Algi

Nie bez powodu algi zostały przyjęte na rynku suplementów diety z tak ogromnym entuzjazmem – okazuje się bowiem, że stanowią one prawdziwą skarbnicę substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na szczególną uwagę zasługują algi morskie, takie jak chlorella, spirulina i kelp, uchodzące za źródło łatwo przyswajalnych witamin i minerałów. Tabletki, kapsułki czy proszek z alg – w jakiej formie je suplementować i jaką kwotę należy przeznaczyć na preparaty z ich zawartością?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 53 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 53 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Algi 

 

Na rynku suplementów diety dostępne są rozmaite preparaty z algami, wśród których prym wiodą: 

 

 • chlorella, 
 • spirulina, 
 • kelp. 

 

Są to produkty o wszechstronnych własnościach, wspomagające szereg procesów zachodzących w organizmie. Jakich konkretnie? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat działania alg oraz specyfików na ich bazie.

 

Algi – właściwości 

 

Jaki wpływ na zdrowie wykazują algi? Właściwości lecznicze chlorelli, spiruliny i kelpu są niezwykle wszechstronne. Oto ich krótka charakterystyka: 

 

Chlorella – jadalna mikroalga o wysokiej zawartości składników odżywczych, w tym żelaza oraz witamin A, K i B12. Jej regularne spożywanie obniża ciśnienie tętnicze, usprawnia funkcjonowanie układu odpornościowego, redukuje poziom złego” cholesterolu i cukru we krwi, niweluje stany zapalne, a także poprawia pracę wątroby. Ponadto stanowi ona skarbnicę przeciwutleniaczy, w tym malondialdehydu (MDA), które hamują namnażanie się wolnych rodników i chronią organizm przed skutkami stresu oksydacyjnego. Jej dodatkową zaletą jest obecność białka dostarczającego aminokwasy egzogenne. 

 

Spirulina – niebiesko-zielone algi uznawane za jedno z najbardziej obfitych źródeł białka – to właśnie z tego powodu nazywane są zielonym mięsem. Spirulina działa hipotensyjnie, pomaga uporać się z alergicznym nieżytem nosa, a do tego ułatwia odchudzanie. Można znaleźć w niej wiele cennych związków, w tym tiaminę, ryboflawinę, witaminę B12 oraz kwas gamma-linolenowy. Jej zażywanie przeciwdziała chorobom układu sercowo-naczyniowego, wspomaga detoksykację organizmu oraz zapobiega rozwojowi infekcji i nowotworów. 

 

Kelp – glon z grupy brunatnic uchodzący za wartościowe źródło jodu oraz takich substancji odżywczych jak cynk, magnez, mangan, potas i siarka. Jego przyjmowanie zalecane jest przy rozmaitych schorzeniach, w tym Hashimoto, niedoczynności tarczycy, obrzęku śluzowatym oraz zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, zwłaszcza zaparciach. Warto wspomnieć również o jego pozytywnym wpływie na odchudzanie oraz potencjale antynowotworowym. Ponadto mówi się, że kelp zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2, wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów.

 

Algi w ciąży

 

Przypuszcza się, że stosowanie alg w ciąży może nieść za sobą pewne korzyści. Chlorella – na przykład – zmniejsza ryzyko występowania anemii u przyszłych mam, a także łagodzi niektóre dolegliwości ciążowe, w tym obrzęki. Specjaliści nieco bardziej sceptycznie podchodzą do spiruliny, a to wszystko ze względu na ryzyko zanieczyszczenia toksynami. Choć preparaty z algami morskimi zawierają cenne związki, nie należy wdrażać ich do diety bez konsultacji z lekarzem, bowiem do tej pory nie przeprowadzono szczegółowych badań odnośnie bezpieczeństwa ich zażywania w trakcie oczekiwania na dziecko. 

 

Preparaty z algami 

 

Planujesz zaopatrzyć się w dobrej jakości preparat z alg morskich? Koniecznie zapoznaj się z ofertą MyBionic! U nas znajdziesz proszek, kapsułki i tabletki z alg o rozmaitych stężeniach i objętościach, pochodzące od najlepszych producentów suplementów diety na rynku. Do dyspozycji masz m.in. algi Swanson, ForMeds, Aliness, Aura Herbals, Now Foods i wiele innych. 

 

Algi – kapsułki

 

Przykładowe preparaty w formie kapsułek z algami

 

 • ForMeds Bicaps Spirulina (60 kapsułek), 
 • Noble Health Spirulina (60 kapsułek), 
 • Singularis Superior Spirulina (60 kapsułek), 
 • ForMeds Bicaps Kelp (60 kapsułek), 
 • Singularis Chlorella (120 kapsułek). 

 

Algi – tabletki

 

Przykładowe preparaty z algami w tabletkach:

 

 • Swanson algi – spirulina (180 tabletek), 
 • Swanson algi – spirulina certyfikowana (180 tabletek), 
 • Puritans’s Pride Chlorella (120 tabletek), 
 • Aura Herbals Spirulina (600 tabletek), 
 • Aliness Spirulina Pacifica (180 tabletek), 
 • Swanson algi – kelp (250 tabletek), 
 • Now Foods Chlorella (120 tabletek). 

 

Algi – proszek 

 

Przykładowe preparaty z algami w proszku

 

 • Intenson Chlorella BIO (100 g), 
 • Intenson Spirulina BIO (100 g), 
 • Aura Herbals Spirulina (200 g), 
 • Aliness Spirulina Pacifica (180 g), 
 • ForMeds F-Spirulina (90 porcji), 
 • ForMeds F-Chlorella (90 porcji). 

 

Algi – cena 

 

W MyBionic ceny produktów z algami morskimi zależą od kilku różnych czynników, w tym producenta, objętości opakowania, stężenia substancji czynnej oraz formy (np. algi w proszku, tabletkach czy kapsułkach). Algi Swanson, na przykład, kosztują 42,90 zł (spirulina), 41,99 zł (spirulina certyfikowana) i 22,99 zł (kelp), natomiast na preparaty ForMeds należy przeznaczyć 28,90-41,90 zł w zależności od ich rodzaju. Preferujesz specyfiki firmy Intenson? W naszym sklepie otrzymasz je już za 16,90 zł! Asortyment suplementów diety w MyBionic nie kończy się na algach – czekają tutaj na ciebie również starannie wyselekcjonowane zioła, oleje, superfoods oraz witaminy i minerały. Podzieliliśmy je na kilka kategorii, dzięki czemu możesz dobrać je do konkretnych potrzeb i dolegliwości. Aby w pełni sprostać twoim oczekiwaniom, na naszej stronie dodaliśmy zakładkę z promocjami, w której pojawiają się produkty w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite