Kolagen

Kolagen to niewątpliwie jeden z najważniejszych materiałów budulcowych w organizmie. To właśnie od niego zależy w dużej mierze kondycja naszych stawów, skóry, włosów i paznokci – ale nie tylko. Niestety z wiekiem jego ilość w ustroju spada, co przekłada się na nasz wygląd oraz zdrowie i samopoczucie. Na szczęście na rynku suplementów diety dostępne są kapsułki, proszek, płyn oraz tabletki z kolagenem, którymi możemy się wspomóc. Które z nich warto wybrać? Poznaj zestawienie najlepszych preparatów z kolagenem od MyBionic!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 174 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 174 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Kolagen – właściwości 

 

Kolagen to jedno z najważniejszych białek strukturalnych w ludzkim organizmie, uznawane za istotny budulec skóry, kości, ścięgien, chrząstek, a nawet rogówki oka. Nie bez powodu nazywa się go białkiem młodości – w końcu to od niego w dużej mierze zależy kondycja naszych włosów, skóry czy paznokci. Składnik ten bierze udział w wielu kluczowych przemianach zachodzących w organizmie, włączając w to proces krzepnięcia krwi i zrastania się kości po złamaniach. Ponadto to on nadaje tkankom sprężystości, elastyczności, a także odpowiedniej twardości i sztywności. Niestety z biegiem czasu jego ilość w ustroju spada, dlatego dobrze jest wspomagać się preparatami z kolagenem dostępnymi na rynku. 

 

Przeciwwskazania do stosowania kolagenu

 

Kto powinien zrezygnować z przyjmowania kolagenu? Przeciwwskazania do jego spożywania nie są zbyt liczne, ale zdecydowanie warto poznać te najpowszechniejsze. Wśród nich wymienia się przede wszystkim uczulenie lub nadwrażliwość na jakiekolwiek komponenty zawarte w wybranym produkcie. Co więcej, nie powinny zażywać go osoby zmagające się z RZS, zapaleniem naczyń krwionośnych, ciężką postacią łuszczycy oraz toczniem rumieniowatym układowym. 

 

Kolagen – skutki uboczne 

 

Z jakimi skutkami ubocznymi wiąże się suplementowanie kolagenu? Działaniem niepożądanym najczęściej obserwowanym u osób sięgających po specyfiki z tym składnikiem jest ból brzucha oraz problemy z wypróżnianiem. Ponadto mogą pojawić się reakcje alergiczne, bóle mięśni i stawów, osłabienie oraz nieprzyjemny posmak w ustach. 

 

Kolagen dla kobiet 

 

Wśród produktów z kolagenem dla kobiet na szczególną uwagę zasługują te w formie proszku do rozpuszczania w wodzie, np. kolagen Intenson Beauty Elixir lub kolagen Noble Health z cynkiem i kreatyną. 

 

Kolagen w ciąży

 

Niektórzy specjaliści odradzają stosowanie kolagenu w ciąży i w trakcie karmienia piersią, dlatego decyzja o jego wdrożeniu do diety powinna zostać omówiona z lekarzem prowadzącym. 

 

Kolagen dla dzieci

 

Kolagen to niezbędny element w diecie nieletnich, dlatego warto zadbać o jego stosowną podaż w jadłospisie. Jeśli chodzi o zażywanie suplementów z kolagenem dla dzieci, nie należy wdrażać ich na własną rękę, zwłaszcza gdy nie ma ku temu wyraźnych wskazań.

 

Kolagen dla mężczyzn

 

Szukasz sprawdzonego kolagenu dla mężczyzn? Wiedz, że wszystkie produkty dostępne w MyBionic są odpowiednie zarówno dla panów, jak i pań. Dobrą opcją dla tych pierwszych będą m.in. specyfiki dedykowane biegaczom, np. kolagen Trec Endurance 4 Runners.

 

Preparaty z kolagenem 

 

Niezależnie od tego, czy preferujesz proszek, kapsułki, tabletki czy kolagen do picia, efekty, które w pełni cię zadowolą, osiągniesz jedynie przy stosowaniu preparatów wysokiej jakości. W MyBionic znajdziesz suplementy tylko od najlepszych producentów na rynku

 

Kolagen – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z kolagenem w kapsułkach

 

 • Kolagen Essence z witaminą C (90 kapsułek), 
 • Kolagen Trec Endurance 4 Runners (90 kapsułek), 
 • Noble Health Kolagen morski (60 kapsułek), 
 • Kolagen Noble Health Class A (90 kapsułek), 
 • ForMeds Kolagen + Kwas hialuronowy (60 kapsułek), 
 • Kolagen ForMeds BICAPS (60 kapsułek), 
 • Solgar Kolagen (30 kapsułek), 
 • Swanson Kolagen hydrolizowany (60 kapsułek), 
 • Aliness Kolagen Arthro Sprint (60 kapsułek). 

 

Kolagen – tabletki

 

Przykładowe preparaty z kolagenem w tabletkach

 

 • Kolagen Essence (90 tabletek), 
 • Kolagen Intenson (90 tabletek), 
 • Kolagen OstroVit (90 tabletek), 
 • Kolagen Natrol Skin Renewal (120 tabletek). 

 

Kolagen – proszek

 

Przykładowe preparaty z kolagenem w proszku

 

 • Kolagen Intenson + Witamina C + Kwas hialuronowy (60 g), 
 • Kolagen Trec o smaku truskawkowo-bananowym (350 g), 
 • Noble Health Kolagen + Witamina C (100 g), 
 • Kolagen ForMeds F-COLLAGEN ZINC (30 porcji). 

 

Kolagen do picia

 

Przykładowe preparaty z kolagenem w płynie

 

 • Valentis Flexus Shots (20 x 10 ml), 
 • Aura Herbals Kolagen morski (500 ml), 
 • Prima Zdrowie Kolagen (30 x 30 ml). 

 

Kolagen – żelki

 

Przykładowy preparat z kolagenem w żelkach:

 

 • Noble Health Kolagen w żelkach (60 żelek). 

 

Kolagen – ceny

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na zakup kolagenu? Cena najtańszego produktu w naszym sklepie wynosi 7,99 zł (kolagen Prima Zdrowie). Poza kolagenem do picia czekają tutaj na ciebie kapsułki, proszek i wiele innych opcji, w tym kolagen Solgar, kolagen Swanson oraz kolagen Aliness, które nabędziesz kolejno za 124,90 zł, 28,99 zł i 49,90 zł, w zależności od rodzaju specyfiku. Zanim złożysz swoje zamówienie, koniecznie zajrzyj do wszystkich naszych zakładek, w których znajdziesz suplementy diety na niemal każdą dolegliwość. Oczywiście nie zapomnij o tej z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite