Układ hormonalny

Układ hormonalny, inaczej zwany dokrewnym, to jeden z najważniejszych podsystemów ludzkiego organizmu. Utrzymuje on ustrój w homeostazie i chroni go przed pojawieniem się groźnych chorób. W celu zapewnienia jego poprawnego funkcjonowania należy zadbać o zrównoważoną dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Można również wspomóc się specjalistycznymi tabletkami na wyrównanie hormonów, które pomogą zniwelować szereg przypadłości, np. tych związanych ze schorzeniami tarczycy, kobiecymi dolegliwościami, spadkiem libido czy menopauzą. Jakie produkty znajdują się w ofercie MyBionic?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 158 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 158 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Układ hormonalny

 

W MyBionic oferujemy najwyższej jakości suplementy na hormony o rozmaitych stężeniach i od najlepszych producentów. Ich cena różni się w zależności od stężenia, składu i firmy. Na naszej stronie do dyspozycji masz je w kilku najpopularniejszych formach, w tym w tabletkach, kapsułkach, kroplach, żelkach oraz proszku. U nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

Suplementy diety na układ hormonalny – kapsułki

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w kapsułkach: 

 

 • Aliness Dong Quai Dzięgiel chiński (100 kapsułek),
 • Swanson Full Spectrum Chasteberry Fruit Niepokalanek pospolity (120 kapsułek),
 • Norsa Pharma Thyroset (3 x 45 kapsułek),
 • Health Labs Care ThyroMe PRO Wsparcie Tarczycy (90 kapsułek),
 • Aliness Ashwagandha 9% (100 kapsułek).

 

Suplementy diety na układ hormonalny – tabletki

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w tabletkach: 

 

 • Olimp DAA Xtreme Prolact – Block (60 tabletek),
 • Formotiva Testo Booster (60 tabletek),
 • Essence Tribulus Terrestris (90 tabletek),
 • Swanson Kelp Jod (250 tabletek).

 

Suplementy diety na układ hormonalny – płyn

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w płynie:

 

 • Aura Herbals Jodadrop (250 ml),
 • IODICA Jod w płynie koncentrat (100 ml).

 

Suplementy diety na układ hormonalny – spray

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w sprayu:

 

 • IODICA Jod w sprayu koncentrat (50 ml).

 

Suplementy diety na układ hormonalny – krople

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w kroplach:

 

 • Aura Herbals Jodadrop (30 ml).

 

Suplementy diety na układ hormonalny – żelki

 

Przykładowe suplementy diety na układ hormonalny w żelkach: 

 

 • Noble Health Ashwagandha (60 żelek).

 

Suplementy diety na układ hormonalny

 

Układ hormonalny składa się z gruczołów dokrewnych wydzielających specjalne substancje zwane hormonami. Tworzy go przysadka mózgowa, podwzgórze, tarczyca, gruczoły przytarczyczne, grasica, trzustka, nadnercza, gonady oraz komórki układu pokarmowego. Skutkiem pogorszonej pracy jednego bądź kilku z powyższych narządów jest zaburzenie równowagi wewnętrznej organizmu, co może prowadzić do rozwoju rozmaitych chorób hormonozależnych. Aby kompleksowo wspomóc ich pracę, warto wprowadzić wysokiej jakości suplementy diety na układ hormonalny. Co powinny zawierać specyfiki tego typu?

 

Dobre funkcjonowanie układu dokrewnego zależy od szeregu czynników. W pierwszej kolejności poleca się zadbać o wyrównanie deficytów pokarmowych. Do najważniejszych z nich w kontekście hormonów należą cynk, selen, żelazo, magnez oraz witaminy z grupy B. Świetnym wyborem będą produkty multiwitaminowe, które szybko i skutecznie pokryją zapotrzebowanie na poszczególne makro i mikroelementy.

 

Rozważasz rozpoczęcie kuracji konkretnym suplementem diety? Układ hormonalny podziękuje ci za preparaty posiadające w swoim składzie adaptogeny, czyli związki pochodzenia roślinnego, które wpływają na pracę zarówno systemu dokrewnego, jak i nerwowego. Na prowadzenie w tej kategorii wysuwają się te z ashwagandhą, która jest od stuleci znana i stosowana w medycynie naturalnej – a to wszystko za sprawą znajdujących się w niej witanolidów, witanozydów i glikowitanolidów. 

 

Problemy z układem endokrynnym dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W ich skutek pojawia się nie tylko spadek libido czy zaostrzenie kobiecych dolegliwości, ale również zaburzenia miesiączkowania i erekcji. W tym przypadku należy dopasować substancję czynną do symptomów. Niepokalanek, na przykład, zmniejsza objawy PMS poprzez stabilizację poziomu progesteronu i estrogenów. Ponadto przyjdzie on z pomocą paniom w trakcie menopauzy, ponieważ wycisza uderzenia gorąca, niweluje duszności i dodaje energii. 

 

Innym doskonałym sprzymierzeńcem walki z problemami hormonalnymi jest korzeń maca. Wśród jego największych korzyści wymienia się zwiększanie ilości spermy i popędu seksualnego. Jeśli borykasz się z zaburzeniami w obrębie układu dokrewnego, rozważ zażywanie tabletek na wyrównanie hormonów z żeń-szeniem w składzie. Poprawia on wydolność narządów endokrynnych i jest źródłem cennych witamin i mikroelementów, które wspierają ogólną kondycję psychofizyczną. 

 

Oprócz powyższych specyfików w MyBionic oferujemy rozmaite suplementy z jodem. Minerał ten jest szczególnie istotny dla poprawnej pracy gruczołu tarczowego – jednego z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Zawiaduje on szeregiem funkcji w naszym ustroju, w tym przede wszystkim metabolizmem.

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite