Cytrulina

Cytrulina to alfa-aminokwas o szerokim spektrum zastosowania. Naturalnie występuje on w takich produktach jak dynia, ogórki, rośliny strączkowe czy mięso. Na rynku dostępne są również suplementy diety z jego zawartością. Są one dedykowane głównie sportowcom, ponieważ przyspieszają regenerację mięśni. Na jakie inne korzyści można liczyć, stosując cytrulinę? Właściwości tego aminokwasu zaskoczą niejednego!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 41 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 41 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Cytrulina – działanie

 

Cytrulina reprezentuje grupę alfa-aminokwasów. Jednak nie buduje ona białek – zamiast tego organizm wykorzystuje ją do skomplikowanych przemian metabolicznych, w wyniku których nadmiar amoniaku jest przekształcany w mocznik i wydalany wraz z moczem i potem. Jest on także prekursorem innych aminokwasów, tj. argininy i ornityny. 

 

Jakie korzyści dla zdrowia niesie za sobą cytrulina? Właściwości tego aminokwasu nie kończą się na uczestniczeniu w metabolizmie komórkowym. Jest on szczególnie ceniony przez osoby aktywnie uprawiające sport, ponieważ jego zażywanie zmniejsza zakwasy. Przyspiesza on również regenerację, dzięki czemu pozwala na wykonywanie każdej jednostki treningowej z najwyższą wydajnością. Jego regularne stosowanie gwarantuje szybkie efekty i pośrednio wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Cytrulina zwiększa przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Wspomniana arginina, której związek ten daje początek, bierze udział w syntezie tlenku azotu – substancji rozszerzającej naczynia krwionośne. Doniesienia naukowe pokazują, że własność ta przynosi korzyści w walce z hipertensją. W wyniku tego procesu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawałów serca i udarów.

 

Jakie inne atuty posiada cytrulina (tabletki, kapsułki lub proszek). Reguluje ona gospodarkę kwasowo-zasadową i ogranicza wydalanie wapnia, magnezu, potasu oraz sodu z ustroju. Co więcej, redukuje ona uczucie zmęczenia, a także poprawia erekcję, co może zainteresować osoby borykające się z problemami w sferze seksualnej.

 

Cytrulina – dawkowanie

 

Jak stosować cytrulinę? Dawkowanie poszczególnych produktów z jej zawartością zależy od ich formy. Jeśli posiadasz specyfik w kapsułkach, zwykle są to 2-3 sztuki, natomiast postać sproszkowana przynosi najlepsze efekty w objętości około 2 porcji po 0,5 miarki.

W MyBionic oferujemy co najmniej kilka preparatów z powyższym surowcem. Jak je przyjmować? Cytrulinę Trec, na przykład, należy suplementować w ilości 3 g rozpuszczonych w 300 ml wody 2 razy dziennie. Jeśli dysponujesz cytruliną Olimp, spożywaj 1 kapsułkę przed i po treningu oraz przed snem. 

 

Cytrulina – skutki uboczne

 

Z jakimi negatywnymi konsekwencjami wiąże się przyjmowanie cytruliny? Działaniem ubocznym najczęściej zgłaszanym przez stosujące ją osoby są dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy jednak podkreślić, że aminokwas ten uważany jest za substancję bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. 

 

Cytrulina – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać cytruliny? Przeciwwskazaniem do jej włączenia do suplementacji są schorzenia układu krwionośnego i dysfunkcje pokarmowe. Jeśli nie wiesz, czy jest ona dla ciebie bezpieczna, omów swój przypadek z lekarzem lub dietetykiem.

 

Cytrulina dla kobiet

 

Cytrulina to substancja, która może być z powodzeniem stosowana przez kobiety. Niweluje ona zakwasy po aktywności fizycznej i przyspiesza powrót do pełnej wydajności przed nadchodzącą sesją treningową. Ponadto ma ona pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ rozszerza światło naczyń, zwiększając ich przepustowość.

 

Preparaty z cytruliną

 

MyBionic posiada w swojej ofercie dwa rodzaje preparatów z cytruliną – proszek i kapsułki. Wybierz opcję, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom, i ciesz się lepszą regeneracją po każdym treningu! 

 

Cytrulina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z cytruliną w kapsułkach:

 

  • Olimp Cytrulina AAKG 1250 (120 kapsułek),
  • Cytrulina Now Foods (90 kapsułek).

 

Cytrulina – proszek

 

Przykładowe preparaty z cytruliną w proszku:

 

  • Olimp Cytrulina Citrulline Malate (200 g),
  • Biotech Cytrulina Citrulline Malate (300 g).

 

Cytrulina – cena

 

Ile kosztują dobrej jakości produkty z cytruliną? Ceny asortymentu w MyBionic zależą od producenta, formy oraz objętości i zaczynają się od 39,90 zł. Jeśli planujesz zakup cytruliny w kapsułkach, do wyboru masz cytrulinę Olimp za 76,90 zł oraz cytrulinę Trec za 78,90 zł. Suplement z cytruliną BioTech z kolei dostępny jest za 79,90 zł.

 

Czy wiesz, że w MyBionic mamy także inne preparaty przedtreningowe? Oferujemy wiele specjalistycznych artykułów dedykowanych osobom aktywnym fizycznie, w tym boostery azotu, batony i odżywki białkowe, zdrową żywność, żele energetyczne, glutaminę, witaminy i minerały oraz neurotransmitery i stymulanty. Podzieliliśmy je na praktyczne kategorie, dzięki którym w mgnieniu oka znajdziesz to, czego potrzebujesz. Nie zapomnij o regularnym odwiedzaniu zakładki PROMOCJE, w której czekają na ciebie atrakcyjne rabaty!

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie
Search engine powered by ElasticSuite