Maślan sodu

Maślan sodu (sól sodowa kwasu masłowego) to związek o bardzo szerokim zastosowaniu klinicznym. Znany jest on przede wszystkim z korzystnego oddziaływania na jelita, jednak jego rola nie ogranicza się jedynie do poprawy funkcjonowania układu pokarmowego. Czym dokładnie jest maślan sodu? Na co pomaga i w jakiej formie go przyjmować? Poznaj najważniejsze informacje na jego temat i już dziś wprowadź go do swojej suplementacji!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 13 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 13 wyników

Ustaw kierunek malejący

Maślan sodu – co to jest

 

Maślan sodu to substancja należąca do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, naturalnie występująca w naszym układzie pokarmowym. Jest ona kluczowym źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonkowych jelit i powstaje wskutek fermentacji błonnika pokarmowego. Jej niewielkie ilości kryją się w niektórych produktach spożywczych, zwłaszcza w pełnotłustym nabiale. Czym dokładnie charakteryzuje się maślan sodu? Kiedy brać suplementy z jego zawartością? I w jakiej formie występuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

 

Maślan sodu – kiedy stosować

 

Maślan sodu kojarzony jest głównie ze zdrowiem układu pokarmowego, jednak okazuje się, że jego działanie na organizm jest znacznie szersze, niż zwykło się uważać. W jaki sposób wpływa on na kondycję naszych jelit i innych narządów w naszym ciele? Poznaj jego najważniejsze właściwości!

 

Maślan sodu na jelita

 

Specyfiki z maślanem sodu – tabletki, kapsułki, proszek i inne formy – doskonale sprawdzają się przy wszelkich zaburzeniach czynności jelit. Przynoszą one ulgę przy wzdęciach, zaparciach, biegunkach, zakażeniach, a także przy chorobach zapalnych błony śluzowej. Ponadto korzystnie oddziałują one na florę jelitową.

 

Maślan sodu na zespół jelita drażliwego

 

Preparaty z maślanem sodu wspomagają leczenie zespołu jelita drażliwego, który w dzisiejszych czasach dotyka coraz więcej osób. Niwelują one uporczywe objawy związane z tym schorzeniem, włączając w to dolegliwości bólowe. 

 

Maślan sodu – działanie na żołądek

 

Na stosowaniu maślanu sodu (suplementu) skorzystają nie tylko osoby zmagające się z chorobami jelit. Znany jest on również z dobroczynnego działania na żołądek – usprawnia on leczenie owrzodzeń tego narządu oraz toczących się w jego obrębie stanów zapalnych. 

 

Maślan sodu – właściwości neuroprotekcyjne 

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że maślan sodu wykazuje właściwości neuroprotekcyjne – istnieją przesłanki, by twierdzić, że jego zażywanie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby Parkinsona i Alzheimera. Łagodzi on stany zapalne, które mogą prowadzić do wystąpienia depresji, lęku oraz zaburzeń poznawczych. 

 

Maślan sodu – zastosowanie w profilaktyce chorób układu krążenia

 

Niektóre badania naukowe sugerują, że maślan sodu może zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego, w tym niewydolności serca, miażdżycy, nadciśnieniu oraz udarowi mózgu. 

 

Maślan sodu – candida

 

Według doniesień naukowych maślan sodu wykazuje własności przeciwgrzybicze, dzięki czemu hamuje wzrost grzyba Candida albicans. 

 

Maślan sodu – odchudzanie

 

O wdrożeniu maślanu sodu do suplementacji powinny pomyśleć osoby pragnące zrzucić nadprogramowe kilogramy. Obserwacje poczynione na modelu zwierzęcym dostarczyły dowodów, że jego zażywanie nie tylko sprzyja rozpadowi tkanki tłuszczowej, ale również zwiększa wrażliwość komórek na działanie insuliny.

 

Maślan sodu w ciąży

 

Do tej pory pojawiło się zbyt mało badań dotyczących stosowania specyfików z kwasem masłowym przez przyszłe mamy. Jeśli spodziewasz się dziecka i planujesz wprowadzić go do swojej diety, koniecznie skonsultuj swoją decyzję ze specjalistą.

 

Maślan sodu – skutki uboczne 

 

Jakie działania niepożądane mogą pojawić się przy suplementowaniu maślanu sodu? Efekty uboczne zdarzają się raczej rzadko i zwykle manifestują się łagodnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Warto zaznaczyć, że są one najczęściej wynikiem przedawkowania. 

 

Maślan sodu – dawkowanie 

 

Jak najlepiej przyjmować maślan sodu? Jak stosować produkty z jego zawartością, żeby osiągnąć jak najwięcej korzyści zdrowotnych? Przede wszystkim powinieneś trzymać się zaleceń producenta podanych w ulotce lub na opakowaniu wybranego preparatu. Aliness Maślan Sodu (550 mg), na przykład, należy spożywać w ilości 2 kapsułek dziennie (2 × 1 sztuka), natomiast Essence Maślan Sodu (500 mg) pozytywnie wpływa na zdrowie już przy 1 tabletce na dobę. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo dobrać porcję suplementu z maślanem sodu, nie bój się poprosić o pomoc specjalistę – lekarza lub farmaceutę. 

 

Maślan sodu – opinie

 

Czy warto sięgać po maślan sodu? Opinie konsumentów na jego temat są bardzo pozytywne – również wśród naszych klientów. Wdrażając go do diety, wielu z nich uporało się z przykrymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego i tym samym zwiększyło komfort swojego życia.

 

Maślan sodu – preparaty

 

Szukasz najlepszych specyfików z maślanem sodu? Sklep MyBionic oferuje szeroką gamę produktów wyróżniających się wysoką jakością i skutecznością. U nas znajdziesz tabletki i kapsułki o rozmaitych stężeniach substancji czynnej, wyprodukowane przez najbardziej doświadczone i zaufane firmy na rynku.

 

Maślan sodu – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z maślanem sodu w kapsułkach: 

  • Aliness Maślan Sodu (100 kapsułek), 
  • Health Labs Care Maślan Sodu Forte (60 kapsułek), 
  • YANGO Maślan Sodu (90 kapsułek), 
  • ForMeds Bicaps Maślan Sodu (60 kapsułek), 
  • Panaseus Formuła na jelita (50 kapsułek). 

Maślan sodu – tabletki 

 

Przykładowy preparat z maślanem sodu w tabletkach: 

  • Essence Maślan Sodu (90 tabletek). 

Maślan sodu – cena

 

W przypadku maślanu sodu cena może wahać się w zależności od jego rodzaju, objętości opakowania, stężenia substancji czynnej oraz producenta. Najtańszy produkt w naszym sklepie kosztuje 29,99 zł i są to tabletki firmy Essence. Preferujesz specyfiki w kapsułkach? U nas możesz nabyć je m.in. za 33,90 zł (YANGO), 37,90 zł (Aliness) czy 43,19 zł (ForMeds Bicaps). Jeśli szukasz innych suplementów diety, koniecznie zajrzyj do wszystkich naszych zakładek, nie pomijając oczywiście tej z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite