 

Melatonina – skutki uboczne 

 

Niezależnie od tego, czy przyjmujesz melatoninę na sen czy z innych powodów, ważne, abyś był świadomy możliwych działań niepożądanych. Wśród najpowszechniejszych skutków ubocznych melatoniny wymienia się przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, nadmierną senność w ciągu dnia, dezorientację oraz obniżenie temperatury ciała. W pojedynczych przypadkach dochodzi do ginekomastii, czyli przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn, oraz tachykardii, tj. przyspieszenia pracy serca. 

 

Melatonina – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać preparatów z melatoniną? Na szczycie listy znajdują się osoby z nadwrażliwością lub alergią na jakiekolwiek komponenty obecne w zakupionym specyfiku. Ponadto nie są one wskazane dla osób borykających się ze schorzeniami wątroby, poddawanych dializie oraz tych spożywających alkohol. Co więcej, szczególną ostrożność przy jej zażywaniu powinni zachować pacjenci z niedoczynnością tarczycy, ponieważ może ona wpływać na poziom jej hormonów. Warto dodać, że melatonina wchodzi w interakcje z niektórymi farmaceutykami, włączając w to środki antykoncepcyjne, tiorydazynę, citalopram, fluwoksaminę, imipraminę oraz leki z grupy benzodiazepin. 

 

Melatonina dla dzieci 

 

Nie poleca się podawania kropli, proszku, kapsułek czy tabletek z melatoniną na sen małym dzieciom. Suplementy diety z jej zawartością nie są do końca bezpieczne dla nieletnich zmagających się z padaczką, ponieważ – jak można przeczytać w ulotkach kilku produktów – może ona nasilać napady.

 

Melatonina dla niemowląt

 

Nie należy aplikować melatoniny dzieciom w wieku niemowlęcym. Jeśli twój maluch ma problemy ze snem, zacznij od konsultacji z pediatrą, ponieważ mogą być one następstwem różnych schorzeń.

 

Melatonina w ciąży

 

Wielu specjalistów odradza sięganie po melatoninę w ciąży i w trakcie karmienia piersią, ponieważ do tej pory pojawiło się zbyt mało badań na temat bezpieczeństwa jej stosowania w obydwu grupach. 

 

Preparaty z melatoniną 

 

Szukasz tanich i skutecznych tabletek na sen? Melatonina to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać, jeśli chcesz uregulować swój cykl dobowy bez konieczności przyjmowania produktów na receptę. U nas znajdziesz nie tylko tabletki, ale również inne preparaty z melatoniną, w tym kapsułki, proszek, krople, spray, a nawet żelki. 

 

Melatonina – tabletki 

 

Przykładowe preparaty z melatoniną w tabletkach

 • Aliness Melatonina Plus (100 tabletek), 
 • Melatonina Dr. Jacob’s Dobry Sen (90 tabletek), 
 • Melatonina Puritan’s Pride (240 tabletek), 
 • Essence Melatonina (120 tabletek), 
 • OstroVit Melatonina (180 tabletek), 
 • Natrol Melatonina (80 tabletek). 

Melatonina – tabletki do ssania 

 

Przykładowy preparat z melatoniną w tabletkach do ssania: 

 • Natrol Melatonina smak truskawkowy (90 tabletek do ssania).

Melatonina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z melatoniną w kapsułkach:

 • Medica Herbs Melatonina Forte (60 kapsułek), 
 • Swanson Melatonina (120 kapsułek), 
 • Melatonina Now Foods (60 kapsułek), 
 • Melatonina ForMeds (60 kapsułek), 
 • Melatonina Essence (120 kapsułek). 

Melatonina – spray

 

Przykładowe preparaty z melatoniną w sprayu

 • Osavi Melatonina w sprayu (25 ml), 
 • Pharmaverum Supersen Melatonina w sprayu (25 ml), 
 • Aura Herbals Melatonina Control + Melisa (30 ml).

Melatonina – proszek

 

Przykładowe preparaty z melatoniną w proszku

 • Trec Sleep-ER o smaku tropikalnym (225 g), 
 • Trec ENDU Deep Sleep (240 g).

Melatonina – krople

 

Przykładowy preparat z melatoniną w kroplach: 

 • Vitaler’s Melatonina w kroplach (30 ml). 

Melatonina – żelki 

 

Przykładowy preparat z melatoniną w żelkach: 

 • Noble Health Misie Na Dobry Sen (60 żelek). 

Melatonina – shoty

 

Przykładowy preparat z melatoniną w formie shotu: 

 • Trec Sleep-ER Shot o smaku gruszkowo-wiśniowym (100 ml).

Melatonina – cena

 

Ile kosztują sprawdzone suplementy z melatoniną na sen? Cena zależy od kilku różnych czynników, w tym stężenia substancji czynnej, wielkości opakowania oraz firmy. W naszym sklepie melatoninę Swanson, na przykład, nabędziesz za jedyne 13,90 zł, natomiast zakup melatoniny Aliness to koszt rzędu 19,90 zł. Twój wybór padł na melatoninę Dr. Jacob’s lub melatoninę Puritan’s Pride? W MyBionic otrzymasz je kolejno za 47,90 zł i 16,90 zł. Przed złożeniem zamówienia koniecznie zajrzyj do wszystkich naszych zakładek, w których czeka na ciebie cała gama specyfików na rozmaite dolegliwości. Pamiętaj, aby nie pominąć tej z promocjami, w której dostępne są preparaty w jeszcze atrakcyjniejszych cenach!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite