Boswellia

Boswellia serrata to azjatyckie drzewo, którego żywica charakteryzuje się prozdrowotnymi właściwościami. Dzięki jej wszechstronnemu działaniu na przestrzeni lat chętnie wykorzystywano ją zarówno w medycynie naturalnej, jak i w kosmetyce. Roślina ta wspiera przede wszystkim pracę układu pokarmowego, immunologicznego oraz nerwowego. Rozważasz wdrożenie preparatów z boswellią? Właściwości lecznicze tej rośliny są naprawdę imponujące!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 5 wyników

Ustaw kierunek malejący

Boswellia – właściwości

 

Boswellia to azjatycka roślina o szerokim spektrum zastosowania. Jej najcenniejszym komponentem jest żywica, która jest zwykle używana do produkcji aromatycznych kadzideł. Jednak to nie jedyny sposób wykorzystania boswelli. Działanie tej rośliny z pewnością cię zaskoczy!

 

Jako że boswellia wykazuje silne działanie przeciwzapalne, można ją z powodzeniem stosować w celu łagodzenia skutków reumatoidalnego zapalenia stawów, alergii oraz niektórych nowotworów. Oprócz tego nie pozostaje ona bez znaczenia dla ludzkiego układu pokarmowego. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują jej własności hepatoprotekcyjne. Ponadto, poprzez ochronę jelit, boswellia wspomaga układ immunologiczny, zwiększając produkcję komórek odpornościowych.

 

Jakie inne właściwości posiada boswellia? Działanie lecznicze tego surowca jest związane także z łagodzeniem przebiegu grzybicy skóry i paznokci. Co więcej, doniesienia ze świata nauki wskazują na jej zdolność do poprawy pamięci i skupienia. Z kolei regularne przyjmowanie jej ekstraktu stabilizuje poziom glukozy we krwi oraz zmniejsza poziom trójglicerydów i cholesterolu, poprawiając tym samym lipidogram.

 

Boswellia – skutki uboczne

 

Boswellia to substancja dość dobrze tolerowana przez ludzki organizm. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać dawki rekomendowanej przez producenta, ponieważ przedawkowanie może wywołać dolegliwości pokarmowe, w tym nudności, ból brzucha i biegunkę. Jeśli w swojej suplementacji zdecydowałeś się na boswellię w olejku, weź pod uwagę, że w niektórych przypadkach wzmaga on oddawanie moczu i częstość oddechów.

 

Boswellia – przeciwwskazania

 

Chciałbyś włączyć do swojej kuracji boswellię? Przeciwwskazaniem do jej stosowania są obfite miesiączki oraz ciąża. Jej zażywanie nie jest także zalecane u pacjentów ze schorzeniami płuc i nerek. Ponadto boswellia w proszku, olejku, syropie, kapsułkach lub tabletkach może wchodzić w interakcję z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym aspiryną. Co więcej, ostrożność przy jej stosowaniu powinny zachować osoby z wrażliwym układem pokarmowym.

 

Boswellia preparaty 

 

W naszym sklepie z suplementami znajdziesz rozmaite preparaty z boswellią w formie tabletek, kapsułek oraz syropu.

 

Boswellia – kapsułki

 

Przykładowy preparat z boswellią w kapsułkach:

 

  • Swanson Boswellia (400 mg, 100 kapsułek),
  • Swanson Boswellia 5-loxin Extract (125 mg, 60 kapsułek).

 

Boswellia – tabletki

 

Przykładowy preparat z boswellią w tabletkach:

 

  • Himalaya Rumalaya Forte (480 mg, 60 tabletek).

 

Boswellia do picia

 

Przykładowy preparat z ekstraktem boswellia serrata do picia:

 

  • Aura Herbals Adaptogeny – 100% naturalne ekstrakty roślinne (50 ml, 40 porcji).

 

Boswellia – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na wysokiej jakości preparat z boswellią? Cena produktów z jej zawartością w MyBionic jest zależna od stężenia substancji czynnych, producenta oraz objętości. Za boswellię Swanson, na przykład, zapłacisz 22,90 zł, natomiast zakup produktu Aura Herbals Adaptogeny to koszt rzędu 49,90 zł. Inną wartą uwagi opcją jest boswellia Swanson 5-Ioxin Extract (60 kapsułek, 85,90 zł) oraz boswellia Himalaya (60 kapsułek, 23,90 zł). 

 

Czy wiesz, że w naszym sklepie mamy także inne witaminy i minerały oraz zioła? Szukasz konkretnych suplementów diety dedykowanych sportowcom lub seniorom? U nas znajdziesz to, czego potrzebujesz – dla twojej wygody podzieliliśmy je kategoriami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite