Uroda

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Gurmar - Czym jest? Jakie posiada właściwości i jakie są efekty jego stosowania?

  Gurmar Roślina Lecznicza świeże Liście Ziela

  Czym jest gurmar, jakie posiada właściwości i jakie są efekty jego stosowania? 

   

  Gurmar (Gymnema sylvestre) to roślina od lat wykorzystywana w medycynie alternatywnej, zwłaszcza tej azjatyckiej. Znana jest ona przede wszystkim ze swojego potencjału hipoglikemizującego, czyli obniżającego poziom cukru we krwi. Warto jednak mieć świadomość, że jej wyjątkowe działanie nie obejmuje jedynie gospodarki węglowodanowej – jej suplementowanie może przynieść również wiele dobrego naszemu sercu czy układowi pokarmowemu. Z czego jeszcze słynie ziele gurmar? Tabletki, proszek czy kapsułki – w jakich formach występuje i kto powinien

 2. Czytaj więcej »

  Moringa (liście moringa) – właściwości. Moringa na odchudzanie

  Zbliżenie Na Roślinę Z Zielonymi Liśćmi

  Co to jest moringa? Jakie są właściwości liści moringa?

   

  Moringa to tropikalne drzewo z rodziny moringowatych, występujące na terenie Indii i Pakistanu, a także w niektórych regionach Afryki i Ameryki Południowej. Od lat cieszy się ono ogromną popularnością w medycynie alternatywnej, a to wszystko za sprawą bogactwa substancji odżywczych, które kryją się m.in. w jego liściach. Z jakich właściwości znana jest moringa? Tabletki, proszek czy kapsułki – w jakiej formie występuje i jakie są główne przeciwwskazania do jej stosowania? Poznaj najważniejsze informacje na temat preparatów z drzewa moringa i już dziś wprowadź je do swojej suplementacji!

   

   

  Liście moringi – właściwości 

   

  W medycynie alternatywnej wykorzystywane są różne części

 3. Czytaj więcej »

  Lukrecja – właściwości, działanie, skutki uboczne i przeciwwskazania

  Korzenie lukrecji na białym tle

  Lukrecja to reprezentantka rodziny bobowatych. Produkty z jej zawartością charakteryzują się specyficznym słodkim posmakiem i mogą poszczycić się licznymi prozdrowotnymi właściwościami. Co to jest lukrecja? W jaki sposób wpływa na organizm? I dlaczego warto włączyć ją do kuracji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 4. Czytaj więcej »

  Czym jest kwas linolowy i jakie ma właściwości?

  Różnorodne pojemniki wypełnione oliwą z oliwek

  Kwas linolowy to jeden z niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, należących do grupy omega-6. Bierze on udział w szeregu procesów biochemicznych w ludzkim ciele, dlatego warto uwzględnić go w codziennym jadłospisie. Nie jesteś przekonany, czy włączyć do menu kwas linolowy? Gdzie występuje ten składnik, jaki ma wpływ na zdrowie i czym grozi jego niedobór? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu!

   

 5. Czytaj więcej »

  Zakrzepica – co to jest? Jakie są jej objawy? I jak wygląda leczenie?

  nogi z widocznymi żylakami

  Żylaki i pajączki na nogach to dla ciebie znajomy widok? Dolegliwości te coraz częściej dotykają zarówno starsze, jak i młodsze osoby. Ich obecność może świadczyć o postępującej zakrzepicy. Co to jest? Czy schorzenie to dotyczy wyłącznie kończyn dolnych? Jak rozpoznać jego objawy i dlaczego nie wolno go lekceważyć? Dowiedz się tego z poniższego artykułu!

   

Search engine powered by ElasticSuite