Olej MCT

MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, znane są nie tylko ze swoich prozdrowotnych właściwości, ale również unikalnego procesu trawienia, który nie wymaga obecności żółci i lipazy. Jednym z ich najobfitszych źródeł jest olej kokosowy i to właśnie on króluje w większości suplementów diety z ich zawartością. Jakie działanie na organizm wykazuje olej MCT? Właściwości tego tłuszczu są wręcz zaskakujące!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący

Olej MCT – właściwości 

 

Z czego dokładnie słynie olej MCT? Działanie tego produktu jest dość nietypowe. Obecne w nim średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe rozkładane są zupełnie inaczej niż te długołańcuchowe – trafiają one prosto do wątroby, gdzie przetwarzane są na energię. Jednym z ich najbogatszych źródeł jest olej kokosowy, jednak coraz więcej osób woli stosować go w formie suplementów diety. Dlaczego warto po nie sięgać? 

 

Olej MCT w proszku, płynie lub kapsułkach jest szczególnie polecany osobom pragnącym pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Okazuje się bowiem, że zawarte w nim związki hamują apetyt i zwiększają uczucie sytości poprzez regulowanie stężenia dwóch hormonów, a mianowicie leptyny i peptydu YY. Co więcej – ze względu na unikalny proces trawienia – są one najpierw wykorzystywane jako źródło energii, a nie odkładane do tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że mogą one wpłynąć na jej poziom, jeśli są spożywane w nadmiarze. 

 

Jakimi innymi zaletami może poszczycić się olej MCT? Właściwości tego składnika nie kończą się na tych wymienionych powyżej. Niektóre badania naukowe sugerują, że może on poprawiać wydolność i zwiększać wytrzymałość. Ponadto zaobserwowano pewne powiązania pomiędzy zażywaniem oleju MCT a obniżeniem poziomu cukru we krwi. Przypuszcza się, że może on dodatkowo usprawniać pracę mózgu, wspomagać leczenie chorób wątroby, a także zapobiegać napadom epilepsji. 

 

Olej MCT – dawkowanie 

 

W przypadku oleju MCT dawkowanie zależy w głównej mierze od rodzaju preparatu, jakim dysponujesz. Jeśli posiadasz olej MCT w płynie, powinieneś przyjmować go w ilości 2 (OstroVit) lub 1-3 (Bene Vobis) łyżek 2 x dziennie. Preferujesz wersję w kapsułkach? Dla uzyskania jak najlepszych efektów spożywaj 1 (Osavi Olej MCT) lub 2 sztuki na dobę (Jarrow Formulas Coconut Oil). Pamiętaj, że większość tego typu produktów należy wprowadzać stopniowo, dlatego w razie konieczności zacznij suplementację od mniejszych dawek – przed zażyciem specyfiku zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą. 

 

Olej MCT – skutki uboczne 

 

Jak każdy suplement diety olej MCT może wywołać pewne skutki uboczne. Wśród tych najbardziej powszechnych wymienia się zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym nudności, biegunkę oraz bóle brzucha. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, trzymaj się zaleceń podanych przez producenta. 

 

Olej MCT – przeciwwskazania 

 

Kto nie powinien wdrażać do swojej diety oleju MCT? Za główne przeciwwskazanie do jego stosowania uznaje się uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek substancje zawarte w wybranym preparacie. Ostrożność przy jego zażywaniu powinny zachować również osoby zmagające się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Jeśli masz wątpliwości odnośnie suplementowania oleju MCT w proszku, kapsułkach czy płynie, zasięgnij porady specjalisty. 

 

Olej MCT dla dzieci 

 

Olej MCT uznawany jest za składnik bezpieczny dla dzieci. Niektóre źródła podają, że może on leczyć napady padaczkowe u najmłodszych – zanim jednak wprowadzisz go do jadłospisu malucha, koniecznie omów swoją decyzję z lekarzem. Jest to szczególnie wskazane w przypadku nieletnich borykających się z problemami zdrowotnymi. 

 

Olej MCT dla niemowląt 

 

Wielu specjalistów jest zwolennikami podawania oleju MCT niemowlętom – przypuszcza się, że mogą one wspomagać leczenie alergii pokarmowych, zwłaszcza tych idących w parze z zaburzeniami wchłaniania jelitowego. Przed podaniem oleju MCT dziecku zalecana jest konsultacja lekarska. 

 

Olej MCT – preparaty 

 

MyBionic oferuje sprawdzone preparaty z olejem MCT – do dyspozycji masz opcje w płynie i kapsułkach o różnych stężeniach i objętościach. Jako że pochodzą one od najbardziej doświadczonych i zaufanych producentów na rynku, możesz mieć pewność, że wyróżniają się bardzo wysoką jakością i skutecznością. Sięgnij po najlepsze produkty od MyBionic i ciesz się wyjątkowymi właściwościami oleju MCT!

 

Olej MCT w kapsułkach 

 

Przykładowe preparaty z olejem MCT w kapsułkach: 

 

  • Jarrow Formulas Coconut Oil (120 kapsułek), 
  • Osavi Olej MCT (60/180 kapsułek). 

 

Olej MCT w płynie

 

Przykładowe preparaty z olejem MCT w płynie

 

  • OstroVit MCT Oil (500 ml), 
  • Bene Vobis Olej MCT z kokosa (500 ml), 
  • Jarrow Formulas MCT Oil (591 ml). 

 

Olej MCT – cena

 

Ceny produktów z olejem MCT dostępnych w naszym sklepie mieszczą się w przedziale 43-94,90 zł, przy czym najtańszy z nich to Osavi Olej MCT (60 kapsułek), a najdroższy Jarrow Formulas MCT Oil (591 ml). Zakup preparatu OstroVit MCT Oil z kolei to koszt rzędu 62,90 zł, natomiast na olej MCT firmy Bene Vobis należy przeznaczyć 60,90 zł. 

 

Czy wiesz, że na naszej stronie znajdziesz także inne oleje, w tym olej lniany, z czarnuszki, ostropestu i wiesiołka? Ale to nie wszystko! MyBionic posiada w swoim asortymencie szeroką gamę środków na rozmaite dolegliwości, włączając w to witaminy i minerały, adaptogeny, antyoksydanty i probiotyki. Dla twojej wygody podzieliliśmy je na kategorie – dzięki temu zaopatrzysz nie tylko w specyfiki wspomagające leczenie poszczególnych schorzeń, ale również te dedykowane konkretnym osobom, w tym kobietom, mężczyznom, dzieciom, seniorom, sportowcom oraz ciężarnym.


Chcesz zaoszczędzić na swoich zakupach? Zatem zajrzyj do zakładki PROMOCJE, w której co jakiś czas pojawiają się produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i zamów sprawdzone suplementy diety dla siebie i swoich bliskich!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite