Oregano

Oregano to przyprawa pozyskiwana z rośliny zwanej lebiodką pospolitą. Najczęściej spożywa się ją w postaci suszu lub świeżych liści, ale trend ten zaczyna się pomału zmieniać – coraz więcej osób sięga także po olej, który znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w medycynie naturalnej i w pielęgnacji. Jakimi zaletami może poszczycić się olej z oregano? Kapsułki czy krople – w jakiej formie występuje i w jakich ilościach go przyjmować? Poznaj najważniejsze informacje na temat olejku oregano – właściwości leczniczych, dawkowania oraz skutków ubocznych – i jak najszybciej wprowadź go do swojej diety!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 12 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 12 wyników

Ustaw kierunek malejący

Olejek z oregano – właściwości

 

Jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie do codziennej diety oleju z oregano? Właściwości prozdrowotne to niewątpliwie największy atut tego produktu. Wywiera on bardzo pozytywny wpływ na organizm, a to wszystko dzięki wysokiej zawartości substancji odżywczych, takich jak potas, wapń, żelazo, cynk, magnez, witaminy z grupy B, witaminy K i C, flawonoidy oraz fenole, w tym tymol i karwakrol. Olejek z oregano wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze. Ponadto wspomaga trawienie, wzmacnia odporność, neutralizuje wolne rodniki, a do tego znajduje szerokie zastosowanie w kuchni i w pielęgnacji.

 

Olejek z oregano – dawkowanie 

 

Jak dokładnie przyjmować olej z oregano? Dawkowanie zależy nie tylko od twoich indywidualnych potrzeb, ale przede wszystkim od rodzaju suplementu, jakim dysponujesz. Kapsułki z olejem z oregano Swanson, na przykład, należy spożywać w ilości 150-600 mg (1-4 sztuki) na dobę , natomiast w przypadku oleju z dzikiego oregano Solgar optymalna dzienna porcja wynosi 175 mg (1 kapsułka). Dysponujesz preparatem w kroplach? Zatem zażywaj 4 krople x 3 (olejek oregano Swanson), 1 kroplę x 2 (olej oregano Hepatica) lub 1-3 dawki dziennie (olejek z oregano Aliness). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie suplementowania oleju z oregano, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.

 

Olej z oregano – skutki uboczne 

 

Jakie skutki uboczne niesie za sobą stosowanie oleju z oregano? Działania niepożądane występują rzadko i u większości osób mają łagodny przebieg. Zwykle dochodzi do reakcji alergicznej, zwłaszcza wskutek przedawkowania, podrażnienia żołądka lub nasilenia objawów już istniejących schorzeń układu pokarmowego. Warto podkreślić, że zarówno oregano jak i pozyskiwany z niego olej posiadają status GRAS poświadczający, że są one produktami bezpiecznymi i na ogół dobrze tolerowanymi. 

 

Olej z oregano – przeciwwskazania

 

Kto nie powinien sięgać po olejek oregano? Przeciwwskazaniem do jego zażywania jest uczulenie lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny jasnotowatych, w tym lawendę, bazylię, miętę bądź szałwię. Nie jest on również polecany osobom zmagającym się z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi. 

 

Olejek z oregano dla dzieci

 

Można podawać olejek z oregano dzieciom, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – oczywiście potwierdzonych przez lekarza. Przed rozpoczęciem kuracji należy zapoznać się z informacjami odnośnie sposobu jego stosowania – okazuje się bowiem, że niekiedy konieczne jest rozcieńczenie olejku z oregano z wodą lub innym olejem, np. oliwą z oliwek.

 

Olejek z oregano w ciąży

 

Nie zaleca się spożywania olejku oregano w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, ponieważ obecne w nim związki mogą zaburzać wchłanianie żelaza. Jeśli jako przyszła mama planujesz wdrożyć go do diety, koniecznie skonsultuj tę decyzję ze swoim lekarzem.

 

Olejek z oregano – preparaty

 

MyBionic oferuje olej z oregano w kapsułkach i w kroplach od topowych producentów suplementów diety. Możesz mieć pewność, że każdy produkt w naszym sklepie charakteryzuje się wysoką jakością i dobrą przyswajalnością.

 

Olejek z oregano – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z olejkiem z oregano w kapsułkach

 

  • Olejek z oregano Aliness Light (90 kapsułek), 
  • Olejek z oregano Aliness (90 kapsułek),
  • Solgar Olej z dzikiego oregano (60 kapsułek), 
  • Puritan’s Pride Olejek z oregano (90 kapsułek), 
  • Swanson Olejek z oregano (120 kapsułek). 

 

Olejek z oregano – krople

 

Przykładowe preparaty z olejkiem z oregano w kroplach:

 

  • Olejek z oregano Hepatica (10 ml),
  • Avitale by Aliness Olejek z oregano (30 ml), 
  • Olejek z oregano Swanson (29,6 ml), 
  • Aura Herbals Olejek z oregano (30 ml).

 

Olejek z oregano – cena 

 

Ile kosztuje dobrej jakości olejek oregano? Cena suplementów diety z jego zawartością zależy od kilku różnych czynników, w tym ich rodzaju (np. olejek oregano w kapsułkach, w kroplach, do picia itp.), stężenia substancji czynnej, producenta oraz objętości opakowania. Produkt firmy Aura Herbals dostępny jest w naszym sklepie za jedyne 19,90 zł, natomiast na 60 kapsułek z olejkiem z oregano Solgar należy przeznaczyć 74,90 zł. Planujesz zaopatrzyć się w olej oregano Swanson? Zakup preparatu tej firmy to koszt rzędu 22,86 zł (kapsułki) lub 42,90 zł (krople). W MyBionic znajdziesz również olej z oregano Hepatica za 33,90 zł. 

 

Czy wiesz, że u nas możesz zaopatrzyć się w wiele innych specyfików, włączając w to zioła, probiotyki, grzyby, oleje oraz witaminy i minerały? Kompletując swoje zamówienie, koniecznie zajrzyj do wszystkich zakładek na naszej stronie, zwłaszcza do tej z promocjami – czekają tam na ciebie atrakcyjne rabaty, dzięki którym zaoszczędzisz na swoich zakupach!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite