Kwas alfa liponowy

Kwas alfa-liponowy wspomaga układ odpornościowy poprzez wyciszanie stanów zapalnych i niwelowanie stresu oksydacyjnego. Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu świetnie sprawdza się jako uzupełnienie kuracji przeciwcukrzycowej i przeciwmiażdżycowej. Ponadto wiele osób może zainteresować fakt, iż surowiec ten wykazuje własności przeciwstarzeniowe. Dlaczego warto go suplementować? Jak go dawkować? I kto powinien go unikać?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 10 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 10 wyników

Ustaw kierunek malejący

Kwas alfa-liponowy – właściwości

 

Kwas alfa-liponowy (ALA) to organiczny związek chemiczny naturalnie występujący w rozmaitych pokarmach. Aby dostarczyć go wraz z dietą, należy włączyć do niej takie produkty jak szpinak, brukselka, zielony groszek, nerki i serca wołowe, otręby ryżowe oraz ziemniaki. Niestety jego stężenie w jedzeniu jest zbyt niskie, aby można było cieszyć się jego kompleksowym oddziaływaniem na organizm. I to właśnie dlatego w wielu przypadkach zaleca się jego suplementację. Czym charakteryzuje się kwas alfa-liponowy?

 

Działanie powyższego surowca jest naprawdę imponujące. Sprawdza się on jako naturalne wsparcie w kuracji przeciwcukrzycowej, ponieważ zwiększa wrażliwość komórek na insulinę i poprawia funkcjonowanie gospodarki węglowodanowej. To właśnie z tego powodu jest on szczególnie rekomendowany osobom pragnącym pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Ponadto wspomaga on pracę układu sercowo-naczyniowego, redukując ryzyko wystąpienia zawału i udaru. 

 

Chciałbyś uwzględnić w swojej suplementacji specyfiki przeciwstarzeniowe? Wiedz, że kwas alfa-liponowy jest bardzo silnym antyoksydantem, który spowalnia procesy starzenia się komórek. Chroni on przed reaktywnymi formami stresu, wyciszając stany zapalne. Dodatkowo wykazuje własności zwiększające wrażliwość mięśni na kreatynę. Kwas alfa-liponowy bierze również czynny udział w procesach metabolicznych. 

 

Jakie inne właściwości posiada kwas ALA? Na szczególną uwagę zasługują jego cechy hepatoprotekcyjne. Dzięki zwiększeniu poziomu L-cysteiny wspiera on pracę największego narządu miąższowego w ludzkim ciele, czyli wątroby. Umożliwia on także szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Co więcej, liczne doniesienia ze świata nauki pokazują, że stanowi on element profilaktyki chorób o podłożu neurodegeneracyjnym, w tym demencji, Alzheimera i Parkinsona.

 

Kwas alfa-liponowy – dawkowanie

 

Jak dawkować kwas alfa-liponowy? Przede wszystkim kieruj się informacjami podanymi przez producenta na opakowaniu lub w ulotce. Kwas alfa-liponowy Puritan’s Pride, na przykład, powinien być zażywany w ilości 1 kapsułki dziennie podczas posiłku, natomiast optymalna dawka tabletek z kwasem alfa-liponowym od firmy Natrol to 1 sztuka na dobę. 

 

Kwas alfa-liponowy – zapotrzebowanie

 

W jakich ilościach najlepiej przyjmować kwas alfa-liponowy? Zapotrzebowanie na ten związek dla zdrowego dorosłego wynosi ok. 300 mg na dobę. Dla osób aktywnie uprawiających sport zaleca się wyższe dawki – dla uzyskania jak najlepszych efektów terapeutycznych warto dobrać je pod okiem specjalisty.

 

Kwas alfa-liponowy – skutki uboczne

 

Jakie działanie niepożądane może wiązać się ze spożywaniem kwasu alfa-liponowego? Skutki uboczne jego stosowania występują niezwykle rzadko – zwłaszcza gdy zażywa się go według zaleceń producenta. Przedawkowanie może prowadzić do takich dolegliwości jak nudności, bóle brzucha i biegunka

 

Kwas alfa-liponowy – przeciwwskazania

 

Kto powinien wykluczyć z kuracji kwas alfa-liponowy? Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest przede wszystkim nadwrażliwość na jeden bądź kilka składników preparatu. Osoby zażywające leki hipoglikemizujące powinny skonsultować jego suplementację z diabetologiem. 

 

Kwas alfa-liponowy dla dzieci

 

Jako że do tej pory nie pojawiło się zbyt wiele badań odnośnie bezpieczeństwa stosowania kwasu alfa-liponowego przez nieletnich, warto omówić decyzję o jego wprowadzeniu do ich suplementacji z pediatrą.

 

Kwas alfa-liponowy w ciąży

 

Nie poleca się zażywania kwasu alfa-liponowego przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wynika to z niewielkiej liczby badań dotyczących bezpieczeństwa jego suplementowania w tej grupie.

 

Kwas alfa-liponowy – preparaty

 

Chcesz wspomóc swoją gospodarkę węglowodanową, zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów lub wdrożyć produkty przeciwstarzeniowe? W takim razie postaw na kwas alfa-liponowy od zaufanych producentów dostępny w MyBionic!

 

Kwas alfa-liponowy – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z kwasem alfa-liponowym w kapsułkach:

 

  • Kwas alfa-liponowy Puritan’s Pride (600 mg, 60 kapsułek),
  • Kwas alfa-liponowy Olimp (1 200 mg, 120 kapsułek).

Kwas alfa-liponowytabletki

 

Przykładowe preparaty z kwasem alfa-liponowym w tabletkach:

 

  • Natrol Kwas alfa-liponowy (600 mg, 45 tabletek),
  • Aliness Kwas alfa-liponowy (200 mg, 60 tabletek).

 

Kwas alfa-liponowy – cena

 

Ile kosztują dobrej jakości preparaty z kwasem alfa-liponowym? Ceny specyfików na naszej stronie różnią się w zależności od producenta, objętości i formy. Za kwas alfa-liponowy Puritan’s Pride, na przykład, zapłacisz 83,90 zł, natomiast zakup kwasu alfa-liponowego Olimp to wydatek rzędu 106,90 zł. Na uwagę zasługuje także produkt firmy Aliness (kwas alfa-liponowy w tabletkach), którego cena to jedyne 54,90 zł.


Asortyment suplementów w MyBionic nie ogranicza się jedynie do kwasu alfa-liponowego. U nas znajdziesz ogromny wybór adaptogenów, alg, tranu, antyoksydantów oraz witamin i minerałów. Co więcej, posiadamy również specyfiki dedykowane kobietom, mężczyznom, dzieciom, seniorom, sportowcom oraz ciężarnym. Aby ułatwić ci poruszanie się po naszym sklepie, poukładaliśmy je według praktycznych kategorii. Zanim skończysz składać swoje zamówienie, zajrzyj do zakładki PROMOCJE, w której możesz cieszyć się wieloma atrakcyjnymi rabatami!

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite