Sulforafan (ekstrakt z kiełków brokuła)

Sulforafan to izotiocyjanian znajdujący się w warzywach kapustnych, kilkudniowych kiełkach i brokułach. Wykazuje on bardzo silne działanie prozdrowotne, jednak ulega degradacji pod wpływem wysokiej temperatury. To właśnie dlatego warto rozważyć jego suplementację specjalistycznymi preparatami, np. wyciągiem z kiełków brokuła. Jakie są jego właściwości? I jakie produkty z jego zawartością są godne polecenia?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 6 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 6 wyników

Ustaw kierunek malejący

Sulforafan – właściwości

 

Sulforafan to związek siarkoorganiczny, który można znaleźć w warzywach kapustnych, kilkudniowych kiełkach oraz brokułach. Jako że ulega on zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, najlepiej spożywać jego źródła w formie surowej. Jakie własności wykazuje sulforafan?

 

Działanie powyższego związku jest bardzo szerokie. Przede wszystkim chroni on przed powstawaniem mutacji, które mogą być bezpośrednią przyczyną pojawienia się nowotworu. Ponadto uaktywnia on antyoksydanty w organizmie i zwiększa poziom glutationu – jednego z najsilniejszych przeciwutleniaczy, zmniejszających negatywne skutki stresu oksydacyjnego. 

 

Innym argumentem przemawiającym za suplementacją sulforafanu są jego własności antybakteryjne. Przeciwdziała on m.in. Helicobacter pylori. Jest on uważany także za skuteczną broń przeciwko wielu mikroorganizmom opornym na antybiotykoterapię.

 

Sulforafan – skutki uboczne

 

Sulforafan jest substancją raczej bezpieczną, jednak jego przedawkowanie może wywoływać szereg dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym biegunkę, nudności, gazy oraz wzdęcia. Według zaleceń producentów jego optymalna dzienna dawka to około 04, mg.

 

Sulforafan – przeciwwskazania

 

Kto powinien powstrzymać się od zażywania sulforafanu? Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest przede wszystkim nadwrażliwość na jeden bądź kilka składników preparatu. Co więcej, nie poleca się przyjmowania zawierających go produktów podczas ciąży i karmienia piersią.

 

Sulforafan preparaty 

 

Zależy ci na profilaktyce nowotworów i redukcji stresu oksydacyjnego? Zatem sięgnij po produkty z sulforafanem! W naszym sklepie z suplementami znajdziesz preparaty z jego zawartością o różnych stężeniach i objętościach.

 

Sulforafan – kapsułki

 

Przykładowy preparat z sulforafanem w kapsułkach:

 

  • Swanson Sulforafan (400 mg, 60 kapsułek).

 

Sulforafan – cena

 

Ile kosztują dobre preparaty z sulforafanem? Ich cena różni się w zależności od producenta, ilości substancji aktywnej oraz objętości opakowania. Za sulforafan Swanson, na przykład, zapłacisz 24,90 zł, natomiast zakup sulforafanu Jarrow Formulas to wydatek rzędu 99,90 zł za 60 kapsułek oraz 169,90 zł za 120 kapsułek. Czy wiesz, że w naszym sklepie znajdziesz także inne witaminy i minerały na rozmaite dolegliwości? MyBionic oferuje również preparaty dedykowane ciężarnym, mężczyznom, kobietom, dzieciom, seniorom oraz sportowcom. Nie zapomnij zajrzeć do naszej zakładki z rabatami!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite