Depresja

Depresja to bardzo podstępna choroba, której symptomy są zwykle zrzucane na karb zmęczenia, przepracowania lub przetrenowania. Z tego powodu jest to jedna z najczęściej bagatelizowanych przypadłości bez względu na wiek. Jakie są jej najczęstsze objawy i jakimi suplementami diety na depresję warto się wspomóc, gdy dopadną cię wahania nastroju i stany lękowe? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 41 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 41 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Suplementy na depresję

 

Depresja to schorzenie, które swoimi symptomami często przypomina zmęczenie lub przepracowanie. Na szczęście zażywanie leków przepisanych przez lekarza specjalistę to niejedyna opcja walki z tą chorobą. Jeśli czujesz lekki niepokój, w pierwszej kolejności postaw na specyfiki dostępne bez recepty. Zanim jednak dowiesz się więcej na temat składników, które są bazą naturalnych preparatów na depresję, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są jej najpowszechniejsze objawy. 

 

Jakie oznaki depresji powinny zwrócić twoją uwagę? Wśród tych zwykle występujących wymienia się długotrwałe uczucie smutku, brak motywacji, obniżona samoocena, poczucie winy, problemy z koncentracją, pogorszenie funkcji kognitywnych, myśli samobójcze, wahania nastrojów, stany lękowe, utratę lub nasilenie apetytu, ból fizyczny, zmniejszone libido oraz spowolnienie ruchów. Jeśli zauważyłeś u siebie jeden bądź kilka powyższych oznak, udaj się na konsultację psychiatryczną. Warto również wspomóc się suplementami diety i probiotykami na depresję.

 

Po jakie kapsułki lub tabletki na depresję bez recepty warto sięgać? Zapoznaj się z poniższym zestawieniem:

 

Witamina D – stanowi czynnik prewencyjny zaburzeń depresyjnych. Jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, w tym poszczególnych struktur w mózgu. 

 

Cynk – nie pozostaje bez znaczenia dla homeostazy całego ustroju. Bezpośrednio oddziałuje on na układ nerwowy i odpornościowy. Jego deficyt skutkuje obniżeniem funkcji poznawczych, w tym pamięci.

 

Witamina B12 – jedna z najważniejszych witamin dla zachowania zdrowia układu nerwowego. Badania pokazują, że zadbanie o jej odpowiednią podaż w diecie zwiększa czułość organizmu na przyjmowane antydepresanty.

 

Kwasy omega-3 – wykazują cechy neuroprotekcyjne. Biorą one udział w przepływie informacji w postaci sygnałów nerwowych. Ich dodatkowym atutem jest niwelowanie negatywnych skutków stresu oksydacyjnego.

 

Tryptofan – reguluje nastrój i samopoczucie psychofizyczne. Jest on prekursorem serotoniny i uczestniczy w syntezie melatoniny, która zawiaduje rytmem dobowym, ułatwiając zasypianie i poranną pobudkę. 

 

GABA – kwas gamma-aminomasłowy wycisza OUN, pozytywnie wpływając na sen, relaksację i odpoczynek. Doskonale sprawdzi się w kuracji osób doświadczających długotrwałego stresu.

 

Ashwagandha – wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i normalizuje pracę gruczołu tarczowego odpowiedzialnego za metabolizm. Co więcej, poprawia ona funkcje kognitywne, w tym pamięć i koncentrację, a do tego wchodzi w skład ziołowych preparatów na depresję.

 

Tulsi – koi nerwy i wycisza stany lękowe. Sprawdzi się ona jako cenny element suplementacji osób borykających się z częstymi wahaniami nastroju. Odznacza się ona również dużą skutecznością w walce z przewlekłym stresem i przemęczeniem.

 

Lit – sole tego minerału są rekomendowane w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. Reguluje on uwalnianie ważnych neuroprzekaźników z zakończeń synaptycznych. Ponadto ma on własności neuroprotekcyjne, a niektóre badania sugerują, że działa on już na poziomie kodu genetycznego.

 

Preparaty na depresję

 

Szukasz preparatów na depresję bez recepty lub innych suplementów diety poprawiających ogólne samopoczucie psychofizyczne? W MyBionic masz je na wyciągnięcie ręki! Wszystkie nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością, gdyż pochodzą od najbardziej zaufanych i doświadczonych producentów na rynku. Ceny w naszym sklepie zależą od stężenia substancji aktywnej, wytwórcy i objętości. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Tabletki na depresję

 

Przykładowe preparaty w tabletkach na depresję:

 

 • Aliness Lit 5 mg (100 tabletek),
 • Essence L-Tryptohan 1 000 mg (90 tabletek).

 

Suplementy na depresję – kapsułki

 

Przykładowe preparaty w kapsułkach na depresję:

 

 • Now Foods GABA 500 mg (100 kapsułek),
 • Garden Of Life Dr. Formulated Probiotics Mood+ (60 kapsułek),
 • Health Labs Care RestMe (60 kapsułek),
 • Swanson Magnolia lekarska Ekstrakt 200 mg (30 kapsułek),
 • Swanson FS Szafran 15 mg (60 kapsułek),
 • Swanson Apigenin 50 mg (90 kapsułek),
 • Health Labs Care HarmonyMe (120 kapsułek),
 • YANGO Harmonia (60 kapsułek),
 • Health Labs Care HappyMe (10 kapsułek),
 • Jarrow Formulas GABA Soothe (30 kapsułek),
 • Bio Medical Pharma GoodMood suplement dla dobrego samopoczucia (60 kapsułek).

 

Suplementy na depresję – płyn

 

Przykładowe preparaty w płynie na depresję:

 

 • JOY DAY Probiotyk Ashwagandha (500 ml).

 

Suplementy na depresję – proszek

 

Przykładowe preparaty w proszku na depresję:

 

 • ForMeds F-Tryptophan 350 mg aminokwasu L-tryptofan w proszku (60 porcji).

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite