Zielona herbata

Zielona herbata to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób spożywa ją nie tylko ze względu na wyjątkowe walory smakowe, ale również wszechstronne działanie na organizm. Co ciekawe, nie trzeba przyjmować jej jedynie w formie naparu – na rynku dostępne są różnorodne suplementy z jej zawartością, włączając w to tabletki i kapsułki o rozmaitych stężeniach. Jakie są najważniejsze właściwości zielonej herbaty? Kto powinien wdrożyć ją do diety, a dla kogo nie jest ona wskazana?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 18 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 18 wyników

Ustaw kierunek malejący

Zielona herbata – właściwości 

 

Jakie korzyści niesie za sobą spożywanie herbaty zielonej? Właściwości tego składnika są bardzo liczne, a to wszystko za sprawą bogactwa substancji odżywczych, w tym garbników, polifenoli, katechin i flawonoidów. Obecne w niej związki wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego, obniżają poziom cukru we krwi, wzmacniają odporność, poprawiają profil lipidowy, a nawet hamują rozwój próchnicy. Co więcej, sięganie po preparaty z zieloną herbatą pomaga szybciej zrzucić nadprogramowe kilogramy, pozbyć się zmian trądzikowych i uporać się ze spadkiem koncentracji. Nie sposób nie wspomnieć również o ich własnościach przeciwnowotworowych, przeciwzapalnych, przeciwutleniających i przeciwstarzeniowych. 

 

Zielona herbata – skutki uboczne 

 

W przypadku zielonej herbaty działania niepożądane pojawiają się zwykle wskutek jej nadmiernego stosowania. Za przykre dolegliwości odpowiadają głównie katechiny i teina – ta ostatnia, mając podobną strukturę chemiczną do kofeiny, nasila uczucie niepokoju, utrudnia zasypianie i podrażnia żołądek. Katechiny z kolei ograniczają wchłanianie żelaza, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia anemii. Wśród innych skutków ubocznych wynikających z przedawkowania tabletek, naparu, płynu czy kapsułek z zielonej herbaty wymienia się bóle głowy, zaparcia oraz nudności i wymioty. 

 

Zielona herbata – przeciwwskazania 

 

Ze względu na pobudzające działanie zielonej herbaty ostrożność przy jej spożywaniu powinny zachować osoby zmagające się z zaburzeniami snu, chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz nadciśnieniem tętniczym. Jej nadmiar nie jest także wskazany przy takich schorzeniach jak anemia czy osteoporoza – badania naukowe sugerują, że zielona herbata może wypłukiwać wapń z organizmu i w konsekwencji osłabiać kości. Warto mieć na uwadze fakt, że obecne w niej substancje wchodzą w interakcje z niektórymi farmaceutykami – mowa m.in. o lekach przyjmowanych przy nadciśnieniu lub chorobach neurologicznych. Innym przeciwwskazaniem do zażywania kapsułek, naparów lub tabletek z zielonej herbaty jest uczulenie bądź nadwrażliwość na jakiekolwiek zawarte w nich składniki.

 

Herbata zielona w ciąży

 

Jako że duże ilości zielonej herbaty mogą zaburzać biodostępność kwasu foliowego, nie zaleca się jej stosowania w ciąży ze względu na ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w układzie nerwowym dziecka. Co więcej, nadmiar teiny może doprowadzić do przedwczesnego porodu, a bogactwo polifenoli – do zbyt szybkiego zamknięcia przewodu tętniczego u płodu, co nierzadko skutkuje nadciśnieniem płucnym lub pojawieniem się wad serca. Jeśli jako przyszła mama planujesz wprowadzić do swojej diety herbatę zieloną w kapsułkach, tabletkach, płynie czy w postaci naparu, koniecznie omów tę kwestię ze specjalistą.

 

Herbata zielona dla dzieci

 

Opinie na temat podawania zielonej herbaty dzieciom są mocno podzielone. Warto pamiętać, że skutki uboczne, zwłaszcza bóle brzucha, rozdrażnienie, niepokój i bezsenność, bywają w tym przypadku intensywniejsze niż u dorosłych. To właśnie dlatego nie poleca się jej wdrażania do jadłospisu maluchów poniżej 10. roku życia. Absolutnie nie należy przekraczać bezpiecznych dawek – jeśli masz jakiekolwiek trudności w ich ustaleniu, zasięgnij porady lekarza. 

 

Zielona herbata dla mężczyzn

 

Picie lub suplementowanie zielonej herbaty przez mężczyzn niesie za sobą szereg korzyści – zwiększa libido i poprawia potencję, a do tego stanowi istotny czynnik w profilaktyce niektórych nowotworów, włączając w to raka prostaty. 

 

Preparaty z zieloną herbatą 

 

Nie jesteś fanem prozdrowotnych naparów? Zatem najlepszą opcją dla ciebie będzie zielona herbata w kapsułkach lub w tabletkach! MyBionic dysponuje również preparatem z zieloną herbatą w płynie, wzbogaconym o inne cenne składniki, w tym ekstrakt z żeń-szenia, czosnku i bakopy, sok z młodego jęczmienia oraz witaminy C i E. Wszystkie nasze produkty pochodzą od najbardziej zaufanych i doświadczonych producentów suplementów diety na rynku.

 

Zielona herbata – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z zieloną herbatą w kapsułkach

 

  • Swanson Zielona herbata (500 mg, 100 kapsułek), 
  • Jarrow Formulas Zielona herbata (500 mg, 100 kapsułek), 
  • OstroVit Zielona herbata (500 mg, 90 kapsułek), 
  • Now Foods Zielona herbata (400 mg, 180 kapsułek). 

 

Zielona herbata – tabletki 

 

Przykładowy preparat z zieloną herbatą w tabletkach

 

  • Holland & Barrett Acai z zieloną herbatą (1 500 mg, 120 tabletek). 

 

Zielona herbata – płyn

 

Przykładowy preparat z zieloną herbatą w płynie: 

 

  • Aura Herbals Nalewka Paracelsusa z zieloną herbatą (200 ml). 

 

Zielona herbata – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na płyn, tabletki lub kapsułki z zielonej herbaty? Ceny dobrej jakości preparatów w naszym sklepie zaczynają się już od 19,90 zł (OstroVit). Produkt z ekstraktem z zielonej herbaty Swanson kosztuje 23,90 zł, natomiast specyfiki od Now Foods, Jarrow Formulas czy Holland & Barrett otrzymasz kolejno za 48,90/90,99 zł, 46,90/95,90 zł oraz 23,90 zł. Planujesz zaopatrzyć się w Nalewkę Paracelsusa od Aura Herbals? Zakup tego suplementu na naszej stronie to koszt rzędu 26,90 zł. Pamiętaj, że w MyBionic czekają na ciebie również inne wyjątkowe opcje z kategorii superfoods, a także rozmaite zioła, probiotyki, antyoksydanty, oleje, adaptogeny oraz witaminy i minerały. Chciałbyś zaoszczędzić na swoich zakupach? Zatem zachęcamy cię do skorzystania z atrakcyjnych rabatów, które co jakiś czas pojawiają się w zakładce PROMOCJE!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite