Inozytol

Inozytol to substancja odżywcza o bardzo wszechstronnych właściwościach. Wbrew powszechnym opiniom nie jest ona witaminą, a związkiem witaminopodobnym należącym do grupy polioli. Utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie wspomaga funkcjonowanie układu hormonalnego, rozrodczego i nerwowego. Jakie działanie na organizm wykazuje inozytol? Tabletki, proszek czy kapsułki – w jakiej formie występuje i w jakich dawkach go przyjmować?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 24 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 24 wyników

Ustaw kierunek malejący

Inozytol – właściwości

 

Jakie korzyści niesie za sobą spożywanie inozytolu do picia, w kapsułkach, w proszku czy w tabletkach? Właściwości prozdrowotne tej substancji są tak liczne, że trudno wymienić je wszystkie! Przede wszystkim usprawnia ona funkcjonowanie gospodarki węglowodanowej poprzez redukowanie poziomu glukozy we krwi i uwrażliwianie tkanek na działanie insuliny. Co więcej, poprawia ona profil lipidowy, łagodzi objawy PCOS, a także pomaga uporać się z przykrymi symptomami PMS, czyli napięcia przedmiesiączkowego. Przypuszcza się, że może ona również wspomagać leczenie depresji i stanów lękowych, zapobiegać wypadaniu włosów, obniżać ciśnienie krwi oraz pozytywnie oddziaływać na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jako silny antyoksydant inozytol hamuje namnażanie się wolnych rodników i niweluje skutki stresu oksydacyjnego.

 

Inozytol – dawkowanie

 

Dawkowanie inozytolu zależy przede wszystkim od rodzaju suplementu, jakim dysponujesz, dlatego zawsze trzymaj się wytycznych producenta podanych w ulotce lub na opakowaniu. Optymalna porcja inozytolu Swanson oraz inozytolu Aliness, na przykład, to 1 kapsułka dziennie. Dysponujesz tabletkami z inozytolem Puritan’s Pride? Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów spożywaj je w dawce 1 tabletki na dobę. Inozytol Now Foods z kolei zaleca się przyjmować w ilości ¼ łyżeczki dziennie rozpuszczonej w wodzie. 

 

Inozytol – skutki uboczne 

 

Inozytol uznawany jest za substancję mało toksyczną, nawet w dużych dawkach. Oczywiście nie oznacza to, że można stosować go bez umiaru. Jakie są najbardziej powszechne skutki uboczne inozytolu? Zalicza się do nich głównie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym mdłości, biegunki, wzdęcia oraz bóle brzucha. Niektórzy uskarżają się także na bóle i zawroty głowy oraz uczucie zmęczenia. 

 

Inozytol w ciąży 

 

Doniesienia ze świata nauki pokazują, że inozytol może zmniejszać ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej o ok. 50%. Pomimo licznych zalet jego zażywania, przed wdrożeniem go do suplementacji należy skonsultować się z lekarzem. 

 

Inozytol dla mężczyzn

 

Badania naukowe sugerują, że przyjmowanie inozytolu może wspomóc leczenie niepłodności idiopatycznej u mężczyzn. Według obserwacji naukowców związek ten zwiększa objętość nasienia oraz ruchliwość plemników. Ponadto korzystnie wpływa na ich budowę. 

 

Inozytol dla dzieci

 

Mówi się, że inozytol jest substancją bezpieczną dla dzieci, o ile stosowany jest przez krótki czas. Niekiedy podaje się go wcześniakom z ostrym zespołem niewydolności oddechowej. Pamiętaj, że przed wprowadzeniem go do diety malucha należy omówić tę kwestię z lekarzem.

 

Inozytol – preparaty 

 

Planujesz zaopatrzyć się w sprawdzone i skuteczne preparaty z inozytolem? Zatem koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu! Czekają tutaj na ciebie specyfiki w kapsułkach, proszku i tabletkach od najbardziej doświadczonych i zaufanych producentów na rynku.

 

Inozytol – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z inozytolem w kapsułkach: 

 

  • Aliness Inozytol (100 kapsułek), 
  • Swanson Inozytol (100 kapsułek), 
  • Inozytol Now Foods (100 kapsułek), 
  • Inozytol Jarrow Formulas IP6 (120 kapsułek), 
  • Inozytol Jarrow Formulas (100 kapsułek), 
  • ForMeds Inozytol (60 kapsułek).

 

Inozytol – tabletki

 

Przykładowy preparat z inozytolem w tabletkach

 

  • Puritan’s Pride Inozytol (90 tabletek). 

 

Inozytol – proszek 

 

Przykładowy preparat z inozytolem w proszku:

 

  • Inozytol Now Foods (113 g). 

 

Inozytol – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na zakup produktów z inozytolem? Ceny preparatów z jego zawartością w MyBionic zaczynają się już od 25,90 zł za 100 kapsułek (inozytol Swanson). Planujesz sięgnąć po proszek z inozytolem Now Foods? W naszym sklepie otrzymasz go za jedyne 55,90 zł! Ponadto znajdziesz tutaj inozytol Aliness (kapsułki) za 44,90 zł oraz Puritan’s Pride (tabletki) za 49,90 zł. Pamiętaj, że czekają tutaj na ciebie również inne suplementy diety, w tym starannie wyselekcjonowane zioła, oleje, probiotyki, antyoksydanty, adaptogeny, algi oraz witaminy i minerały. Jeśli szukasz dobrej jakości specyfików w jeszcze niższych cenach, przed złożeniem zamówienia koniecznie zajrzyj do naszej zakładki z promocjami.

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite