MSM - Siarka organiczna

Siarka organiczna (MSM), czyli metylosulfonylometan lub metylosiarczan, to niezwykle cenny związek dla ludzkiego organizmu, wykorzystywany przez ten ostatni do wytwarzania kolagenu, enzymów, keratyny oraz tkanki łącznej. Nie bez powodu nazywa się go minerałem piękna, bowiem to od niego w dużym stopniu zależy kondycja naszej skóry, włosów i paznokci. Poznaj wyjątkowe właściwości siarki MSM oraz rodzaje preparatów z jej zawartością!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 25 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 25 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Siarka organiczna – właściwości 

 

Jakie działanie na organizm wykazuje MSM? Właściwości tego minerału są bardzo wszechstronne. Jedną z jego podstawowych funkcji jest utrzymywanie układu mięśniowo-szkieletowego w dobrej kondycji – mowa zarówno o kościach i chrząstkach, jak i powięziach, mięśniach czy mazi stawowej. 

 

Śmiało można rzec, że siarka organiczna dodaje urody – usprawnia regenerację naskórka, wzmacnia włosy i paznokcie, a także wspomaga leczenie zmian trądzikowych, popękanych naczynek oraz blizn. Ponadto przyspiesza gojenie się ran i redukuje stany zapalne różnego pochodzenia. 

 

Niewątpliwym atutem MSM jest jej korzystny wpływ na pracę układu immunologicznego i układu krążenia. Nie sposób nie wspomnieć również o jej właściwościach detoksykacyjnych, przeciwutleniających, przeciwbólowych, przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych.

 

MSM – dawkowanie

 

Jako że siarka organiczna przyswaja się z pożywienia w niewielkim stopniu, nierzadko konieczne jest wdrożenie produktów z MSM. Suplement diety należy wprowadzać stopniowo, a następnie sukcesywnie zwiększać jego ilość. W przypadku siarki organicznej dawkowanie powinno być dobierane indywidualnie przez lekarza lub dietetyka. Aby zwiększyć biodostępność powyższego pierwiastka, warto łączyć go z magnezem, cynkiem, kolagenem, witaminą C i D oraz witaminami z grupy B.

 

Siarka organiczna – przeciwwskazania 

 

Kto nie powinien suplementować MSM? Przeciwwskazania do jej stosowania to nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek składnik preparatu oraz przyjmowanie niektórych medykamentów, w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz tych o działaniu przeciwzakrzepowym. Ostrożność powinny zachować również osoby z jaskrą oraz pacjenci po przebytym udarze i urazie czaszkowo-mózgowym. 

 

MSM siarka organiczna – skutki uboczne

 

Czym grozi przedawkowanie siarki organicznej? Skutki uboczne, jakie mogą pojawić się przy jej nadmiernym spożywaniu, to zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym wzdęcia, nudności oraz biegunka. Co więcej, po jej zaaplikowaniu na skórę może pojawić się podrażnienie lub wysypka. Warto podkreślić, że suplementy diety MSM uznawane są za dobrze tolerowane i bezpieczne, a powyższe symptomy mają zazwyczaj charakter przejściowy. 

 

MSM – preparaty

 

Produkty z siarką organiczną (MSM) występują w różnych formach, np. w tabletkach, kapsułkach oraz proszku. Poznaj kilka sprawdzonych suplementów z poszczególnych grup!

 

MSM siarka organiczna – proszek

 

Przykładowy preparat z siarką organiczną (MSM) w proszku:

 

  • Aliness MSM Siarka Organiczna OptiMSM (250 g).

 

MSM siarka – tabletki

 

Przykładowe preparaty z siarką organiczną (MSM) w tabletkach: 

 

  • Aliness Siarka Organiczna OptiMSM (750 mg, 180 tabletek),
  • Swanson MSM + glukozamina + chondroityna (150 mg, 120 tabletek), 
  • Solgar MSM (1 000 mg, 120 tabletek). 

 

MSM siarka organiczna – kapsułki 

 

Przykładowe preparaty z siarką organiczną (MSM) w kapsułkach: 

 

  • Swanson MSM Siarka Organiczna (500 mg, 250 kapsułek), 
  • Singularis MSM (500 mg, 120 kapsułek).

 

MSM – cena

 

Ile kosztują suplementy diety z MSM? Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od rodzaju produktu oraz jego objętości i producenta. W MyBionic opakowanie 250 kapsułek MSM Swanson, na przykład, kosztuje jedynie 41,90 zł. Na 120 tabletek MSM Solgar z kolei należy przeznaczyć ok. 100 zł. Ceny preparatów z siarką organiczną w naszym sklepie zaczynają się już od 20,99! Szukasz innych witamin i minerałów? Zamów wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu i prosto pod swoje drzwi!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite