Beet it

Beet it

Beet it to marka, która wykorzystuje potencjał i właściwości prozdrowotne buraka. Została ona stworzona specjalnie z myślą o sportowcach, by jak najlepiej ich wspierać i zwiększać ich możliwości fizyczne. Każdy produkt znajdujący się w ofercie zawiera około 400 mg naturalnego azotanu, co odpowiada około 500 ml soku z buraka.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 4 wyników

Ustaw kierunek malejący

Filozofią Beet it jest dostarczanie naturalnych  produktów z buraka, pozbawionego wszelkich dodatków, ulepszaczy i konserwantów (jedynym dodatkiem w shotach jest naturalny sok z cytryny). Suplementy skierowane są przede wszystkim dla sportowców, ale również dla amatorów, którzy chcą poprawić swoje wyniki oraz tych, którzy po prostu prowadzą aktywny tryb życia.

Beet it szybko zdobył zaufanie wielu klubów i drużyn sportowych, między innymi w piłce nożnej, rugby. Korzystają z niego też reprezentacje olimpijskie w kolarstwie, lekkoatletyce, wioślarstwie, gimnastyce, narciarstwie, pływactwie oraz drużyny futbolu amerykańskiego, australijskiego oraz drużyny koszykarskie i hokejowe. 

Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających pozytywny wpływ wyciągu z buraka na funkcjonowanie organizmu. Mówią one, że taki sok zwiększa dotlenienie mięśni, wytrzymałość oraz produkcję tlenku azotu. Ponadto przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego. Redukuje też ilość powstawania kwasu mlekowego w mięśniach i przyspiesza ich regenerację. Oprócz tego przyczynia się do nasilenia procesów syntezy nowych mitochondriów, co powoduje zwiększenie powstawania energii, a co za tym idzie wydolności organizmu. 

Naukowcy m. in. z Uniwersytetu w Exeter postanowili sprawdzić wpływ soku z buraka na reakcje fizjologiczne podczas ćwiczeń fizycznych. W badaniu brało udział 10 zdrowych mężczyzn: podzielono ich na dwie grupy i jednej z nich przed ćwiczeniami podawano skoncentrowany sok z buraka, a drugiej placebo. Następnie poproszono ich o wykonanie treningu na rowerze o średniej i wysokiej intensywności. Wyniki tego badania wykazały, że spożycie soku z buraka obniżyło zużycie tlenu podczas średniej intensywności ćwiczeń oraz wydłużyło czas, po którym mężczyźni tracili siłę do ćwiczeń. Na tej podstawie wysnuto wniosek o korzystnym wpływie soku na układ sercowo-naczyniowy podczas ćwiczeń oraz poprawie wyników sportowych. Kolejnym badaniem było to opublikowane w czasopiśmie Nutrines – Open Access Human Nutrition Journal, nadzorowane przez włoskich naukowców. Postanowili oni sprawdzić wpływ soku z buraka  na wyniki pływaków. Stworzyli grupę 14 osób, którym na początku wykonano test pływacki (zmierzone zostały: zużycie tlenu, produkcja dwutlenku węgla, wentylacja płuc oraz koszt energetyczny (koszt tlenowy) a następnie przez 6 dni polecono im suplementację soku z buraka. Po tym czasie ponownie zmierzono te same parametry i okazało się, że podwyższony został próg beztlenowy, czyli intensywność, w której następuje szybki przyrost stężenia mleczanu oraz obniżył się koszt energetyczny.  Vikas Kapil, Rayomand S. Khambata, Amy Robertson, Mark J. Caulfield, Amrita Ahluwalia przeprowadzili kolejne badanie, które miało sprawdzić wpływ soku na wartość ciśnienia tętniczego. Do badania zaproszono 68 osób, z których jedna grupa wypijała 250 ml soku z buraka przez 4 tygodnie, a druga otrzymywała w tym czasie placebo. Wyniki tego badania wskazują, że ciśnienie tętnicze u osób stosujących dietę bogatą w azotany (czyli tych, którzy spożywali sok) obniżyło się średnio 7,7 mmHg przy ciśnieniu skurczowym i 3,8 mmHg przy rozkurczowym. 

W ofercie Beet it znaleźć można sok z buraka BEET IT SPORT SHOT, baton BEET IT SPORT, oraz maksymalnie zagęszczony sok z buraka czerwonego Beet It SPORT 3000 Nitrate. Wszystkie mają prosty, przejrzysty skład oparty tylko na naturalnych substratach.  O wysokiej jakości produktów świadczą liczne certyfikaty i nagrody, takie jak: zwycięzca Health Food Business, 220 Triathlon Editor's Choice, great taste gold 2011, INFORMED-SPORT Trusted by sport. Podsumowując, Beet it to marka, która cieszy się zaufaniem wielu ludzi, w tym także światowej klasy sportowców, na całej kuli ziemskiej. Dzięki oferowaniu wyłącznie naturalnych suplementów, są one całkowicie bezpieczne i maksymalnie skuteczne.