Cytrulina

Cytrulina to alfa-aminokwas o szerokim spektrum zastosowania. Naturalnie występuje on w takich produktach jak dynia, ogórki, rośliny strączkowe czy mięso. Na rynku dostępne są również suplementy diety z jego zawartością. Są one dedykowane głównie sportowcom, ponieważ przyspieszają regenerację mięśni. Na jakie inne korzyści można liczyć, stosując cytrulinę? Właściwości tego aminokwasu zaskoczą niejednego!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 22 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 22 wyników

Ustaw kierunek malejący

Cytrulina – działanie

 

Cytrulina reprezentuje grupę alfa-aminokwasów. Jednak nie buduje ona białek – zamiast tego organizm wykorzystuje ją do skomplikowanych przemian metabolicznych, w wyniku których nadmiar amoniaku jest przekształcany w mocznik i wydalany wraz z moczem i potem. Jest on także prekursorem innych aminokwasów, tj. argininy i ornityny. 

 

Jakie korzyści dla zdrowia niesie za sobą cytrulina? Właściwości tego aminokwasu nie kończą się na uczestniczeniu w metabolizmie komórkowym. Jest on szczególnie ceniony przez osoby aktywnie uprawiające sport, ponieważ jego zażywanie zmniejsza zakwasy. Przyspiesza on również regenerację, dzięki czemu pozwala na wykonywanie każdej jednostki treningowej z najwyższą wydajnością. Jego regularne stosowanie gwarantuje szybkie efekty i pośrednio wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Cytrulina zwiększa przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Wspomniana arginina, której związek ten daje początek, bierze udział w syntezie tlenku azotu – substancji rozszerzającej naczynia krwionośne. Doniesienia naukowe pokazują, że własność ta przynosi korzyści w walce z hipertensją. W wyniku tego procesu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawałów serca i udarów.

 

Jakie inne atuty posiada cytrulina (tabletki, kapsułki lub proszek). Reguluje ona gospodarkę kwasowo-zasadową i ogranicza wydalanie wapnia, magnezu, potasu oraz sodu z ustroju. Co więcej, redukuje ona uczucie zmęczenia, a także poprawia erekcję, co może zainteresować osoby borykające się z problemami w sferze seksualnej.

 

Cytrulina – dawkowanie

 

Jak stosować cytrulinę? Dawkowanie poszczególnych produktów z jej zawartością zależy od ich formy. Jeśli posiadasz specyfik w kapsułkach, zwykle są to 2-3 sztuki, natomiast postać sproszkowana przynosi najlepsze efekty w objętości około 2 porcji po 0,5 miarki.

W MyBionic oferujemy co najmniej kilka preparatów z powyższym surowcem. Jak je przyjmować? Cytrulinę Trec, na przykład, należy suplementować w ilości 3 g rozpuszczonych w 300 ml wody 2 razy dziennie. Jeśli dysponujesz cytruliną Olimp, spożywaj 1 kapsułkę przed i po treningu oraz przed snem. 

 

Cytrulina – skutki uboczne

 

Z jakimi negatywnymi konsekwencjami wiąże się przyjmowanie cytruliny? Działaniem ubocznym najczęściej zgłaszanym przez stosujące ją osoby są dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy jednak podkreślić, że aminokwas ten uważany jest za substancję bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. 

 

Cytrulina – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać cytruliny? Przeciwwskazaniem do jej włączenia do suplementacji są schorzenia układu krwionośnego i dysfunkcje pokarmowe. Jeśli nie wiesz, czy jest ona dla ciebie bezpieczna, omów swój przypadek z lekarzem lub dietetykiem.

 

Cytrulina dla kobiet

 

Cytrulina to substancja, która może być z powodzeniem stosowana przez kobiety. Niweluje ona zakwasy po aktywności fizycznej i przyspiesza powrót do pełnej wydajności przed nadchodzącą sesją treningową. Ponadto ma ona pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ rozszerza światło naczyń, zwiększając ich przepustowość.

 

Preparaty z cytruliną

 

MyBionic posiada w swojej ofercie dwa rodzaje preparatów z cytruliną – proszek i kapsułki. Wybierz opcję, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom, i ciesz się lepszą regeneracją po każdym treningu! 

 

Cytrulina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z cytruliną w kapsułkach:

 

  • Olimp Cytrulina AAKG 1250 (120 kapsułek),
  • Cytrulina Now Foods (90 kapsułek).

 

Cytrulina – proszek

 

Przykładowe preparaty z cytruliną w proszku:

 

  • Olimp Cytrulina Citrulline Malate (200 g),
  • Biotech Cytrulina Citrulline Malate (300 g).

 

Cytrulina – cena

 

Ile kosztują dobrej jakości produkty z cytruliną? Ceny asortymentu w MyBionic zależą od producenta, formy oraz objętości i zaczynają się od 39,90 zł. Jeśli planujesz zakup cytruliny w kapsułkach, do wyboru masz cytrulinę Olimp za 76,90 zł oraz cytrulinę Trec za 78,90 zł. Suplement z cytruliną BioTech z kolei dostępny jest za 79,90 zł.

 

Czy wiesz, że w MyBionic mamy także inne preparaty przedtreningowe? Oferujemy wiele specjalistycznych artykułów dedykowanych osobom aktywnym fizycznie, w tym boostery azotu, batony i odżywki białkowe, zdrową żywność, żele energetyczne, glutaminę, witaminy i minerały oraz neurotransmitery i stymulanty. Podzieliliśmy je na praktyczne kategorie, dzięki którym w mgnieniu oka znajdziesz to, czego potrzebujesz. Nie zapomnij o regularnym odwiedzaniu zakładki PROMOCJE, w której czekają na ciebie atrakcyjne rabaty!

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite