Izotoniki

Izotoniki zajmują ważne miejsce w suplementacji osób aktywnych fizycznie. Nie tylko zapewniają one odpowiednie nawodnienie organizmu, ale również dostarczają mu szereg niezbędnych witamin i minerałów. Izotonik w proszku, płynie czy tabletkach musujących – w jakich formach najczęściej występuje ten produkt i dlaczego warto wdrożyć go do diety? Poznaj kluczowe właściwości izotoników oraz propozycje najlepszych preparatów od MyBionic!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 50 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 50 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Właściwości izotoników 

 

Izotonik to rodzaj napoju, którego głównym zadaniem jest nawodnienie organizmu oraz uzupełnienie podaży elektrolitów i innych substancji odżywczych, które tracimy wraz z potem w trakcie wysiłku fizycznego. Obecne w nim składniki nie tylko przyspieszają regenerację i dodają energii, ale również usprawniają rozmaite procesy zachodzące w ludzkim ciele – wspomagają pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, a także zapobiegają bolesnym skurczom mięśni. Ponadto nie obciążają żołądka i dobrze gaszą pragnienie.

 

Izotoniki – działanie 

 

Na czym dokładnie polega działanie izotoników i dlaczego tak chętnie sięgają po nie osoby aktywne fizycznie? Przede wszystkim dlatego, że wchłaniają się one szybciej niż zwykła woda, dzięki czemu umożliwiają niemal natychmiastowe uzupełnienie węglowodanów, witamin i mikroelementów utraconych wraz z potem w trakcie wysiłku. Właściwość ta wynika z faktu, że mają one taką samą osmolalność jak płyny ustrojowe. 

 

Izotoniki – skutki uboczne 

 

Izotoniki uznawane są za bezpieczne dla zdrowych osób, więc niepożądane reakcje po ich spożyciu zdarzają się raczej rzadko. Wśród skutków ubocznych izotoników wymienia się alergię, np. w postaci wysypki, oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym ból brzucha, mdłości, wzdęcia i biegunkę. Niepokojące symptomy są najczęściej wynikiem ich przedawkowania lub obecności barwników i konserwantów. Jeśli zauważysz u siebie wyżej wymienione objawy, ogranicz lub całkowicie wyeliminuj izotoniki ze swojego jadłospisu. 

 

Izotoniki w ciąży

 

Izotoniki nierzadko porównywane są do energetyków, dlatego odradza się je przyszłym mamom. Tymczasem okazuje się, że mają one z nimi niewiele wspólnego, ponieważ nie zawierają substancji pobudzających, takich jak kofeina czy tauryna. Masz ochotę na izotonik w ciąży? Jak najbardziej możesz po niego sięgnąć, jednak warto, aby był to produkt jak najwyższej jakości, pozbawiony chemicznych dodatków. Pamiętaj, że przed wdrożeniem takich napojów do diety należy skonsultować się z lekarzem. 

 

Izotonik dla kobiet

 

Szukasz sprawdzonego izotonika dla kobiet? Wiedz, że wszystkie preparaty w naszym sklepie są odpowiednie zarówno dla panów, jak i pań. Są one nie tylko skuteczne i bezpieczne w stosowaniu, ale także bardzo smaczne. MyBionic posiada w swoim asortymencie m.in. specyfiki o smaku pomarańczy, cytryny, limonki, bzu, mandarynki oraz owoców tropikalnych.

 

Izotoniki w proszku, płynie, kapsułkach i tabletkach musujących

 

Planujesz zaopatrzyć się w izotonik w proszku? A może preferujesz izotonik do picia lub w kapsułkach? Niezależnie od tego, czego szukasz, z pewnością znajdziesz to na naszej stronie! Idealną opcją są izotoniki w proszku dostępne w niewielkich saszetkach – kupując je w tej formie, możesz wypróbować różne smaki bez konieczności wydawania dużej kwoty na jeden konkretny produkt. Wolisz większe pojemności? Takich również nie brakuje w MyBionic! 

 

Ciekawą alternatywą dla wymienionych preparatów są izotoniki w tabletkach musujących, które po prostu wrzuca się do szklanki z wodą. Osoby stawiające na pełną wygodę z pewnością będą zadowolone z izotoników w płynie, których nie trzeba wcześniej przygotowywać i które można wypić prosto z butelki. Do dyspozycji masz także izotonik w kapsułkach z liofilizowaną wodą kokosową. Specyfiki, na które warto zwrócić szczególną uwagę, to: 

 

  • PN Nutrition Intra Lemon & Lime (45 g), 
  • SolveLabs Electrolyte Balance (290 g), 
  • Izotonik Namedsport HydraFit (400 g), 
  • Aronpharma B-PAC ® Izotonik (35 g), 
  • Xenico Litoxen (20 tabletek musujących), 
  • 6PAK Izotonik (500 g), 
  • Izotonik Namedsport Hydra Zero Elektrolity (20 tabletek musujących), 
  • Izotonik Namedsport Hydra Drink napój izotoniczny (500 ml), 
  • Olimp Izotonik ISO PLUS Powder (700 g), 
  • BeOrganic by Aliness Izotonik (100 g).

 

Izotoniki – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na dobrej jakości izotonik? Cena napojów izotonicznych zależy w głównej mierze od ich producenta i objętości opakowania. Izotonik Olimp w proszku (700 g), na przykład, kosztuje 37,90 zł, natomiast jego większą pojemność (1 505 g) otrzymasz za 63,50 zł. W naszym sklepie możesz kupić również rozmaite izotoniki Namedsport za 7,99-45 zł w zależności od ich rodzaju. Izotoniki 6PAK z kolei nabędziesz za 23,90 zł. Preferujesz izotoniki w tabletkach musujących lub w kapsułkach? Na naszej stronie dostępne są one m.in. za 12,99 zł i 40,99 zł.

 

Pamiętaj, że oferta MyBionic nie ogranicza się jedynie do izotoników. U nas możesz zamówić wiele innych preparatów dla sportowców, w tym spalacze tłuszczu, aminokwasy, boostery azotu, białko, żele energetyczne oraz stymulanty i neurotransmitery. Doskonałym uzupełnieniem całości będą nasze zioła, superfoods, oleje, probiotyki, algi, adaptogeny, antyoksydanty oraz witaminy i minerały. Jeśli składasz u nas zamówienie po raz pierwszy, koniecznie zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz 5% zniżki. Nie zapomnij przy okazji zajrzeć do zakładki PROMOCJE, w której czekają na ciebie bardzo atrakcyjne rabaty!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite