Olej MCT

MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, znane są nie tylko ze swoich prozdrowotnych właściwości, ale również unikalnego procesu trawienia, który nie wymaga obecności żółci i lipazy. Jednym z ich najobfitszych źródeł jest olej kokosowy i to właśnie on króluje w większości suplementów diety z ich zawartością. Jakie działanie na organizm wykazuje olej MCT? Właściwości tego tłuszczu są wręcz zaskakujące!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 8 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 8 wyników

Ustaw kierunek malejący

Olej MCT – właściwości 

 

Z czego dokładnie słynie olej MCT? Działanie tego produktu jest dość nietypowe. Obecne w nim średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe rozkładane są zupełnie inaczej niż te długołańcuchowe – trafiają one prosto do wątroby, gdzie przetwarzane są na energię. Jednym z ich najbogatszych źródeł jest olej kokosowy, jednak coraz więcej osób woli stosować go w formie suplementów diety. Dlaczego warto po nie sięgać? 

 

Olej MCT w proszku, płynie lub kapsułkach jest szczególnie polecany osobom pragnącym pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Okazuje się bowiem, że zawarte w nim związki hamują apetyt i zwiększają uczucie sytości poprzez regulowanie stężenia dwóch hormonów, a mianowicie leptyny i peptydu YY. Co więcej – ze względu na unikalny proces trawienia – są one najpierw wykorzystywane jako źródło energii, a nie odkładane do tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że mogą one wpłynąć na jej poziom, jeśli są spożywane w nadmiarze. 

 

Jakimi innymi zaletami może poszczycić się olej MCT? Właściwości tego składnika nie kończą się na tych wymienionych powyżej. Niektóre badania naukowe sugerują, że może on poprawiać wydolność i zwiększać wytrzymałość. Ponadto zaobserwowano pewne powiązania pomiędzy zażywaniem oleju MCT a obniżeniem poziomu cukru we krwi. Przypuszcza się, że może on dodatkowo usprawniać pracę mózgu, wspomagać leczenie chorób wątroby, a także zapobiegać napadom epilepsji. 

 

Olej MCT – dawkowanie 

 

W przypadku oleju MCT dawkowanie zależy w głównej mierze od rodzaju preparatu, jakim dysponujesz. Jeśli posiadasz olej MCT w płynie, powinieneś przyjmować go w ilości 2 (OstroVit) lub 1-3 (Bene Vobis) łyżek 2 x dziennie. Preferujesz wersję w kapsułkach? Dla uzyskania jak najlepszych efektów spożywaj 1 (Osavi Olej MCT) lub 2 sztuki na dobę (Jarrow Formulas Coconut Oil). Pamiętaj, że większość tego typu produktów należy wprowadzać stopniowo, dlatego w razie konieczności zacznij suplementację od mniejszych dawek – przed zażyciem specyfiku zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą. 

 

Olej MCT – skutki uboczne 

 

Jak każdy suplement diety olej MCT może wywołać pewne skutki uboczne. Wśród tych najbardziej powszechnych wymienia się zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym nudności, biegunkę oraz bóle brzucha. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, trzymaj się zaleceń podanych przez producenta. 

 

Olej MCT – przeciwwskazania 

 

Kto nie powinien wdrażać do swojej diety oleju MCT? Za główne przeciwwskazanie do jego stosowania uznaje się uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek substancje zawarte w wybranym preparacie. Ostrożność przy jego zażywaniu powinny zachować również osoby zmagające się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Jeśli masz wątpliwości odnośnie suplementowania oleju MCT w proszku, kapsułkach czy płynie, zasięgnij porady specjalisty. 

 

Olej MCT dla dzieci 

 

Olej MCT uznawany jest za składnik bezpieczny dla dzieci. Niektóre źródła podają, że może on leczyć napady padaczkowe u najmłodszych – zanim jednak wprowadzisz go do jadłospisu malucha, koniecznie omów swoją decyzję z lekarzem. Jest to szczególnie wskazane w przypadku nieletnich borykających się z problemami zdrowotnymi. 

 

Olej MCT dla niemowląt 

 

Wielu specjalistów jest zwolennikami podawania oleju MCT niemowlętom – przypuszcza się, że mogą one wspomagać leczenie alergii pokarmowych, zwłaszcza tych idących w parze z zaburzeniami wchłaniania jelitowego. Przed podaniem oleju MCT dziecku zalecana jest konsultacja lekarska. 

 

Olej MCT – preparaty 

 

MyBionic oferuje sprawdzone preparaty z olejem MCT – do dyspozycji masz opcje w płynie i kapsułkach o różnych stężeniach i objętościach. Jako że pochodzą one od najbardziej doświadczonych i zaufanych producentów na rynku, możesz mieć pewność, że wyróżniają się bardzo wysoką jakością i skutecznością. Sięgnij po najlepsze produkty od MyBionic i ciesz się wyjątkowymi właściwościami oleju MCT!

 

Olej MCT w kapsułkach 

 

Przykładowe preparaty z olejem MCT w kapsułkach: 

 

  • Jarrow Formulas Coconut Oil (120 kapsułek), 
  • Osavi Olej MCT (60/180 kapsułek). 

 

Olej MCT w płynie

 

Przykładowe preparaty z olejem MCT w płynie

 

  • OstroVit MCT Oil (500 ml), 
  • Bene Vobis Olej MCT z kokosa (500 ml), 
  • Jarrow Formulas MCT Oil (591 ml). 

 

Olej MCT – cena

 

Ceny produktów z olejem MCT dostępnych w naszym sklepie mieszczą się w przedziale 43-94,90 zł, przy czym najtańszy z nich to Osavi Olej MCT (60 kapsułek), a najdroższy Jarrow Formulas MCT Oil (591 ml). Zakup preparatu OstroVit MCT Oil z kolei to koszt rzędu 62,90 zł, natomiast na olej MCT firmy Bene Vobis należy przeznaczyć 60,90 zł. 

 

Czy wiesz, że na naszej stronie znajdziesz także inne oleje, w tym olej lniany, z czarnuszki, ostropestu i wiesiołka? Ale to nie wszystko! MyBionic posiada w swoim asortymencie szeroką gamę środków na rozmaite dolegliwości, włączając w to witaminy i minerały, adaptogeny, antyoksydanty i probiotyki. Dla twojej wygody podzieliliśmy je na kategorie – dzięki temu zaopatrzysz nie tylko w specyfiki wspomagające leczenie poszczególnych schorzeń, ale również te dedykowane konkretnym osobom, w tym kobietom, mężczyznom, dzieciom, seniorom, sportowcom oraz ciężarnym.


Chcesz zaoszczędzić na swoich zakupach? Zatem zajrzyj do zakładki PROMOCJE, w której co jakiś czas pojawiają się produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i zamów sprawdzone suplementy diety dla siebie i swoich bliskich!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite