Gotu kola

Gotu kola, czyli wąkrotka azjatycka, to roślina z grupy adaptogenów porastająca tereny Australii, Azji, Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Jej prozdrowotne właściwości znane były już w starożytności i jej popularność nie gaśnie aż do dzisiaj. W medycynie naturalnej ceniona jest ona przede wszystkim za pozytywny wpływ na pracę mózgu, zwłaszcza pamięć i koncentrację. Jakie inne działanie na organizm wykazuje wąkrotka azjatycka? Właściwości tego składnika są ta liczne, że trudno wymienić je wszystkie!

Ładuję...

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Gotu kola – właściwości 

 

Jakie działanie na organizm wykazuje gotu kola? Właściwości lecznicze tej rośliny są bardzo liczne. W medycynie niekonwencjonalnej ceniona jest ona przede wszystkim za pozytywny wpływ na pracę mózgu – okazuje się, że jej regularne spożywanie usprawnia pamięć i koncentrację, a także skutecznie poprawia nastrój. Co więcej, doskonale sprawdza się ona przy takich dolegliwościach jak wrzody żołądka, nadciśnienie tętnicze, hemoroidy, biegunka, zapalenie dróg moczowych oraz niewydolność żylna. W Ajurwedzie stosuje się ją także przy problemach skórnych, w tym łuszczycy, egzemie, bielactwie i trudno gojących się ranach.

 

Gotu kola – dawkowanie

 

Dawkowanie gotu kola zależy przede wszystkim od rodzaju preparatu, jakim dysponujesz. Zaopatrzyłeś się w kapsułki z gotu kola Aliness? Zatem przyjmuj je w ilości 1 sztuki dziennie. Preferujesz gotu kola Swanson? Wiedz, że jej optymalna dobowa porcja to 1-2 kapsułki, w zależności od potrzeb. Jeśli chodzi o zalecaną dawkę wąkrotki azjatyckiej (tabletek) od Essence, wynosi ona 400 mg (1 szt.). Dla własnego bezpieczeństwa przed zastosowaniem jakiegokolwiek specyfiku z gotu kola zapoznaj się z informacjami umieszczonymi w ulotce lub na opakowaniu, a w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 

 

Gotu kola – skutki uboczne

 

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zażyciu gotu kola? Działaniem niepożądanym najczęściej zgłaszanym przez suplementujące ją osoby są reakcje alergiczne w postaci zaczerwienienia lub świądu skóry. U części osób pojawiają się także dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym nudności, biegunka i ból brzucha. Niektórzy uskarżają się także na bóle i zawroty głowy oraz nadmierną senność. Co prawda niepokojące objawy po spożyciu wąkrotki azjatyckiej zdarzają się dość rzadko, jednak warto zachować czujność i w razie ich wystąpienia przerwać kurację.

 

Gotu kola – przeciwwskazania 

 

Głównym przeciwwskazaniem do sięgania po gotu kola – proszek, płyn kapsułki czy tabletki – jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik zawarty w wybranym specyfiku. Szczególną ostrożność przy jej przyjmowaniu powinny zachować osoby zmagające się ze schorzeniami wątroby. Ponadto nie zaleca się jej zażywania pacjentom z epilepsją oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ do tej pory nie przeprowadzono zbyt wielu badań na temat bezpieczeństwa jej stosowania w wymienionych grupach. Jeśli nie masz pewności, czy wąkrotka azjatycka to odpowiedni wybór dla ciebie, przed jej wdrożeniem do diety omów tę kwestię ze specjalistą.

 

Preparaty z gotu kola 

 

MyBionic posiada w swoim asortymencie szeroką gamę adaptogenów, w tym gotu kola. Preparaty w formie tabletek i kapsułek znajdziesz w zakładce PRODUKTY na górze strony. Wszystkie nasze suplementy pochodzą od doświadczonych i zaufanych producentów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są one skuteczne, starannie przebadane i bezpieczne.

 

Gotu kola – kapsułki 

 

Przykładowe preparaty z gotu kola w kapsułkach: 

  • Medica Herbs Gotu Kola (60 kapsułek), 
  • ForMeds Gotu Kola (60 kapsułek), 
  • Aliness Gotu Kola (100 kapsułek), 
  • Swanson Gotu Kola (60 kapsułek), 
  • Swanson Gotu Kola + Kurkuma + Traganek (60 kapsułek). 

Gotu kola – tabletki

 

Przykładowy preparat z gotu kola w tabletkach: 

  • Essence Gotu Kola (90 tabletek). 

Gotu kola – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na dobrej jakości produkty z wąkrotką azjatycką? Cena najtańszego specyfiku w naszym sklepie wynosi 14,50 zł (Swanson Gotu Kola). Jeśli chodzi o kapsułki z gotu kola Aliness, ForMeds i Medica Herbs, otrzymasz je kolejno za 59,90 zł, 52,90 zł i 26,99 zł. Planujesz zaopatrzyć się w tabletki od Essence? Ich zakup w MyBionic to koszt rzędu 29,99 zł. Wiedz, że na naszej stronie dostępne są również inne adaptogeny, w tym ashwagandha, maca, różeniec górski oraz brahmi. Ponadto znajdziesz tutaj rozmaite superfoods, probiotyki, oleje, algi, zioła oraz witaminy i minerały. Aby ułatwić ci kompletowanie zamówienia, podzieliliśmy naszą ofertę na praktyczne kategorie, dzięki czemu możesz dobrać suplementy do konkretnych dolegliwości lub dla określonej grupy osób, w tym seniorów, mężczyzn, dzieci, sportowców, wegetarian i kobiet w ciąży. Czeka tam na ciebie także zakładka z promocjami, w której pojawiają się preparaty w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite