Różeniec górski (rhodiola rosea)

Różeniec górski to reprezentant gruboszowatych, który w swoim składzie kryje szereg silnych substancji bioaktywnych. Ich kompleksowe działanie na ludzki organizm sprawia, że włączenie go do suplementacji pozytywnie wpływa na funkcje kognitywne oraz radzenie sobie ze stresem. Jakie dobroczynne związki chemiczne zawiera rhodiola rosea? I jakie preparaty z nim w składzie warto wdrożyć do kuracji? Poznaj najlepsze propozycje od MyBionic!

Ładuję...

Wyświetlono 17 wyników

Ustaw kierunek malejący

Wyświetlono 17 wyników

Ustaw kierunek malejący

Różeniec górski – właściwości 

 

Różeniec górski, zwany również korzeniem arktycznym, to roślina z rodziny gruboszowatych, charakteryzująca się własnościami adaptogennymi. W praktyce oznacza to, że wpływa ona kompleksowo na układ nerwowy, wspomagając go przy długotrwałym stresie i spadkach energii. Skąd wynikają tak dobroczynne właściwości rhodiola rosea?

 

Działanie prozdrowotne powyższa roślina zawdzięcza zawartym w niej substancjom aktywnym, w tym rozawinie, rozarynie, rozynie oraz salidorozydach. Te pochodne tyrozolu i kwasu cynamonowego obniżają poziom hormonu stresu i pozwalają na skuteczne wyciszenie. W rezultacie stanowią one wsparcie dla osób borykających się z wahaniami nastroju, zaburzeniami depresyjnymi oraz spadkami funkcji kognitywnych. 

 

Regulowanie funkcjonowania układu nerwowego to nie jedyny atut różeńca górskiego. Właściwości lecznicze tej rośliny doskonale sprawdzą się również u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, w szczególności tych narażonych na chorobę niedokrwienną. Co więcej, stosowanie rhodiola rosea polecane jest profesjonalnym atletom i fanom sportów ekstremalnych. Oprócz zdolności do zwiększania wydolności organizmu surowiec ten neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu ma efekt przeciwzapalny i antynowotworowy.

 

Różeniec górski – dawkowanie 

 

W jaki sposób zażywać produkty z rhodiola rosea? Dawkowanie suplementów z jego zawartością powinno być zgodne z informacjami podanymi przez producenta w ulotce lub na opakowaniu. Jeśli są to kapsułki zawierające 500 mg substancji aktywnej, rekomendowana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnego działania, to 1 sztuka.

 

Różeniec górski – skutki uboczne

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po spożyciu rhodiola rosea? Skutki uboczne najczęściej zgłaszane przez suplementujące go osoby to bóle głowy i dolegliwości żołądkowo-jelitowe, w tym biegunka, bóle brzucha, wzdęcia oraz zaparcia. Ponadto produkty z różeńcem górskim mogą prowadzić do problemów ze snem. W razie pojawienia się któregokolwiek z nich należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

 

Różeniec górski – przeciwwskazania 

 

Kto powinien zrezygnować z kuracji rhodiola rosea? Przeciwwskazaniem do jego zażywania jest okres ciąży i karmienia piersią. Specjaliści nie rekomendują go również dla osób niepełnoletnich. Stosujesz leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI lub i-MAO? W takim razie zrezygnuj z przyjmowania preparatów zawierających różeniec górski ze względu na ich potencjalne interakcje z substancjami aktywnymi obecnymi w powyższych medykamentach.

 

Różeniec górski – preparaty

 

MyBionic posiada w swojej ofercie rozmaite produkty z różeńcem górskim. Najlepszy preparat z jego zawartością to taki o czystym składzie i od zaufanego producenta. Pamiętaj, że współpracujemy wyłącznie z wytwórcami, którzy przestrzegają najwyższych standardów przemysłowych. Na naszej stronie znajdziesz opcje od ForMeds, Now Foods, Aliness, Jarrow Formulas czy Medica Herbs. 

 

Różeniec górski – kapsułki 

 

Przykładowe preparaty z różeńcem górskim w kapsułkach: 

  • Rhodiola rosea Now Foods (500 mg, 60 kapsułek),
  • Różeniec górski Aliness (500 mg, 60 kapsułek),
  • Rhodiola rosea Jarrow Formulas (500 mg, 60 kapsułek),
  • Swanson Różeniec górski (400 mg, 100 kapsułek),
  • Trec Vitality Rhodiola Rosea Różeniec Górski (500 mg, 90 kapsułek),
  • Medica Herbs Różeniec Górski Forte (520 mg, 40 kapsułek),
  • Grinday Mind Up Energy For Mind (50 mg, 60 kapsułek),
  • ForMeds Bicaps Energy żeń-szeń, guarana, różeniec górski (100 mg, 60 kapsułek).

 

Różeniec górski – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na dobrej jakości produkty z rhodiola rosea? Cena artykułów dostępnych w MyBionic różni się w zależności od ich stężenia i producenta. Jeśli szukasz kapsułek z tym surowcem, wiedz, że u nas możesz wybrać spośród kilkunastu specyfików, w tym rhodiola rosea Swanson za 44,10 zł (100 kapsułek), rhodiola rosea Aliness za 54,90 zł (60 kapsułek) oraz różeniec górski Now Foods za 110,90 zł (60 kapsułek). 

 

Szukasz innych adaptogenów? W naszym asortymencie suplementów diety posiadamy ich ogromny wybór, w tym te z macą, brahmi, ashwagandhą, żeń-szeniem, gotu kolą oraz tryptofanem. Na uwagę zasługują również nasze superfoods, tran, oleje, zioła, grzyby, zdrowa żywność, odżywki i batony białkowe oraz witaminy i minerały. Na naszej stronie czeka na ciebie także zakładka z promocjami, w której pojawiają się preparaty w bardzo atrakcyjnych cenach! Pamiętaj, że zapisując się do naszego newslettera, otrzymasz 5% zniżki na wszystkie produkty!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite