Cascara sagrada

Cascara sagrada to surowiec, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a szkoda, bo ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Zwolennicy medycyny alternatywnej najczęściej sięgają po niego w celu złagodzenia przykrych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, jednak jego właściwości nie ograniczają się tylko do wspierania pracy układu pokarmowego. Z czego jeszcze znana jest cascara sagrada? Jak stosować to zioło, aby osiągnąć jak najlepszy efekt terapeutyczny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący

Cascara sagrada

 

Cascara sagrada, czyli szakłak amerykański, to roślina wywodząca się z Ameryki Środkowej i Północnej, wykorzystywana przez tamtejszych entuzjastów medycyny alternatywnej w celu łagodzenia uporczywych objawów ze strony układu trawiennego. Preparaty na jej bazie wytwarza się z kory, która charakteryzuje się intensywnym gorzkim smakiem. Co ciekawe, uznawana jest ona za niejadalną dla ludzi, jednak suplementy z jej zawartością są bezpieczne w stosowaniu, o ile przyjmuje się je zgodnie z zaleceniami. Jaki wpływ na organizm wykazuje cascara sagrada? Odchudzanie, zaparcia, wzdęcia, a może problemy z wątrobą – kiedy warto po nią sięgać i dla kogo jest ona szczególnie wskazana?

 

Cascara sagrada – właściwości

 

Jakie właściwości posiada cascara sagrada? Działanie tej rośliny obejmuje przede wszystkim układ pokarmowy. Jest ona dedykowana osobom borykającym się z zaparciami, ponieważ wywołuje ruchy robaczkowe jelit, a co za tym idzie – usprawnia przesuwanie się treści pokarmowej. Nie sposób nie wspomnieć również o jej korzystnym oddziaływaniu na błonę śluzową układu trawiennego oraz łagodzeniu stanów zapalnych w jego obrębie. Należy wspomnieć także o tym, że cascara sagrada wspomaga funkcjonowanie wątroby i wspiera procesy detoksykacyjne w organizmie. 

 

Cascara sagrada – zastosowanie u osób starszych 

 

Suplementy diety z cascara sagrada – tabletki i kapsułki – nierzadko polecane są osobom starszym, a to wszystko za sprawą ich delikatnego działania. Jak już zostało wspomniane, ułatwiają one wypróżnianie, jednak nie wywołują silnych efektów przeczyszczających. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że w przeciwieństwie do niektórych aptecznych specyfików nie prowadzą one do uzależnienia. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych, które dość często zmagają się z problemami trawiennymi. 

 

Cascara sagrada – jak długo stosować?

 

Planujesz wprowadzić do swojej suplementacji cascara sagrada? Jak długo stosować produkty z jej zawartością, aby sobie nie zaszkodzić i osiągnąć pożądane rezultaty? Najlepiej trzymać się wskazówek producenta podanych w ulotce lub na opakowaniu zakupionego specyfiku. Jedno jest pewne – należy spożywać je tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Nie zaleca się przyjmować cascara sagrada dłużej niż przez 7 dni. 

 

Cascara sagrada – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać preparatów z cascara sagrada – tabletek, kapsułek i innych form? Nie są one polecane osobom zmagającym się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, zapaleniem okrężnicy, zespołem jelita drażliwego oraz schorzeniami nerek. Co więcej, nie powinny po nie sięgać dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Warto pamiętać również o ich potencjalnych interakcjach z lekami – nie można łączyć ich m.in. z kortykosteroidami oraz środkami moczopędnymi. Jeśli masz wątpliwości co do zażywania cascara sagrada, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Cascara sagrada – skutki uboczne

 

Skutki uboczne stosowania cascara sagrada nie są zbyt liczne i najczęściej występują przy jej przedawkowaniu. Przyjmujące ją osoby uskarżają się zwykle na nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym mdłości i lekki ból brzucha. Jeśli pojawią się u ciebie jakiekolwiek symptomy po spożyciu powyższego zioła, jak najszybciej przerwij kurację i w razie potrzeby skontaktuj się z lekarzem. 

 

Cascara sagrada – opinie

 

Za co szczególnie ceniona jest cascara sagrada? Opinie konsumentów mówią przede wszystkim o skuteczności jej działania przy minimalnym występowaniu skutków ubocznych. Duże znaczenie ma dla nich również łatwość jej zażywania – cascara sagrada występuje m.in. w formie kapsułek, dzięki czemu nie odczuwa się jej nieprzyjemnego, gorzkiego posmaku.

 

Cascara sagrada – preparaty

 

Planujesz wzbogacić swoją suplementację o cascara sagrada? Gdzie kupić specyfiki z jej zawartością, aby osiągnąć? Jedno jest pewne – warto stawiać wyłącznie na sprawdzone źródła. W MyBionic masz do dyspozycji opcje od najbardziej zaufanych producentów na rynku, wyprodukowane na bazie starannie wyselekcjonowanych składników, które gwarantują ich wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo.

 

Cascara sagrada – kapsułki

 

Przykładowy preparat z cascara sagrada w kapsułkach: 

  • Now Foods Cascara Sagrada (250 kapsułek). 
Search engine powered by ElasticSuite