Cierpka wiśnia

Nie bez powodu cierpka wiśnia cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Okazuje się bowiem, że ekstrakt z tego owocu wykazuje bardzo wszechstronny wpływ na organizm i stanowi doskonały wybór dla sportowców. Jakie dokładnie właściwości posiada i w jakich formach występuje? Kapsułki, płyn czy tabletki z wyciągiem z wiśni – jakie suplementy są dostępne na rynku? Poznaj zestawienie najlepszych preparatów od MyBionic!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Cierpka wiśnia 

 

Cierpka wiśnia, a właściwie ekstrakt z tego owocu, to produkt pozyskiwany z konkretnej odmiany wiśni, a mianowicie Montmorency. Jego prozdrowotny wpływ na organizm to zasługa licznych składników odżywczych, w tym flawonoli, flawonoidów, antocyjanów i procyjanidyn. Z czego dokładnie słynie ekstrakt z wiśni? Właściwości tej substancji znajdziesz poniżej! 

 

Cierpka wiśnia – właściwości 

 

Właściwości cierpkiej wiśni cenione są przede wszystkim w świecie sportu, a to wszystko za sprawą ich przeciwzapalnego i przeciwutleniającego działania. Według doniesień naukowych przyjmowanie specyfików z jej zawartością zmniejsza bolesność mięśni, a także zapobiega ich utracie i przyspiesza ich regenerację. Co więcej, obecne w niej związki zwiększają wydajność podczas treningu poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, zwiększanie przepływu krwi oraz dostarczanie większych ilości tlenu do miocytów. Warto dodać, że sok z cierpkiej wiśni uchodzi za wartościowe źródło melatoniny – hormonu korzystnie oddziałującego na nastrój i regulującego sen. Wśród własności cierpkiej wiśni wymienia się również obniżanie poziomu glukozy we krwi, redukowanie ciśnienia tętniczego oraz poprawę funkcji poznawczych. 

 

Cierpka wiśnia – przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do suplementowania wyciągu z wiśni – tabletek, kapsułek, płynu czy innych preparatów – jest uczulenie lub nadwrażliwość na jeden bądź kilka zawartych w nich składników. Ponadto niektórzy specjaliści nie polecają jej przyjmowania osobom poniżej 18. roku życia. Jako że ekstrakt z wiśni stanowi źródło kwercetyny, może wchodzić w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi, dlatego przed jego wdrożeniem do diety należy skonsultować się z lekarzem. 

 

Cierpka wiśnia – preparaty 

 

MyBionic posiada w swoim asortymencie dobrej jakości produkty z wyciągiem z wiśni. Do dyspozycji masz kapsułki i płyn od najbardziej zaufanych i doświadczonych producentów na rynku, tj. Swanson, Now Foods i Active Edge. 

 

Cierpka wiśnia – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z cierpką wiśnią w kapsułkach: 

  • Swanson HiActives Tart Cherry Ekstrakt z wiśni (60 kapsułek), 
  • Now Foods Cherry Concentrate Koncentrat z cierpkiej wiśni (90 kapsułek), 
  • Active Edge Cherry Sok z cierpkiej wiśni (30 kapsułek). 

 

Cierpka wiśnia – płyn 

 

Przykładowe preparaty z cierpką wiśnią w płynie: 

 

  •  Active Edge Cherry Sok z cierpkiej wiśni (473 ml/30 ml). 

 

Cierpka wiśnia – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na sprawdzone i skuteczne suplementy z wyciągiem z owoców wiśni? Cena najtańszego produktu w naszym sklepie, tj. soku z cierpkiej wiśni o pojemności 30 ml, wynosi 9,90 zł. Preferujesz specyfiki od Now Foods lub Swanson? Ich zakup w MyBionic to koszt rzędu 72,90 zł i 34,90 zł. Szukasz innych preparatów, np. probiotyków, superfoods, ziół, adaptogenów lub witamin i minerałów? Koniecznie zajrzyj do wszystkich zakładek na naszej stronie, nie pomijając tej z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite