Tarczyca

Suplementy na tarczycę to preparaty dedykowane osobom pragnącym wesprzeć funkcjonowanie gruczołu tarczowego i układu hormonalnego. W ich skład zwykle wchodzi jod oraz substancje uzupełniające, w tym cynk, witaminy z grupy B, selen i magnez. Dlaczego warto wprowadzić powyższe specyfiki do kuracji? I po jakie produkty z tej grupy najlepiej sięgać?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 23 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 23 wyników

Ustaw kierunek malejący

Suplementy na tarczycę

 

Tarczyca stanowi jeden z najważniejszych gruczołów endokrynnych w ludzkim ciele. Ma ona wpływ na niezliczone procesy zachodzące na poziomie komórkowym – produkuje hormony, reguluje metabolizm białek, węglowodanów i tłuszczów, a także wspomaga układ sercowo-naczyniowy, kostny, rozrodczy i nerwowy. Nie pozostaje ona również bez znaczenia dla samopoczucia psychicznego – liczne doniesienia ze świata nauki pokazują, że zaburzenia w jej obrębie zwiększają ryzyko pojawienia się wahań nastroju, a w niektórych przypadkach – depresji.

 

W celu wsparcia tego narządu warto sięgać po odpowiednie specyfiki zawierające substancje kluczowe dla jego zrównoważonego działania. Chcesz zadbać o zdrową tarczycę? Suplementy wspierające jej optymalne funkcjonowanie powinny zabierać m.in.:

 

Jod – to pierwiastek wykorzystywany przez tarczycę do produkcji trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Ich prawidłowe stężenie reguluje większość procesów w organizmie, a ich deficyt spowalnia metabolizm, zmniejszając komfort życia. Niedobór jodu może prowadzić do wykształcenia się wola, zmniejszenia tolerancji na zimno, pogorszenia kondycji skóry, włosów i paznokci, problemów trawiennych oraz trudności w utrzymaniu wagi.

 

Witamina B12 – jest kluczowa dla wydolności układu nerwowego. Jej zmniejszona ilość we krwi może przyczyniać się do schorzeń tarczycy, a także rozwoju anemii i pojawienia się symptomów neurologicznych, w tym zmęczenia, depresji, psychozy oraz pogorszenia pamięci i koncentracji.

 

Cynk – oddziałuje na pracę układu odpornościowego i umożliwia prawidłową konwersję hormonów tarczycy. Jest on również istotny dla syntezy TSH przez przysadkę. Wykazuje on silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu przyjdzie z pomocą pacjentom borykającym się z chorobą Hashimoto i Gravesa-Basedowa.

 

Selen – chroni powyższy narząd przed stresem oksydacyjnym, umożliwiając jego niezakłóconą pracę. Co ciekawe, przyjmowanie suplementów diety na tarczycę z jego zawartością obniża stężenie przeciwciał przeciwtarczycowych. Co więcej, wchodzi on w skład licznych aminokwasów, które są niezbędne dla dobrej przemiany materii.

 

Żelazo – jego niski poziom negatywnie oddziałuje na szybkość przemiany T4 do T3. Przyczynia się on także do nasilenia się uczucia zmęczenia, ponieważ żelazo jest ważnym komponentem hemoglobiny przenoszącej tlen w układzie krwionośnym. Ponadto jego niedobór zwiększa ryzyko wystąpienia anemii.

 

Magnez – osoby cierpiące na schorzenia gruczołu tarczowego nierzadko borykają się z problemami ze snem. Jeśli masz trudności z utrzymaniem spokojnego snu, warto, aby w specyfikach, po które sięgasz, znalazł się cytrynian magnezu. Preparaty na jego bazie regulują funkcje układu nerwowego i przyczyniają się do łatwiejszego zasypiania.

 

Preparaty wspomagające tarczycę

 

W MyBionic mamy sprawdzone preparaty wspomagające tarczycę o rozmaitych składach – produkty w formie tabletek, kapsułek oraz proszku o różnych stężeniach i od najbardziej zaufanych producentów. Ich cena różni się w zależności od objętości, składu oraz firmy. Szeroki asortyment suplementów dedykowanych wsparciu pracy gruczołu tarczowego sprawia, że każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.

 

Suplementy diety na tarczycę – kapsułki

 

Przykładowe suplementy diety na tarczycę w kapsułkach: 

 

  • Now Foods Kelp (jod) 325 mcg (250 kapsułek),
  • Now Foods Thyroid Energy (180 kapsułek),
  • Health Labs Care ThyroMe PRO (90 kapsułek),
  • Absolute Nutrition Thyroid T3 (180 kapsułek).

 

Suplementy diety na tarczycę – tabletki

 

Przykładowe preparaty w tabletkach na tarczycę

 

  • Swanson Kelp (Jod) 225 mcg (250 tabletek).

 

Suplementy diety na tarczycę – płyn

 

Przykładowe preparaty w formie jodu do picia na tarczycę

 

  • Aura Herbals Jodadrop (250 ml),
  • IODICA Jod w płynie koncentrat (100 ml).

 

Suplementy diety na tarczycę – spray

 

Przykładowe suplementy diety na tarczycę w sprayu: 

 

  • IODICA Jod w sprayu koncentrat (50 ml).

 

Suplementy diety na tarczycę – krople

 

Przykładowe suplementy diety na tarczycę w kroplach:

 

  • Aura Herbals Jodadrop (30 ml).

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite