OPC

OPC, czyli oligoproantocyjanidyny, to związki otrzymywane głównie z pestek winogron, choć równie dobrze można je znaleźć w żurawinie, pestkach moreli oraz korze sosny śródziemnomorskiej. Oferują one silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu stanowią wsparcie w profilaktyce licznych schorzeń. Na szczególną uwagę zasługuje ich ochronny wpływ na układ krwionośny. Kapsułki czy tabletki – jakie preparaty z OPC warto wybrać?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

OPC – właściwości

 

OPC, czyli oligoproantocyjanidyny, to związki chemiczne charakteryzujące się licznymi grupami wodorotlenowymi zapewniającymi im silne działanie antyoksydacyjne. W rezultacie stanowią one istotny element w prewencji rozmaitych chorób, w tym nowotworów. Jakie dokładnie własności cechują OPC? Właściwości lecznicze tej substancji są naprawdę imponujące!

 

OPC wspierają układ sercowo-naczyniowy poprzez regulację poziomu lipidów we krwi. Zapobiegają one powstawaniu płytek miażdżycowych, dzięki czemu są skutecznym środkiem w profilaktyce incydentów sercowo-naczyniowych, tj. zawałów serca i udarów. Ponadto stabilizują one retinopatię cukrzycową i poziom cukru we krwi. 

 

Preparaty z OPC są rekomendowane jako uzupełnienie kuracji profilaktycznej w schorzeniach narządu wzroku, w tym zaburzeniach widzenia nocnego oraz zaćmy. Co więcej, oligoproantocyjanidyny przyczyniają się do poprawy wyglądu i wygładzenia skóry oraz redukcji cellulitu i uporczywej tkanki tłuszczowej. Inną ich własnością jest działanie przeciwbólowe wskutek zmniejszenia wydzielania prostaglandyn – hormonów pobudzających reakcje układu nerwowego.

 

Badania naukowe pokazują, że OPC aktywują kinazy białkowe inicjujące apoptozę, czyli programowaną śmierć komórki. Jest to szczególnie istotne w przypadku zapobiegania proliferacji nowotworów. Właśnie dlatego warto rozważyć ich wdrożenie w leczeniu raka skóry, płuc, jelit oraz białaczki.

 

OPC – dawkowanie

 

Planujesz włączyć do swojej suplementacji OPC? Dawkowanie produktu z jego zawartością powinno odbywać się zgodnie z informacją podaną przez producenta na opakowaniu. Wybierając OPC Aliness, na przykład, zażywaj 1-2 tabletki dziennie, natomiast dawka preparatu OPC ForMeds Inamia Capilis z diosminą to 1 kapsułka na dobę. 

 

OPC – przeciwwskazania

 

Kto powinien zrezygnować z kuracji preparatami z OPC? Przeciwwskazaniem do ich wdrożenia jest skaza krwotoczna, przyjmowanie antykoagulantów lub zbliżający się zabieg chirurgiczny bądź dentystyczny. Nie powinny być one również spożywane przez ciężarne, kobiety karmiące piersią oraz dzieci bez konsultacji ze specjalistą. Skutki uboczne mogą pojawić się także w przypadku nadwrażliwości na jeden lub więcej składników suplementu i zwykle objawiają się dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek działań niepożądanych należy niezwłocznie przerwać kurację.

 

OPC – preparaty

 

W MyBionic znajdziesz dwa rodzaje suplementów z OPC – preparaty w kapsułkach i tabletkach. Robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz liczyć na produkty od najbardziej zaufanych producentów, wyróżniające się najwyższą jakością!

 

OPC – tabletki

 

Przykładowy preparat z OPC w tabletkach:

 

  • OPC Aliness (50 mg, 60 tabletek).

 

OPC – kapsułki

 

Przykładowy preparat z OPC w kapsułkach:

 

  • OPC ForMeds Inamia Capilis z diosminą (80 mg, 60 kapsułek),
  • OPC ForMeds Bicaps (232,75 mg, 60 kapsułek).

 

OPC – cena

 

Ile kosztuje dobry preparat z OPC? Cena suplementów z ich zawartością waha się w zależności od objętości, formy oraz producenta. Za produkt OPC Aliness, na przykład, zapłacisz 79,90 zł, natomiast zakup OPC ForMeds Inamia Capilis z diosminą (60 kapsułek) to wydatek rzędu 54,90 zł.

 

Czy wiesz, że w MyBionic mamy także inne zioła oraz witaminy i minerały? U nas znajdziesz wiele specjalistycznych preparatów na szereg dolegliwości. Nie zapomnij o regularnym odwiedzaniu zakładki PROMOCJE, w której umieszczamy atrakcyjne rabaty!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite