Czarci pazur

Czarci pazur, czyli Devil’s Claw, to roślina porastająca pustynię Kalahari – można ją znaleźć na terenie Botswany, RPA i Namibii. Stanowi ona popularny i ceniony surowiec o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ponadto jej niewątpliwym atutem jest wysoka zawartość antyoksydantów. Czy warto suplementować devil’s claw? Tabletki, kapsułki czy proszek – na jakie preparaty z czarcim pazurem postawić?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 3 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 3 wyników

Ustaw kierunek malejący

Czarci pazur – właściwości

 

Devil’s claw to roślina porastająca obszary pustyni Kalahari. Swoją nazwę zawdzięcza ona charakterystycznemu wyglądowi owocni, która przypomina diabelski pazur. Lokalni mieszkańcy wykorzystują ją jako remedium na silne bóle, gorączkę oraz infekcje o różnym podłożu. Co dokładnie kryje w sobie czarci pazur?

 

Właściwości lecznicze devil’s claw wynikają z wysokiego stężenia składników bioaktywnych. Posiadają one silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu wspierają układ odpornościowy w walce z wirusami, bakteriami i grzybami. To właśnie dlatego warto rozważyć wdrożenie preparatów z jego zawartością w sezonie jesienno-zimowym, gdy organizm jest bardziej podatny na rozmaite patogeny.

 

Czarci pazur nadaje się do stosowania zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Kuracja kremami z devil’s claw jest polecana w przypadku trudno gojących się ran, wrzodów, czyraków oraz odleżyn. Co ciekawe, może być on pomocny w łagodzeniu przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Zawarty w nim harpagozyd zmniejsza odczuwanie bólu, a co za tym idzie – zwiększa mobilność w stawach. Kiedy jeszcze po niego sięgać? Np. przy stłuczeniach i wynikających z nich dolegliwościach.

 

Jakie inne własności posiada czarci pazur? Działanie suplementów na bazie tego składnika jest także związane z obecnością licznych antyoksydantów. Flawonoidy, na przykład, wyciszają stan zapalny poprzez niwelowanie negatywnych skutków stresu oksydacyjnego. Co więcej, inne związki chemiczne, tj. sterole i triterpeny, zmniejszają stężenie frakcji cholesterolu LDL i chronią układ sercowo-naczyniowy. Nie pozostają one również bez znaczenia dla syntezy hormonów steroidowych. Z kolei kwas cynamonowy, c i kawowy pełnią istotną funkcję w produkcji żółci.

 

Powyższy surowiec może stanowić uzupełnienie kuracji przeciwnowotworowej. Okazuje się, że niektórzy lekarze chętnie wykorzystują sterole w swojej praktyce, np. w leczeniu łagodnego przerostu prostaty. Co więcej, beta-sitosterol znajdujący się w ekstrakcie devil’s claw wpływa hamująco m.in. na proliferację komórek raka okrężnicy, odbytnicy, żołądka, płuc, przełyku, piersi oraz jajnika. 

 

Czarci pazur łagodzi niektóre symptomy związane z górnym odcinkiem układu pokarmowego – a to wszystko za sprawą gorzkich substancji. Ponadto niektóre badania wskazują na jego istotny potencjał w obniżaniu poziomu bilirubiny w osoczu

 

Czarci pazur – dawkowanie

 

Planujesz wdrożenie specyfików z czarcim pazurem? Dawkowanie tego surowca jest zwykle podane przez producenta na opakowaniu. W przypadku preparatu firmy Essence dostępnego na MyBionic optymalna dzienna porcja wynosi 1 tabletkę dziennie (przyjmowaną w całości, bez rozgryzania). Nie wolno przekraczać zalecanej dawki.

 

Czarci pazur – skutki uboczne

 

Najczęstszym skutkiem ubocznym wynikającym z zażywania devil's claw jest reakcja alergiczna. Wśród innych pojawiających się działań niepożądanych wymienia się biegunkę, bóle brzucha, nudności, wymioty, spadek apetytu, arytmię serca, dzwonienie w uszach, utratę smaku oraz zmiany ciśnienia krwi. Co najmniej jedna z powyższych dolegliwości wystąpiła w twoim przypadku? W takim razie przerwij kurację czarcim pazurem i skonsultuj się z lekarzem.

 

Czarci pazur – przeciwwskazania

 

Czarci pazur oferuje całą moc leczniczych własności i jest uznawany za stosunkowo bezpieczny. O czym warto pamiętać, stosując devil’s claw? Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest kuracja lekami przeciwcukrzycowymi, choroby układu pokarmowego, w tym choroba refluksowa przełyku, wrzody oraz zespół jelita drażliwego. 

 

Jesteś w trakcie leczenia powikłań związanych z zaburzoną pracą serca lub stwierdzono u ciebie kamicę żółciową? W takim wypadku wyłącz czarci pazur z suplementacji. Nie jest on również wskazany u ciężarnych i u kobiet karmiących piersią.

 

Jako że devil’s claw jest metabolizowany w wątrobie, może wchodzić w interakcje z rozmaitymi lekami, wzmacniając lub osłabiając ich działanie. Niekiedy powoduje on ich gromadzenie się we krwi, prowadząc do ich toksyczności. Nie należy go łączyć z farmaceutykami obniżającymi cholesterol, przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi i przeciwwirusowymi.

 

Czarci pazur – preparaty

 

Devil’s claw to surowiec ceniony za swoje wszechstronne działanie. Szukasz wysokiej jakości preparatów z jego zawartością? Wiedz, że w MyBionic oferujemy go w formie tabletek od zaufanego producenta.

 

Czarci pazur – tabletki

 

Przykładowy preparat w tabletkach z czarcim pazurem:

 

  • Essence Devil's Claw (500 mg, 120 tabletek).

 

Czarci pazur – cena

 

Ile kosztują suplementy diety z devil’s claw? Cena preparatów w MyBionic zależy od stężenia substancji aktywnych, objętości oraz producenta. Za tabletki z czarcim pazurem od firmy Essence zapłacisz jedyne 34,99 zł.

 

Szukasz innych specyfików? Wiedz, że w MyBionic dysponujemy ogromnym asortymentem, na który składają się nie tylko zioła, ale także witaminy i minerały, superfoods, adaptogeny, algi, antyoksydanty, oleje, tran i grzyby. Dla twojej wygody posortowaliśmy je na rozmaite kategorie, w tym dolegliwości. Zanim dokonasz zakupu na naszej stronie, upewnij się, czy odwiedziłeś zakładkę PROMOCJEczekają tam na ciebie bardzo atrakcyjne rabaty!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite