Mumio shilajit

Mumio (shilajit) to substancja mineralno-organiczna o ciemnobrązowej barwie, specyficznym zapachu i smolistej konsystencji. Występuje ona na terenach górskich, głównie w himalajskich jaskiniach. Jej właściwości zostały odkryte kilka tysięcy lat temu i cenione są aż do dzisiaj – według dotychczasowych obserwacji wykazuje ona wszechstronne działanie na organizm i łagodzi rozmaite dolegliwości. Dlaczego warto sięgnąć po mumio (shilajit)? Tabletki czy kapsułki – w jakich suplementach diety występuje i jaka jest ich cena?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 7 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 7 wyników

Ustaw kierunek malejący

Mumio (shilajit) – właściwości 

 

Jakie właściwości prozdrowotne wykazuje mumio (shilajit)? Działanie tej substancji jest niezwykle wszechstronne. Jako obfite źródło kwasu fulwowego, znanego z wysokiego potencjału przeciwutleniającego, usprawnia ona wiele procesów zachodzących w ludzkim ciele – poprawia profil lipidowy, łagodzi dolegliwości bólowe różnego pochodzenia, zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób (np. miażdżycy i anemii), a także korzystnie wpływa na układ nerwowy, kostny i pokarmowy. Warto wspomnieć również o jej pozytywnym oddziaływaniu na płodność i libido.

 

Mumio (shilajit) – dawkowanie 

 

Jako że mumio (shilajit) występuje w różnych formach, jego dawkowanie zależy od rodzaju produktu, jakim dysponujesz. W przypadku preparatu Aliness, na przykład, optymalna dzienna porcja wynosi 400 mg (1 kapsułka). Pamiętaj, że wdrażanie suplementów z mumio (shilajitem) powinno przebiegać stopniowo – najlepiej zacząć od 100 mg na dobę i sukcesywnie zwiększać ilość. Ponadto pod uwagę należy wziąć rodzaj schorzenia, w którym się borykasz – inną dawkę przyjmuje się przy złamaniu kości, a jeszcze inną przy niestrawności, wrzodach czy egzemie. W razie wątpliwości zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.

 

Mumio (shilajit) – skutki uboczne

 

Z racji tego, że shilajit (mumio) zwiększa produkcję kwasu moczowego, jego nadmierne spożywanie może przyczynić się do wystąpienia dny moczanowej. Co więcej, konsekwencją przedawkowania może być spadek ciśnienia tętniczego, obniżenie poziomu cukru we krwi oraz hiperwitaminoza – ta ostatnia występuje zwykle przy jednoczesnym stosowaniu kompleksów witaminowych z żelazem. 

 

Mumio (shilajit)– przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do sięgania po mumio (shilajit) – tabletki, kapsułki lub inne suplementy diety – jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Szczególną ostrożność przy jego zażywaniu powinny zachować osoby zmagające się z hemochromatozą (zwiększone wchłanianie żelaza), talasemią (niedoczynność tarczowatokrwinkowa) oraz anemią sierpowatą – w każdym z wymienionych przypadków zalecana jest wcześniejsza konsultacja lekarska.

 

Przyjmowanie himalajskiego mumio (shilajitu) na własną rękę nie jest wskazane u pacjentów z niedociśnieniem i niektórymi chorobami sercowo-naczyniowymi. Nie należy podawać go także dzieciom, młodzieży oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ do tej pory nie przeprowadzono dokładnych badań na temat bezpieczeństwa jego stosowania w tej grupie osób. 

 

Mumio (shilajit) – cena

 

Ile kosztuje sprawdzony preparat z shilajitem (mumio)? Cena produktu firmy Aliness, na przykład, wynosi 44,90 zł. Jest to suplement diety w kapsułkach (90 szt.) zawierający aż 400 mg dobrze przyswajalnego ekstraktu z mumio (shilajitu) w jednej porcji. Planujesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie? Zatem zaopatrz się w niezbędne zioła, witaminy i minerały! Większość z nich znajdziesz w naszym sklepie i to szczegółowo podzielone według kategorii!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite