Olej lniany

Olej lniany to jeden z najpopularniejszych, najłatwiej dostępnych i jednocześnie najzdrowszych olejów, jakie mamy do dyspozycji. Jako obfite źródło substancji odżywczych sprawdza się on w codziennej pielęgnacji oraz profilaktyce i leczeniu rozmaitych schorzeń. Jakie są najcenniejsze właściwości oleju lnianego i w jakich ilościach go spożywać, żeby osiągnąć jak najwięcej korzyści? Poznaj najważniejsze informacje na jego temat oraz ceny preparatów z jego zawartością!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący

Olej lniany – właściwości 

 

Jaki wpływ na organizm wykazuje olej lniany? Właściwości lecznicze tego produktu są bardzo wszechstronne. Według dotychczasowych obserwacji poprawia on profil lipidowy, obniża ciśnienie tętnicze krwi, przyspiesza metabolizm, usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, a także niweluje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zwłaszcza uporczywe zaparcia.

 

Olej lniany – właściwości przeciwzapalne

 

Poruszając temat działania oleju lnianego, nie sposób nie wspomnieć o jego własnościach przeciwzapalnych. Zawarte w nim związki chronią przed infekcjami, wspomagają leczenie przewlekłych stanów zapalnych jelit i przyspieszają gojenie się ran. Co ciekawe, badania naukowe wykazały skuteczność stosowania oleju lnianego w łagodzeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej. 

 

Olej lniany – właściwości kosmetyczne

 

Dlaczego jeszcze warto sięgać po olej lniany? Właściwości zdrowotne to nie jedyna zaleta tego produktu. Okazuje się, że może być on z powodzeniem uwzględniany w codziennej pielęgnacji, zwłaszcza w celu nawilżenia i zniwelowania podrażnień skóry oraz poprawy kondycji włosów. Aby osiągnąć pożądane efekty, dobrze jest aplikować go zarówno zewnętrznie, jak i doustnie.

 

Olej lniany – dawkowanie 

 

Dawkowanie oleju lnianego ustala się indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zdrowa osoba dorosła powinna przyjmować 2-4 łyżki oleju dziennie. Jeśli wdraża się go w celach leczniczych, można zwiększyć tę ilość do 6-8 łyżek. Mówi się, że dobowa porcja powyższego specyfiku nie powinna przekraczać 1 g na kilogram masy ciała. Jeśli spożywasz olej lniany w kapsułkach, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

 

Olej lniany – skutki uboczne 

 

Skutki uboczne picia oleju lnianego zdarzają się rzadko i dotyczą zwykle układu pokarmowego. Wśród najczęściej występujących dolegliwości wymienia się mdłości i biegunki. 

 

Olej lniany – przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do picia oleju lnianego oraz przyjmowania suplementów z jego zawartością jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Szczególną ostrożność przy jego zażywaniu powinny zachować osoby zmagające się z nadwrażliwością jelit i przewlekłymi biegunkami. Niektóre źródła podają, że nie jest on także wskazany dla pacjentów z chorobami trzustki i wątroby oraz kamicą woreczka żółciowego. Aby upewnić się, czy przeciwwskazania do stosowania oleju lnianego dotyczą również ciebie, skonsultuj się ze swoim lekarzem. 

 

Olej lniany dla dzieci

 

Podawanie oleju lnianego dzieciom niesie za sobą szereg korzyści, a to wszystko za sprawą bogactwa kwasów omega-3, które wspomagają ich rozwój i zwiększają odporność. Jeśli maluch nie akceptuje oleju lnianego do picia, dolewaj go do jego posiłków – oczywiście bez poddawania go obróbce termicznej. 

 

Olej lniany w ciąży 

 

Nie ma przeciwwskazań do stosowania oleju lnianego (kapsułek lub płynu) przez kobiety w ciąży. Wielu specjalistów twierdzi, że jest ono wręcz wskazane, ponieważ niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu. Co ciekawe, badania naukowe sugerują, że przyjmowanie kwasu alfa-linolenowego przyczynia się do wzrostu masy urodzeniowej dziecka. 

 

Olej lniany – preparaty

 

Szukasz dobrej jakości preparatu z oleju lnianego? Znajdziesz go w naszym sklepie! MyBionic poleca olej tłoczony z pestek lnu złocistego, który skutecznie usprawnia funkcjonowanie organizmu.

 

Olej lniany do picia

 

Przykładowy preparat z olejem lnianym do picia: 

 

  • Biolavit Olej lniany tłoczony na zimno (500 ml/1 000 ml). 

 

Olej lniany – cena 

 

Cena oleju lnianego zależy od kilku różnych czynników, w tym jego jakości, producenta oraz objętości opakowania. MyBionic oferuje ekologiczny produkt firmy Biolavit o dwóch objętościach, który kosztuje 17,90 zł za 500 ml lub 31,90 zł za 1 000 ml. Planujesz uzupełnić swoją suplementację o różnorodne witaminy i minerały? W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz – zapoznaj się z naszą ofertą i koniecznie zajrzyj do zakładki PROMOCJE!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite