Suplementy diety

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Koniczyna czerwona – jakie są jej właściwości i przeciwwskazania? Jak dawkować?

  Koniczyna czerwona ma wiele zastosowań prozdrowotnych, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy – MyBionic.pl

  Koniczyna czerwona, inaczej nazywana dziką koniczyną to popularna roślina rosnąca na terenach Europy i nie tylko. Przeważnie jest ona określana mianem chwastu, ponieważ nie potrzebuje wyjątkowych warunków środowiskowych do rozwoju. Mimo to, właściwości lecznicze czerwonej koniczyny zyskały sławę wśród kobiet, dzięki swoim zastosowaniom w balansie hormonalnym. Często koniczyna czerwona wykorzystywana jest jako zioło wspierające terapie hormonalne i regulujące wiele objawów typowo kobiecych. Jakie właściwości posiada oraz jak ją dawkować, aby działała? Odpowiedź w tym artykule.

   

 2. Czytaj więcej »

  Kolagen - czym jest, jakie ma właściwości i wpływ na organizm?

  Kolagen to podstawowy budulec włosów, skóry i paznokci – MyBionic.pl

  W obecnych czasach wiele osób zaczyna dbać o swoje ciało nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz, a moda na diety bogato odżywcze kwitnie w pełni. Wiele diet jest specjalnie układanych, by bezpośrednio dostarczać wszystkie niezbędne składniki dla włosów, skóry, stawów i paznokci. Największą rolę w dbaniu o właśnie te aspekty odgrywa kolagen. Stosowanie suplementów z kolagenem stale rośnie, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to jest kolagen oraz jakie są jego właściwości. Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule, a ponadto dowiesz się:

   

 3. Czytaj więcej »

  Bezsenność – jakie suplementy na problemy ze snem?

  niewyspana kobieta zatykająca uszy poduszką

  Bezsenność, zwana również insomnią, to zaburzenie prawidłowego rytmu snu, które objawia się trudnościami z zasypianiem oraz wybudzaniem się w nocy. Przyczyną jej występowania może być nadmiar stresu, niekomfortowe warunki do wypoczynku oraz niektóre choroby i dolegliwości. Zaliczasz się do grona osób cierpiących na bezsenność? Jak leczyć problemy ze snem naturalnymi metodami i jakie suplementy przyjmować? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

   

 4. Czytaj więcej »

  Zioła na nadciśnienie – jakie zioła pomogą obniżyć ciśnienie krwi?

  różne zioła na nadciśnienie na jasnym tle

  Nadciśnienie tętnicze, zwane również hipertensją, to dość podstępne schorzenie, które może wystąpić u osób w każdym wieku. W wielu przypadkach długo nie daje o sobie znać, dlatego często określane jest mianem cichego zabójcy. Bagatelizowane lub nieodpowiednio leczone, niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Aby im zapobiec, należy wdrożyć stosowne kuracje jak najwcześniej. Jedną z możliwości jest zastosowanie ziół obniżających ciśnienie, które usprawniają pracę układu sercowo-naczyniowego. Jakie zioła na nadciśnienie stosować, żeby osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny?

   

   

 5. Czytaj więcej »

  Witamina A – gdzie występuje, jakie ma właściwości, skutki nadmiaru i niedoboru witaminy A

  lekarz trzymający w dłoni pudełko z napisem VITAMIN A

  Witamina A to określenie odnoszące się do kilku organicznych związków z grupy karotenoidów, w tym beta-karotenu oraz retinolu i jego pochodnych. Należy ona do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i odpowiada za szereg procesów zachodzących w organizmie. Czym dokładnie charakteryzuje się witamina A? Co daje jej suplementowanie lub przyjmowanie wraz z pożywieniem? I czym grozi jej nadmiar lub niedobór? 

   

 6. Czytaj więcej »

  Miłorząb japoński — jakie ma właściwości i działanie? Jak stosować miłorząb japoński?

  Miłorząb japoński to bogactwo antyoksydantów – MyBionic.pl

  Ginko biloba, czyli inaczej miłorząb japoński - ma bardzo wiele do zaoferowania we współczesnym podejściu do zdrowia. Miłorząb japoński jest używany w medycynie starożytnych Chin od ponad tysiąca lat oraz często podawany w leczeniu chorób psychicznych, choroby Alzheimera i nadmiernego zmęczenia. Jego popularność jest coraz większa i do tej pory trwają badania, nad zakresem działań tej rośliny. Na co pomaga miłorząb japoński? To i wiele innych ciekawych informacji znajdziesz poniżej oraz dowiesz się:

   

   

  Jakie właściwości ma miłorząb japoński?

 7. Czytaj więcej »

  Kwas alfa-liponowy - jakie jest jego działanie, jak dawkować? Czy ma skutki uboczne?

  Odpowiednia suplementacja i aktywny styl życia to najważniejsze filary zdrowia – MyBionic.pl

  Chęć zadbania o swoje zdrowie i jakość stylu życia zyskuje coraz większe grono zwolenników. Dalej niestety notuje się duże braki w odpowiedniej edukacji żywieniowej oraz świadomości znaczenia stylu życia i odpowiedniej suplementacji wspomagającej. Na szczęście ludzie coraz częściej sięgają po preparaty, które wykazują korzystne działanie na organizm i stanowią świetne wsparcie w jego obronie przed różnymi czynnikami zapalnymi. Jedną z takich substancji jest kwas alfa-liponowy, a więc bardzo silny antyutleniacz, który skutecznie wspiera walkę organizmu z wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. Poznaj właściwości oraz działanie kwasu alfa-liponowego.

   

 8. Czytaj więcej »

  Berberyna - jakie ma działanie, czym jest i jak dawkować berberynę?

  Berberyna to bogactwo witamin oraz namnaża ilość pożytecznych bakterii w jelitach – MyBionic.pl

  Popularność suplementów pochodzenia naturalnego rośnie z roku na rok. Medycyna dalekowschodnia, opierająca się na naturalnych środkach i wyciągach z roślin mocno została zaciągnięta do Europy, gdzie staje się coraz bardziej popularna. Nie inaczej stało się w przypadku berberyny. Związek ten jest jednym z najskuteczniejszych suplementów występujących obecnie na rynku. Jako substancja całkowicie naturalna jest niemalże dostępna dla każdego. W wielu badaniach wykazano, że berberyna wpływa na zdrowie człowieka w szeroko rozumiany sposób, m.in.: obniża poziom cukru we krwi, pomaga przy utracie wagi oraz wspiera pracę serca, ale to tylko niektóre zalety stosowania tej substancji. Czym jest jest berberyna i jak ją stosować? 

 9. Czytaj więcej »

  Adaptogeny — czym są, jakie są ich działania i skutki uboczne?

  Adaptogeny wspierają procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie – MyBionic.pl

  Coraz bardziej namnażający się stres, narastające problemy z koncentracją i spadek nastroju to powszechne zjawiska w dzisiejszych czasach. Niestety, zbierają one coraz większe żniwo w postaci różnego rodzaju chorób metabolicznych i licznych zaburzeń silnie wpływających na codzienne funkcjonowanie człowieka. Aby temu zaradzić, stosowano w dawnych czasach zioła z grupy adaptogenów, które wspierały codzienne zdrowie człowieka. Obecnie są one dalej używane i stają się jednym z najważniejszych elementów wpływających na poprawę komfortu funkcjonowania w trakcie dnia. Adaptogeny, bo tak nazywa się ta grupa ziół, przechodzą drugą młodość, dzięki której są jeszcze bardziej rozpoznawalne i coraz chętniej kupowane. Czym są adaptogeny i jakie mają właściwości?

   

 10. Czytaj więcej »

  Czym jest tauryna i jakie ma właściwości?

  Tauryna wpływa pozytywnie podczas treningów oraz ma poprawia jakość regeneracji potreningowej – MyBionic.pl

  Wielu bywalców siłowni i entuzjastów treningu siłowego często wspiera swoje działania treningowe poprzez odpowiednią suplementację. Suplementacja ta wspomaga zdolności wysiłkowe, przyczynia się do lepszej regeneracji, ale co najważniejsze, ma działanie pobudzające, które korzystnie wpłynie na motywację podczas sesji treningowej. Czy takie preparaty istnieją? Oczywiście, że tak! Jednym z nich jest tauryna, która często bywa składnikiem dodawanym do napojów energetycznych oraz suplementów określanych mianem przedtreningówki. Gdzie znajduje się tauryna i jakie posiada właściwości?

   

 11. Czytaj więcej »

  Leki na cholesterol – jak obniżyć jego poziom i jakie preparaty są najlepsze?

  leki na cholesterol na pomarańczowym tle

  Wysoki poziom cholesterolu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie tylko zwiększa on znacząco ryzyko chorób przewlekłych, takich jak miażdżyca, ale również nie pozostaje bez znaczenia dla incydentów sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i niedokrwiennego udaru mózgu. Co zrobić, aby zmniejszyć jego poziom i jakie leki na cholesterol stosować w przypadku złych wyników badań?

   

 12. Czytaj więcej »

  Pamięć – jak ją skutecznie poprawić i ćwiczyć?

  model głowy i puzzle z numerami na pomarańczowym tle

  Podobnie jak ciało, mózg warto ćwiczyć przez całe życie jest to szczególnie ważne w świecie, w którym jest on codziennie bombardowany mnóstwem nieistotnych bodźców i wyręczany automatyzacją najprostszych czynności. Wszystko to sprawia, że zapamiętywanie nieskomplikowanych informacji zamienia się w nie lada wyzwanie. Chcesz zmobilizować swój mózg do wykonywania podstawowych funkcji na najwyższym poziomie? Postaw na regularne ćwiczenia pamięciowe i zacznij dbać o niego już od dzisiaj!

   

Strona